folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İsrail Gezisi İçin Öneri

İsrail Gezisi İçin Öneri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Merhabalar ağustos sonunda israile gidiyorum.Bir kaç blogdan ve yabancı sitelerden önerilerle geziyi planladım.Çok fazla gezilecek bir şey yok gibi ama detaylı veya detaysız bir halde öneriniz var mı acaba ?

Yanımıza parayı türkiyeden mi götürelim orada mı parayı bozduralım o konuda kararsız kaldım.Mesela çek cumh.budapeşte için yanımda euro götüreceğim euro kullanmaya çalışırım türkiyede çek veya macar parasıolursa biraz da çek parası macar parası götürürm diye planladım ama israil konusunda kararsız kaldım.

Öneriler için teşekkür ederim.

rapidhacker550 tarafından 29/Tem/15 14:42 tarihinde düzenlenmiştir

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Bende merak ediyorum. Tarım alanları ile ilgili fotoğraflar çekip paylaşırsan sevinirim.

arbeit macht frei
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

Buradan dolar veya euro yapip gitmek daha mantikli. Indigin zaman vize vs için ücret odeyeceksen ona dikkat et dolar veya euroda olsa kabul etmeyebilirler ve o noktadan once exchange ofis bulamayabilirsin. Baska bir ulkede başıma gelmişti.

Birde bireysel tek mi gidiyorsun yoksa turla falan mi?

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hoca su gidecegin yerleri tek baslıkta toplasan da her gidecegin yer icin baslık acmasan :(

[22817//kaanabak]
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    nurk bunu yazdı

hoca su gidecegin yerleri tek baslıkta toplasan da her gidecegin yer icin baslık acmasan :(

1 konu açtım prag için bu da ikinci sana veya foruma ne gibi bir zarar verdi ? yani gereksiz mi oldu? israil için ayrı bir başlık açtım.aralarındaki süre zarfı da az değil.

@heza

doları euroyu kabul etmezler mi hiç o zaman onlar halletsin yerime ben turist olarak geliyorum.bir sıkıntı çıkmaz euro ve dolarda.

tek gidiyorum tur mur yok hocam.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

Hocam şöyle diyim biz ermenistana gittik akademik bi çalışma için. Uçakla gürcistan a oradan araçla ermenistana. Vizeyi sınırda veriyorlar ufak bi ücret ile. Sınır kapısına gelmeden döviz ofisleri vardi ancak kurlar çok fahişti. Bizden bi gün önce giden bi hoca sınırda atm gibi exchange makinası var uğraşmayın dedi. Bi gittik makina çalışmıyor adam dolar euro kabul etmiyor. Geri gidemiyoruz araç çoktan geçti ermeni tarafına biz kaldik büronun önünde (no mans land). Adami zor ikna ettik bi arkadaşın evraklarini onayladı o gitti hemen az ilerideki exchange ofislerinden para bozup geldi öyle ödeyip girdik. Dikkat etmek gerekiyor.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    heza bunu yazdı

Hocam şöyle diyim biz ermenistana gittik akademik bi çalışma için. Uçakla gürcistan a oradan araçla ermenistana. Vizeyi sınırda veriyorlar ufak bi ücret ile. Sınır kapısına gelmeden döviz ofisleri vardi ancak kurlar çok fahişti. Bizden bi gün önce giden bi hoca sınırda atm gibi exchange makinası var uğraşmayın dedi. Bi gittik makina çalışmıyor adam dolar euro kabul etmiyor. Geri gidemiyoruz araç çoktan geçti ermeni tarafına biz kaldik büronun önünde (no mans land). Adami zor ikna ettik bi arkadaşın evraklarini onayladı o gitti hemen az ilerideki exchange ofislerinden para bozup geldi öyle ödeyip girdik. Dikkat etmek gerekiyor.

İsrail adamdır yapmaz :D bakalım hocam risk alırız birazcık.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

İsrail bize vize veriyor muydu? :/

Almanya Fatihi
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı

İsrail bize vize veriyor muydu? :/

vize kim istemiş ? 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

İstanbul'da ki döviz bürolarında (Tahtakale ve Kapalı Çarşı'da) Alabildiğin kadar Şekel al. En son kur 0,70 TL civarındaydı. 140 TL ile 200 Şekel al yanında bulunsun. 

Gittiğinde Lut Gölüne mutlaka git. Ayrıca Haifa'da ki gece klüpleri sana başka bir dünya sunacak. Yine ayrıca Jerusalem'de ki Batı Duvarını görmelisin. İsrail bir karbonhidrat cennetidir. 

Senin için araştırdım;

http://israilblogu.com/2015/07/22/israil-seyahatiniz-oncesinde-size-yardimci-olacak-11-uygulama/

http://israilblogu.com/2015/07/15/israili-sevmeniz-icin-67-neden/

Seferad ve Mizrahi Yahudilerinin mutfakları Türk Mutfağına çok benzer. O yüzden sevebilirsin de...

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    Rabinski bunu yazdı

İstanbul'da ki döviz bürolarında (Tahtakale ve Kapalı Çarşı'da) Alabildiğin kadar Şekel al. En son kur 0,70 TL civarındaydı. 140 TL ile 200 Şekel al yanında bulunsun. 

Gittiğinde Lut Gölüne mutlaka git. Ayrıca Haifa'da ki gece klüpleri sana başka bir dünya sunacak. Yine ayrıca Jerusalem'de ki Batı Duvarını görmelisin. İsrail bir karbonhidrat cennetidir. 

Senin için araştırdım;

http://israilblogu.com/2015/07/22/israil-seyahatiniz-oncesinde-size-yardimci-olacak-11-uygulama/

http://israilblogu.com/2015/07/15/israili-sevmeniz-icin-67-neden/

Seferad ve Mizrahi Yahudilerinin mutfakları Türk Mutfağına çok benzer. O yüzden sevebilirsin de...

Tesekkurlr hocam istabbulda degilim ama sroayim sekeli burdakilere 200 300 sekel alayim yanima

Toplam Hit: 2270 Toplam Mesaj: 17
israil