İşletme İktisat Dış Ticaret ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

2. üniversite olarak aöf okumak isteyenler için kayıtlar bugün başladı.

Ancak hala karar verebilmiş değilim.

İşletme okumak daha cazip ama bir arkadaş 2 yıl dış ticaret oku sonra işletme 3 ve 4 ü oku 2 diploman olsun demişti.

Çok fazla bilgi sahibi değilim.

Saçma olacak biraz ama bir mühendis adayı hangisini okusa daha faydalı olacaktır ?

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lucas
    lucas's avatar
    Erkek
    Bu bölümleri okuyunca kaldirim muhendisi olmana faydasi olur ben bitirdim oradan biliyorum.

Ekonomisi zayıf bir ulus, yoksulluktan ve düşkünlükten kurtulamaz; güçlü bir uygarlığa, kalkınma ve mutluluğa kavuşamaz; toplumsal ve siyasal yıkımlardan kaçamaz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek

iki yıllık okudum diyon da mühendis adaylığı durumunu anlayamadım. ama mühendisliğin yanında elbette ki işletme gider. işletme işe yarar. ama dış ticareti de düşünebilirsin tabiki.

edit: iki yıllık değilmiş yanlış görmüşüm. ne mezunusun ?

kurdo tarafından 01/Eki/12 13:12 tarihinde düzenlenmiştir

kendinize ayığ olunuz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

kafan iyi çalışıyosa iktisat

Youtube Kanalıma Abone olan herkese Mesir macunu göndereceğim :) >>> http://bit.ly/2FH1kln . her hakkım saklıdır®™ Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    thekurdo bunu yazdı

iki yıllık okudum diyon da mühendis adaylığı durumunu anlayamadım. ama mühendisliğin yanında elbette ki işletme gider. işletme işe yarar. ama dış ticareti de düşünebilirsin tabiki.

edit: iki yıllık değilmiş yanlış görmüşüm. ne mezunusun ?

mühendislik okuyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

2. üniversite olarak aöf okumak isteyenler için kayıtlar bugün başladı.

Ancak hala karar verebilmiş değilim.

İşletme okumak daha cazip ama bir arkadaş 2 yıl dış ticaret oku sonra işletme 3 ve 4 ü oku 2 diploman olsun demişti.

Çok fazla bilgi sahibi değilim.

Saçma olacak biraz ama bir mühendis adayı hangisini okusa daha faydalı olacaktır ?

ben demiştim tabikide 2 tane diplomanın olması daha faydalı olacaktır aynı ücreti ödeyeceksin sonuçta :) aöf diplomadakı amac ben bu konuları bılıyorum bunlarda bıldıgıma dair diplomalar belgeler demektir aslında 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

ne yapmak istiyon biraz da ona göre ama mühendissen işletme bence en faydalısı. iktisat ve dış ticaret daha belli alanlara yönelik. işletme emmeye de gömmeye de gelir. mühendis olarak yükselmeni, yönetim kademesine geçmeni kolaylaştırır. öyle bi amacınv arsa tabi.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

dış ticareti bilmemde işletme daha kolay iktisata göre diyorlar.

dış ticarette lojistiğe benziyordu örgünde okurken ama aöf derslerini bilmiyorum.

genelde sözel dış ticaret vergiler hukuklar havada uçuşuyordu örgün derslerinde :D

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihcan38
    salihcan38's avatar
    Erkek

simdi baltalamak istemem konuyu ama bu soru içinde yeni bi konu çmaya gönlüm razı olmadı ..Ben bu sene üniye yazıldım  seneye baska bi üni kazanırsam bu sene aynı zamanda aöf ye yazıldım aöfde okuduğum yıl silinirtekrar birden bastan mı baslarım..?

pek anlatamadım en iyisi ..

busene =   2 yıllık üni + ikinci üni aöf 

seneye  =  işallah 4 yıllık baska üni + (ikinci üni nin 2. sınıfı mı olur yoksa 1 den gerimi baslarım?)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihcan38
    salihcan38's avatar
    Erkek

NOT : yine söyliyim 2 yıllık  üninin daha bu yıl  birinci sınıfındayım yani seneye baska üniye gidersem 2 yıllık üniden mezun olup gitmiycem..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    salihcan38 bunu yazdı

simdi baltalamak istemem konuyu ama bu soru içinde yeni bi konu çmaya gönlüm razı olmadı ..Ben bu sene üniye yazıldım  seneye baska bi üni kazanırsam bu sene aynı zamanda aöf ye yazıldım aöfde okuduğum yıl silinirtekrar birden bastan mı baslarım..?

pek anlatamadım en iyisi ..

busene =   2 yıllık üni + ikinci üni aöf 

seneye  =  işallah 4 yıllık baska üni + (ikinci üni nin 2. sınıfı mı olur yoksa 1 den gerimi baslarım?)

şöle anlatıyım sen + ikinci üni aöf ün hepsinden kalırsan tekrar 1. sınftan seneye başlarsın silinmez.

seneye 4 yıllık kazandın diyelim. ( bu sene tercih yaptığından puanın düşecek ) + geçen seneki aöf den devam edebilirsin yok ben o bölümü okumuycam diyorsan bırak kalsın öyle.

ben 4-5 sene ellemediğim bi aöf (artık ne desem üyelik mi desem hesap mı desem ) kaydım vardı. duruyordu öyle.

geçen sene yeniden kayıt oldum öncekini sildirdim ama sildirmeden kayıt olamıyorsun.

not. 4-5 yıl ellemediğim hesap için harç vs ödeme hiç yapmadım. sildirirkende borç filan çıkmadı ödemedim hiç bişey yani

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
Toplam Hit: 1319 Toplam Mesaj: 20