folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder İşletmeden-Tüketiciye(B2C) Sitesi Açacağım.(Blogger Oldu)

İşletmeden-Tüketiciye(B2C) Sitesi Açacağım.(Blogger Oldu)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

Hocalarım yapı market, hırdavat, banyo ve nalburiye sektörü üzerine site açacağım. Ama ne yazıkkı web siteleri hakkında benim bilgim blog site ve bunun düzenlemesinden fazla değil.

Nasıl yaparız?
    Nereden başlamam gerekir?
    Hazır sanal market(gg,hb,n11) gibi sitelerle anlaşsam daha mı mantıklı olur? Yoksa uzun dönemde sürümden kâr edemeyip durağan mı kalırım?
    Sadece domain alıp blogger açsam mantıklı olur mu? yoksa kendi internet sistemimi oluşturmak mı mantıklı özgürlük açısından?
    (Bunun gibi bir çok soru gelecek ilerleyen zamanda)

Teşekkürler...

adamhakli tarafından 29/Kas/16 10:39 tarihinde düzenlenmiştir

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NightShadow
    NightShadow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bak şimdi :) Bende elektrik ürünleri üzerine e-ticaret sitesi açacağım yakın zamanda. Daha önce tecrübe ettiğim markaclick diye boktan bir yazılım var, uzak dur. Piyasada ideasoft çok sattı şuan, orayla anlaşırsan ellerinde çok site var, hırdavat vs. için XML çekebilirsin lakin onlar hosting i kendi sunucularında tutuyorlar ve her yıl seni düdüklüyorlar. Ben bunu sevmiyorum o yüzden en iyi alternatif Türk olarak proticaret var. ASP tabanlı olduğu için geniş içerikli sitelerde ideal. Ayrıyetten woocommerce, opencart gibi yazılımlar var. Şimdi yeni sitemde wordpress+woocommerce+themeforest+payu 4'lüsünü düşünüyorum. Hastayım şu wordpress temalarına. Sebebi bu. Ve istediğin gibi modifikasyon yapabilmen hoş. Opencart kullan diyorlar wordpress yerine ama o sisteme tamamen uzağım. Aslında hepsi aynı işi görüyor. Ödeme sistemi de payu vs. gibi şirketler üzerinden olacağı için güvenlik sorunu oluşturacağını da sanmıyorum. Kullanıcam aga. Herkes kullanma dese bile woocommerce yapıcam. Hatta aha sana tema da gösteriyim: http://demo2.transvelo.in/electro/home-v2/  Bu sana da bana da gider... Bide black friday zımbırtısı mı ne var, tema indirimde şuan. Bu konuyu takip edicem, başkalarının fikirlerini de görmek istiyorum. Ben şuan işten giremiyorum ama sitemin adı elektrikya.com. Archive.org'dan eski tasarımına filan bakabilirsin. Seninkisi gibi çok ürünlü sitelerde problem alt kategori. Buna dikkat et. Mesela o kodumun markaclick'inde kategori > Alt kategori yapabiliyorsun. Fakat Kategori > Alt Kategori > Alt Kategori yapamıyorsun. Bak sinirlendim gene o günler aklıma geldi elim ayağım dolaştı. Ne çekmiştim bee.. SHOPPHP diye bir altyapı kullanıyorlar. Bir çok Türk PHP e-ticaret sisteminin altyapısı bu. Güzel yapıp çalıştıranlar da var tabii. İddialı arkadaşlar çok. 

Everything that has a beginning has an end.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek
    NightShadow bunu yazdı

Ne kadar güzel anlattın hocam yaa. Tam deneyimli :)

Aynen haklısın bende alt-alt kategori olayı çok önemli. Gönderdiğin site teması acayip hoşuma gitti :) Valla yapalım şu işi..

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NightShadow
    NightShadow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Yapıcam da piyasa çok sıkıntılı güvenemiyorum. PayU gibi yerlerden hizmet alabilmek için de ticaret odasına kayıtlı bi firma olman gerekiyor. Zırt pırt gazete gönderiyolar üye olunca :) Home office bile kabul ediliyor şahıs firmalarında. Kargoyla da anlaşma yaptın mı iş tamamdır. Sonrası artık SEO ile mi beslersin, google adwords mü denersin, facebook mu yemlersin tamamen sana kalmış. Hadi hayırlı işler :)

EDIT: http://www.tahribat.com/forum/e-ticaret-sitelerinizi-yapiyoruz-224536 Burda da yardımcı olabilecek bir mürid var. Opencart sistemi kullanıyor o da. 

NightShadow tarafından 25/Kas/16 14:57 tarihinde düzenlenmiştir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek
    NightShadow bunu yazdı

Yapıcam da piyasa çok sıkıntılı güvenemiyorum. PayU gibi yerlerden hizmet alabilmek için de ticaret odasına kayıtlı bi firma olman gerekiyor. Zırt pırt gazete gönderiyolar üye olunca :) Home office bile kabul ediliyor şahıs firmalarında. Kargoyla da anlaşma yaptın mı iş tamamdır. Sonrası artık SEO ile mi beslersin, google adwords mü denersin, facebook mu yemlersin tamamen sana kalmış. Hadi hayırlı işler :)

EDIT: http://www.tahribat.com/forum/e-ticaret-sitelerinizi-yapiyoruz-224536 Burda da yardımcı olabilecek bir mürid var. Opencart sistemi kullanıyor o da. 

Hocam şu aşamada PayU kullanmayı düşünmüyorum. Mail ve telefon yardımıyla ödeme alayım ilk önce. Sonra PayU'ya geçerim.
    Bi de woocommerce ne ? :))

adamhakli tarafından 25/Kas/16 17:22 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NightShadow
    NightShadow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam woocommerce, wordpress'in e-ticaret eklentisidir. İnternetten sipariş vermek için telefon etmek bana biraz saçma geliyor. Ben etmem. Yapıyorsan tam teşekküllü bi site yap, yapmıyorsan hiç yapma. Hiç pratiğin yoksa desteği olan Türk bir eticaret firmasını tercih etmelisin. Hem öyle hırdavat, banyo, nalburiye bunlara ürün girmek ölüm. Görseliydi, açıklamasıydı, fiyatıydı, iskontosuydu derken eben ağlıyor. Yani olay özetle ekmek köfte mevzusuna geliyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    adamhakli bunu yazdı

Hocalarım yapı market, hırdavat, banyo ve nalburiye sektörü üzerine site açacağım. Ama ne yazıkkı web siteleri hakkında benim bilgim blog site ve bunun düzenlemesinden fazla değil.

Nasıl yaparız?
    Nereden başlamam gerekir?
    Hazır sanal market(gg,hb,n11) gibi sitelerle anlaşsam daha mı mantıklı olur? Yoksa uzun dönemde sürümden kâr edemeyip durağan mı kalırım?
    Sadece domain alıp blogger açsam mantıklı olur mu? yoksa kendi internet sistemimi oluşturmak mı mantıklı özgürlük açısından?
    (Bunun gibi bir çok soru gelecek ilerleyen zamanda)

Teşekkürler...

netten satıs yapacaksan hocam kredı kartı ıle odeme almalısın havale vs pek guvenılır gelmıyor 

yasal olacaksınız sırket acılısı yapacaksanız 

Fızıkı magaza yoksa gg ıle n11 ıle nurun lıstelemelısınız fakat eticaret sisteminizin olması şart 

netten urun alan ınsanlar websıtesıne mutlaka bakıyor.  ılk sıparıs aracı fırma ıle olsa da 2.ve dıgerlerı kendı sıtenız uzerınden olacaktır. 

ıyı bır reklam butcesı cıkarmalısınız. 

Bir müşterime secımden sonra bır sıte kurmustum gunluk 1.5 k facebook reklam google a da 500 tl kadar reklamla basladı 

gunluk sepet mıktarları 6 ıle başladı 10 a kadar cıktı 2. haftasonunda ürün tedarık fıyatı yapılması kargosu vergısı fılan bana 30 a gelıyor satıs fıyatım 65 ıle 80 arası degısıyor dıyordu modele göre

Çok güzel bir rakam. 

Olay tamamen reklam butcenı ıyı yonetmekte . Bugun bana 150 bın tl reklam bütçesi yönetimi versinler ben ayda 150k net kar kazandırırım o kişiye

sektörün hakkında bilgi sahibi değilim hocam açıkcası. xml tedarik sürecin nasıldır bilemiyorum .

Ben opencart ve özel bir yazılmış bir eticaret sistemimiz üzerine faaliyet gösteriyiorum. 

Piyasada ücretli yazılmış sistemlerin tum özelliklerini taşıyor alternatifleri de var presta magento vs var ama sunucu optimizasyonları duzenlı bakımlar gerektırdıgı ıcın startup ıcın cok onermem. 

bugun hangı ucretlı etıcaret sıstemını kullanırsan kullan ıslerın buyudugu surece eger 100 k cıvarlarında butık yazılımkullanmıyorsan ıhtıyaclarını karsılamayacaktır. 

opencart başlangıç için tüm ihtiyaçlarını karşılar hocam. 

benm 65 yaş üzeri müşterilerim var eticaret sitelerini yönetenler <.Sistem kullanımı cok basit 

düşünürseniz yardımcı olurum 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    adamhakli bunu yazdı 

Teşekkürler hocam. İnşallah ilerleyen zamanda sizinle çalışmak isterim. Sağolun. :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

Hocalarım yeni konu açmak istemedim. Buraya yazıyorum.

Bana aşağıdaki gibi bir blogger teması gerekiyor. Yani böyle bol kategorili bir şablon. Nereden bulabilirim. Yada aşağıdakinin kodlarını çekebiliyor muyuz?
    Link

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

Güncel.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    adamhakli bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı
    adamhakli bunu yazdı 

Teşekkürler hocam. İnşallah ilerleyen zamanda sizinle çalışmak isterim. Sağolun. :)

neden blogger a dndunkı ? 

yap yıne bır sıte etıcaret sıstemı kur altına tlefonla ıletısım de urunlerı koy acıklamaları yap bılgı almakıstıyorumkısmı ya da telefon numaranızı bırakın kısmı koy senı arasınlar

tedarıkcılerı ayarla sat geç

ekstra bır bılgın olması gerekmıyor.

Fakat sıteyı sonra acacagım dıyorsan bır blog acıp  gelıstırmelerınıyap sonra market kısmı yapıp etıcareteyonlenebılırsın 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 2405 Toplam Mesaj: 12
market yapı