İşletim Sistemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek

2 Gün önce

5 Gb DDR 2 Ram

1 Gb 9600 Nvidia ekran kardı

Intel Core 2 duo E8200 2.66 32 Bit

250 GB Hd özelliklerinde bir bilgisayar aldım fakat 5 gb ramden sadece 3.5'i kullanalıbiliyor diye bi hata alıyordum bende 64 bit Seven kurdum ama bu seferde Pes 2010 The Sims 3 Empire Total War kasmaya başladı ve bilgisayar aşırı yavaşladı ne yapıyım xp sp 3 falan mı yüklesem çok fena kafam karıştı

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilinmeyen
    Bilinmeyen's avatar
    Erkek

win7 32-bit yükle..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    7-19
    7-19's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

islemci haric ayni makineyi kullaniyoruz windows 7 64 bit kullaniyorum 

pes 2010, cod 4, gta 4 oynuyorum sorunsuz

la liberte ne meurt jamais.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek

Ozamanda ramleri görmedi

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    R3D
    R3D's avatar
    Erkek

Bu sistemi aldığın yer (tabi internetten almadıysan) sana hiçmi bu sistem uyumlu değil 64 bit al demedi hoca....

Yazık fazladan verdiğin paraya....

Ama 3.5 GB RAM ilede iyi performans yakalarsın aslında, ben 512 MB RAM ile bile neler yapıyorum bi görsen... :|

"Mey biter saki kalır Her renk solar haki kalır Diploma insanın cehlini alsada; Hamurunda varsa,eşeklik baki kalır..."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Kardeş 32 bitlik işlemciye 64 bit işletim sistemi kurmuşsun höt ve şemsiye olayı yani...

açılmaz...

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karamel
    karamel's avatar
    Erkek

işlemcini iade et 64 bit işlemci al .. ya da rami iade et 3 gb kullan..

Sensiz bir hayat yok derdim hep.. Senli hayatımın neresindeydin hiç görememişim! Sonu yoktu derdim kendime hep... Başı neresiydi ki bu ilişkinin ? Yitip gidenlere bakıyorum da şimdi hayatımdan.. Bir tek senmişsin ve herşeyi mahvetmişsin... Artık dur.. Gidebilceğin kadar gittin zaten! Yanımda biraz daha kalman için nasıl biri olmalıydım? Peki sen sevgili; Sen yeterince adam mıydın.. ?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Focal
    Focal's avatar
    Erkek

karamel bunu yazdı:
    -----------------------------

işlemcini iade et 64 bit işlemci al .. ya da rami iade et 3 gb kullan..

-----------------------------

neyi iade ediyor.. işlemci 64bit E8200 45nm teknolojili bi işlemci.. Dosdum Xp kullanıyorsan İşletim Sistemin sistemini öncellikle işlemciyi 32bit olarak kullanıyor.. Ram'ler icin Xp Max.3gb görür. 64bit'Lik bi işletim sistemi kur bilgisayarına sorun düzelicekdir...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Kesinlike windows 7 ultimate 64 bit kuracaksın başka bir windows sürümü kurarsan yazık edersin o makinaya bu arada kaça aldın,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ndmylmz
    ndmylmz's avatar
    Erkek

hocam şöyle bişi var ki 32 bit bilgisayarların bn en fazla 4 gb ram desteklediğini biliyorum.nu yüzden bilgisayar öyle hata vermiştir.

Ne yapmalı...

Bilgisayara Windows 7 64 bit temiz kurulum yaparsanız geçebilir..Yada Xp 64 Bit SP3 te olabilir..

Sistemi de kapattım ama PHP konusunda hala yardımcı olurum // Boş gezenin boş kalfası - Öğrenci - YTÜ
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Kardeş senin işlemci 32 değil 64 bit imiş

32 bit işletim sistemi arkadaşların da dediği gibi 3,5 GB ramden fazlasını adresleyemez/ göremez

iyi sağlam bir 64 bit sistem kur xp64 olabilir

ramlarin konfigürasyonunda sorun olabilir burada anakartın önemli

anakart ramleri çifter çifter destekliyorsa  5.tek RAM belki bir sorun çıkarabilir

öncelikle aynı, özdeş ram modüllerinin aynı renk ram slotlarına takılı olduğundan emin ol...

hemen pratik olarak tek rami söküp bir dene istersen (3 çift ram slotu ve 1erGB ram modüllerinin olduğunu tahmin ediyorum..) 

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
Toplam Hit: 4017 Toplam Mesaj: 33