folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder İslemci Ve Anakart Tavsiyesi

İslemci Ve Anakart Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

Gunaydin sayin muridlerim satisa koydugum islemci ve anakarta talip çıktı bende sistemi uprage etmek istiyorum suanki sistemim :

i5 7500 

msi z270 sli plus

rtx 2060xs ventus

16 gb ram 

zamaninda muridler demisti gec amd ye diye dinlemedik diyorum simdi amd ye mi geceyim yoksa

8. Nesile mi geçiş yapsam ? Anakart 7. Nesile kadar destekliyor diye yukseltemiyordum bu 9. Nesil intel islemciler nasil hem 6 cekirdek hemde benim islemciden daha ucuz neden ?

Amd yi zaten hic bilmiyorum ne yapsam mantıklı olur ?

İslemci anakart ve 8 gb ram sattim 1450 tl e bu civarda islemci ve anakart önerirseniz memnun olurum

PEAK tarafından 17/Eyl/19 07:56 tarihinde düzenlenmiştir

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

Amd işlemcilere bak hocam.  Ben yardımcı olurum sana, dışardan gelen ürünlerle. 

Misal r7 3700x 1900 TL :) daha alt ürünlerde de yardımcı olurum. İşlemcini beğen yeterli. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Dur!..

Sakin ol ve o elindeki klavye mausu yavaşça yere bırak ve bir adım geri çekil...

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Bilgisayarı ağır iş yüklemeyeksen renderdir şudur budur...  bence AMD mantıklı...  Kafadan %20 pahalı İntel sistem...

gerçi epeydir ciddi bakınmıyorum ama zannımca öyle.. Ryzen tekmeyi basmış gözüküyor

Ben AMD x Nvidia kullanıyorum 

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı

Misal r7 3700x 1900 TL :) daha alt ürünlerde de yardımcı olurum. İşlemcini beğen yeterli. 

anakartta da yardımcı olabilir misin hocam ? anakart ve işlemci fiyatı toplamda 1500 tl civarı olursa makbul gecer.  bir de ne kadar sürede bende olur acaba..⁉ 

@itcelik yok hocam renderle işim yok amacım oyun ve günlük kullanım.

yazmayı unutmuşum sogutucumda silverstone ar01 yani extradan  sıvı sogutma falan masrafı cıkarmayacak bir şey olsun 
    m2 ssd ve normal ssd de mevcut sistemde 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    PEAK bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı

anakartta da yardımcı olabilir misin hocam ? anakart ve işlemci fiyatı toplamda 1500 tl civarı olursa makbul gecer.  bir de ne kadar sürede bende olur acaba..⁉ 

@itcelik yok hocam renderle işim yok amacım oyun ve günlük kullanım.

yazmayı unutmuşum sogutucumda silverstone ar01 yani extradan  sıvı sogutma falan masrafı cıkarmayacak bir şey olsun 
    m2 ssd ve normal ssd de mevcut sistemde 

pm atıyorum detayları

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

amd toplayacaksan anakart ve işlemci için kafadan 1800-2000 lira gözden cıkartman gerekiyor.

Alacaksan yeni çıkan ryzen 5 3600 alacaksın, anakartıda uygun vrmleri düzgün bir b450 falan. Maks 2000e halledersin

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek
    Genki bunu yazdı

amd toplayacaksan anakart ve işlemci için kafadan 1800-2000 lira gözden cıkartman gerekiyor.

Alacaksan yeni çıkan ryzen 5 3600 alacaksın, anakartıda uygun vrmleri düzgün bir b450 falan. Maks 2000e halledersin

yani hocam bu ikisi nasıl ?  bir anakarta bu kadar vermek mantıklı mı bilmiyorum uzun omürlü F/P başka bir öneriniz var mı ?
    https://www.teknobiyotik.com/amd-ryzentm-5-3600-3-6ghz-turbo-4-2ghz-6-core-12-threads-35mb-cache-am4-islemci-wraith-stealth-sogutuculu.html

https://www.vatanbilgisayar.com/msi-b450-gaming-plus-max-am4-amd-ryzen-ddr4-3200-mhz-o-c-usb3-1-anakart.html

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek
    Genki bunu yazdı

Bazı B450 anakartlar bios güncellemesi almadığı için 3XXX serisini desteklemiyor.

3 Hafta önce Sigara Öldürüyor diye okudum, sigarayı bıraktım. 2 hafta önce Alkol Öldürüyor diye okudum, Alkolü bıraktım. Geçenlerde Aşırı Seks öldürüyor diye okudum, okumayı bıraktım..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek
    Stifler bunu yazdı
    Genki bunu yazdı

Bazı B450 anakartlar bios güncellemesi almadığı için 3XXX serisini desteklemiyor.

hangi b450ler almamış hocam yazda bilek

asus,giga,msi,asrock gibi ülkemizdeki üreticilerin sattığı çoğu  b450 benim bildiğim kadarı ile destekliyor, yanlış bir kart önermeyelim arkadaşa

@PEAK, b450 gaming plusı 2 hafta önce bir arkadaşa 520 tlye aldık, mutlaka kdv indirimi falan kovala

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek
    Genki bunu yazdı
    Stifler bunu yazdı
    Genki bunu yazdı

hangi b450ler almamış hocam yazda bilek

asus,giga,msi,asrock gibi ülkemizdeki üreticilerin sattığı çoğu  b450 benim bildiğim kadarı ile destekliyor, yanlış bir kart önermeyelim arkadaşa

@PEAK, b450 gaming plusı 2 hafta önce bir arkadaşa 520 tlye aldık, mutlaka kdv indirimi falan kovala

aynen hocam vatan yada hepsiburada artık ne denk gelirse öyle alacagım.
     verdiğim linkteki anakart destekliyor demiş yorumdaki eleman.