folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder İşsizleri Şöyle Bi Alalım: Usb Çakmak Nasıl Yapılır?

İşsizleri Şöyle Bi Alalım: Usb Çakmak Nasıl Yapılır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

Bu linkteki ürün çok güzel. :)
    Şimdi dersiniz 2 dolar nedir ki ver parayı al ürünü. Ama parasından değil, bir ürün ortaya koymak çok güzel bir olay. SpecialMutluluk :)
    Bu da basit birşey, maksat birlikte bir şeyler yapmak; Nasıl yapılır? Başka nasıl bir tasarım kullanılabilir? Bana hem fikir olarak hem de fiilen katılır mısınız? :)
    (Tiryaki olmayanları da bekliyorum.)

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheM4D
    TheM4D's avatar
    Erkek

Bugün birisi satıyordu bunu sanırım kulak misafiri oldum 15 tl ye satıyordu aliexpress ten almış o da sanırım usbden şarj oluyor falan diyordu.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek
    TheM4D bunu yazdı

Bugün birisi satıyordu bunu sanırım kulak misafiri oldum 15 tl ye satıyordu aliexpress ten almış o da sanırım usbden şarj oluyor falan diyordu.

Vay bee. Aliexpress tek parça ürün olmasına rağmen kargo dahil 7 TL :) bi de bunun toptan indirimi de var. 

Neyse ya kimsenin ekmeğinde gözünüz yok. Bizim konumuz, biz yapabilir miyiz? :)

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheM4D
    TheM4D's avatar
    Erkek

tasarım olarak anahtarlık gibi güzel olur, sırf bir şeyler yakmak için ben de alabilirim eğer öyle bir şey varsa

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JpnTr
    JpnTr's avatar
    Erkek

Yapması kolay aslında hocam bir pile tel bağlanıp yapılıyor zor bir şeyi yok. İnce bir rezistans teli alacaksan 2700mah bir şarj edilebilir pil alacaksın bir de 3 boyutlu yazıcı ile dışını basacaksın

Bir cinayet işleniyorsa tek suçlu katil değildir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

usb fire starter gibi anahtar kelimelerle alternatif videolar inceleyip yapabilirsin hoca, bende olan bir videoyu upload ettim burada en önemli kısım kullanacağın rezistans teli tornavida vb bir şeye kendin de sarıp deneyebilirsin. 

http://sendvid.com/tyi3thju

TxT tarafından 23/Kas/16 00:28 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

Fikirleriniz için teşekkür ederim. @TxT , @wasd , @JpnTr 

Aklıma çok süper bir fikir geldi bunu yapmalıyız bence :)

Neden elektiriği pil yerine otg yardımıyla telefondan almıyoruz ki :D  (Nihayetinde herkesin telefonu var.)
    Ama buradaki sorunumuz şu; otg'den çıkan elektrik, rezistans telini yakabilecek mi? Bunun dışında bu sistem telefonda kısa devreye falan sebep olur mu?

adamhakli tarafından 23/Kas/16 11:43 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo
    adamhakli bunu yazdı

Fikirleriniz için teşekkür ederim. @TxT , @wasd , @JpnTr 

Aklıma çok süper bir fikir geldi bunu yapmalıyız bence :)

Neden elektiriği pil yerine otg yardımıyla telefondan almıyoruz ki :D  (Nihayetinde herkesin telefonu var.)
    Ama buradaki sorunumuz şu; otg'den çıkan elektrik, rezistans telini yakabilecek mi? Bunun dışında bu sistem telefonda kısa devreye falan sebep olur mu?

O da 5V çıkışa sahip. Yakmaya yeter yani. Telefonla ilgili de hiçbir sıkıntı olmaz ama pil gene lazım. 

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek
    1049 bunu yazdı
    adamhakli bunu yazdı 

O da 5V çıkışa sahip. Yakmaya yeter yani. Telefonla ilgili de hiçbir sıkıntı olmaz ama pil gene lazım. 

Niye pil lazım olsun ki? :S

Şarj edilebilir bir sistemi olmayacak sadece tak-kullan-çıkart.

adamhakli tarafından 23/Kas/16 11:52 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JpnTr
    JpnTr's avatar
    Erkek

hocam kısa devre vs durumu olursa sıkıntı olabilir telefonun anakartı için 

Bir cinayet işleniyorsa tek suçlu katil değildir
Toplam Hit: 2975 Toplam Mesaj: 23
usb yapımı çakmak şarjlı