İsrail Özür Diledi.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Toma2Gm
    Toma2Gm's avatar
    Erkek

fatX bunu yazdı:
    -----------------------------

Yavşaklar

Kısa ve öz anlatım=)

Profile Tıkla Anlarsın?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaRaMaZ
    YaRaMaZ's avatar
    Erkek

HaYVaN bunu yazdı:

Valla arkadaşlar kusura bakmayın başbakan başbakan olsa büyükelçi israilde o muameleyi görmezdi..

basbakan son yillarda turkiyenin dagilan imajini toparlamaya calisan yegane insanlardandir

hatirlasana 10 sene oncesini eski basbakan ulke ziyaretlerine gidince o ulkenin basbakani onu karsilama gorusme teesufunde bile bulunmuyordu

suan iste turkiyenin basbakanini ucaklarin kapilarinin onunde karsiliyor amerika rusya baskanlari bilmem anlatabildimmi

the one and only yaramaz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

Başdöndüren trafik

Baş döndürücü trafik "Alçak" tezgahın mimarı Ayalon'un önceki gece "Saygısızlık etmek istemedim. Gelecekte daha dikkatli olurum" sözleriyle başladı. Başbakan Netanyahu da "Ayalon'un tepkisinin haklı olduğunu ancak bunun daha diplomatik yollarla gösterilebileceğini" ifade etti. Özür anlamına gelen bu iki açıklama Türkiye'yi tatmin etmedi. Devletin en üst makamı olan Cumhurbaşkanı seviyesinde "Özür beklediğini" tekrar ifade etti. Gül, İsrail'e "Akşama kadar" süre tanıdı. İsrail, dün saat 18.45'te "daha fazla özür dilemeyeceğiz" açıklamasını yaptı. Ancak saat 20.30'da Ayalon'un özür dileyen mektubu geldi.

Barak’ın ziyareti

Özür mektubunun ardından kriz sona ererken Ankara'da İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak'ın ziyaretine ilişkin çalışmalara hız verildi. Barak, sadece bir kaç saat kalacağı Ankara'da mevkidaşı Vecdi Gönül ve Dışişleri Bakanı Davutoğlu ile görüşecek. Kriz öncesi İsrail, Cumhurbaşkanı Gül'den de randevu istemişti. Ancak şimdilik bu görüşmenin gerçekleşmeyeceği tahmin ediliyor.

Dışişleri Bakanlığı, İsrail'den beklenen özrün ''Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon'un Büyükelçi Oğuz Çelikkol'a muhatap mektubu'' ile taraflarına iletildiğini bildirdi.

Bakanlık, mektupta şu hususların vurgulandığını kaydetti:

İŞTE SON ÖZÜR MEKTUBU

''Şahsınıza ve Türk halkına saygılarımı iletir ve çeşitli konularda farklı görüşlere sahip olmamıza rağmen, sizi temin ederim ki bunlar, hükümetlerimiz arasında açık, karşılıklı ve saygıya dayalı diplomatik kanallardan ele alınması ve çözümlenmesi gerekir.

Sizi küçük düşürmek gibi bir niyetim hiçbir şekilde yoktu. Girişimimin yapılış biçimi ve algılanışı nedeniyle özür dilerim. Lütfen bunu büyük saygı duyduğumuz Türk halkına iletiniz."

msne beklerim: nolanded[at]tahribat.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AciyaGulmek
    AciyaGulmek's avatar
    Erkek

YaRaMaZ bunu yazdı:

HaYVaN bunu yazdı:

Valla arkadaşlar kusura bakmayın başbakan başbakan olsa büyükelçi israilde o muameleyi görmezdi..

basbakan son yillarda turkiyenin dagilan imajini toparlamaya calisan yegane insanlardandir

hatirlasana 10 sene oncesini eski basbakan ulke ziyaretlerine gidince o ulkenin basbakani onu karsilama gorusme teesufunde bile bulunmuyordu

suan iste turkiyenin basbakanini ucaklarin kapilarinin onunde karsiliyor amerika rusya baskanlari bilmem anlatabildimmi

evt Önceleri Cumhurbaşkanımız Arap Şeyhlerinin Odasına Gitmiyordu

De Get Yalan Dünya...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

Bu durumun kınamayla, özür dilemeyle telafi edilecek hiçbir tarafı yoktur ve meseleyi asla normale çeviremez!

abd adına iranla arabuluculuk yapmaya çalışmak küstahlık.

suriyeyle israil arabuluculuğu küstahlık.

2003 den beri ülkemizin dış politikası kepazelik.

süleymaniyede askerlerimizin başına çuval geçirilmesi dağlıcada askerlerin esir düşmesi güneş operasyonunda amerikanın o topraklardan çıkın deyip çıkılması bunların hepsi dış politikanın basiretsizliğidir.

adamlar ülkemizi aşağıladılar resmen özürüne tükiriyim böyle saçmalık olmaz. bu durumu yapacak durumu oluşturdular dünyanın gözü önünde kasten dalga geçtiler.... davos hayranları hemen kanmışsınız. devlet dediğin bu rezilliğe karşı kınama özr beklemez alışmışlar napacaksın yarın malta gibi 3. dünya ülkeleride bu rezilliği yapar yalama olunur özür beklersiniz... devletin gücü nerde ? bu güç erimeye başlarsa sizi devlet bile görmez dalga geçerler. devleti bu duruma sokanlara ceza verilmesi sözkonusudur susulursa ülkemiz kaybeder. dışişleri derhal görevden alınmalı bu beceriksizlikten ötürü.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

bu kriz (!) hepsi sadece sizlerin üzerinde psikolojik baskı kurmak için oyundu, danışıklı döğüştü anlayacağınız. sen bana şunu de abi ben sana şöyle derim sonra böyle yaparız ... şeklinde , dikkatinizi kıçınıza soktukları kazığın acısından başka bir yöne çekmek için yaptıkları başka bir temsil

herşeyin bir şeyi vardır
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Ben de bu konuyla alakalı bir konu arıyordum.Bizim yahudi kırmaları ile dönen bu pis oyunu halkım acaba nasıl algıladı.Bu sonuçları nereden mi anlıyoruz bu hükümetin geçmiş İsrail ilişikilerinden.Bu alçak krizini kendi içinde değerlendircek olursak o anki refleksler ele alınabilinirdi.benim bu konuyla ilgili şu an fazla bilgim yok ama bence bununda iniltili olduğu bir bağlantı muhakkak vardır bunu şu an kestiremedim diyebilirim.hükümetimizle israil ilişkileri demiştim.Malum bunlar Yahudi ve Arap çükü yalamayı seviyorlar neydi o Blow Job usulü ama zevk alıyorlar.ama bunu halk nasıl algılıyor.Bunu bir  yahudi veya İsrail öylesine yapmaz.yahudi bu dünya da en hesapçı avamdır.kafalarıda o kadar iyi çalışır.eğer aklınıza güveniyorsanız hesap ya da muhasebe işleriniz doğru bir yahudinin elinde olsun karınız kar atar.Çok değil geçen yıl Davos forumunda Başbakanımız çıkıştı Perez e.ama o çıkışmasını sonra özür dileyerek çürüttü.tükürdüğünü yalayan bir Alman bir İngiliz eski yeni siyasetçi politikacı ben anımsamam.Ama gerçek anlamda bir yahudi düşmanıysa bu yapısından tutarım kendisini,ama şimdiye kadar öyle bir halini göremedim başbakanın.O çıkışta dahil şimdiye kadar İsrail istediğini aldı çünkü dış politika ile ilgili ileri düzeyde bir rotası yok Türkiye Cumhuriyetinin.her alanda olduğu gibi göçebe bir mantık yerleşik hayatın karşısında hareketler.Neyse bu noktaya son zamanlarda neden gelindi diyecek olursak İsrail in 1 yıldır Gazze de abluka yapması bir açık hava kampına çevirmesi gibi sebeplerden dolayımı bu tepki ortaya çıktı.Benim de onurumu kıran şey bu enteresan tepkisinde Türkiye cumhuriyetinin.T.C.  dedim gazze ye insani yardım işinde diğer uluslararası girişimlerin yanında Türkiye cumhuriyetinin açık desteği var olabilir ama bir dernek ya da sivil toplum kurluşu denginde.Ulan be serefsiz neden gazze ye ilgi gösteriyorsun Devlet olarak ta Devletler statüsünde tanınmış Filistin neden o kadar ilgi göstermiyorsun.Hamas hayranısın  onu biliyoruz da El Fetih var diyemi Filistin e destek vermiyorsun.bu konu benim o kadar  canımı sıkıyorki çünkü devletler statüsünde bu konu bizim değil 1.cil olarak arapların meselesi onlar zaten gazze yi gözlerinden çıkarmışlar Mısır ın yaptığını dünya izledi.arapların boğazında yıllardır İsrail sesini çıkarmıyor bizim resmiyette hiç bir çıkarımız yok Osmanlı ilişkisi dışında onunda anlaşmalarla yolu kapalı rezilliğimizin daniskası.bunu bırakın Öncelikli gelen dış politika ödevlerimize bakın;Kıbrıs meselesi,Kuzey Irak Kerkük-Musuk türkmenler vs ,Dağlık karabağ  ve ermeni sorunu,Ermenistan dan özür dileme protokolü ekim de İsviçre de anamıza atamıza küfür ettirerek imzaladınız.bunlar bizim asıl devletler statüsünde meselelerimiz.Koymuşum arabın hesabına.benim dedelerime 1916 da 1918 de çöllerde bir tas su vermeyen Mekke den çıkan askerlerimizi taşlayan bu geri zekalı milletin gelmişini geçmişini ben ne edeyim Amerika ile İngiltere nin yaptığı gibi arkasından hiç eksik olmam.Talabani ile Barzani atalarımızın ruhunu sızlattı açık açık kuzey Iraktan küfürler yağdırdılar başbakan bir kelime etmedi.nedir bu hamas sevgisi.onları Ankara da 5 yıldızlı otelde devlet parasıyla konaklat politika bu mudur sizce.Unutmayın her politika yüksek ve geri  dönmesi zorlu külfetler doğurur.ermenistan anayasası İsviçre de imzalanan o protokolü kabul edip anayasaya koydu.türkiye nin 100/90 aleyhine bir protokolü Ermenistan elini ovuşturarak soykırım meselesinin yanına koyarak arkasından koşacak Türkiye nin.Ama bu atkafalı halka yaraşır yakışır şak şak ve goy goy la bu kadar olur.ne güzel gidiyor bu gemi çok üzülüyorum bu günleri yaşadığımız için.çünkü hiç bir hesaba uymuyor bu gelişmeler.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jizz_jix
    jizz_jix's avatar
    Erkek

Adam Olsun İpneler :d

TURKCELL
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeco
    Yeco's avatar
    Homo

Noneyim bunu yazdı:

beğenmezsiniz başbakanımızı (H)

Bozuk saat bile günde 2 kere doğruyu gösterir..

holy! holy! the soul is holy! the nose is holy! the tongue and cock are holy and the hand and asshole holy!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek

büyükelçi niye oturmuşsa orda. kalkıp gitmelydi

We can be more, we can be much more.
Toplam Hit: 4346 Toplam Mesaj: 33