folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder İSS'leri BTK'ya Şikayet Edelim

İSS'leri BTK'ya Şikayet Edelim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

arkadaşlar bildiğiniz gibi internet hızımız kaç Mbps olursa olsun youtube da doğru düzgün video izleyemiyoruz. sadece youtube değil video akışı hizmeti veren birçok sitede takıla takıla yükleniyor videolar. AKK dolmadığı halde 720p videolarda takılmalar oluyor. fast.com ya da speedtest sitelerinden hız testi yaptığımda gayet yüksek çıkıyor hızımız. örneğin şu anda speedtestte 42 Mbps çıktı ama youtubeda takılmadan video izleyemiyorum. bunun neden böyle olduğunu araştırdığımda karşıma "bandwidth throttling" denilen kavram çıktı. kısaca internet sağlayıcılar mesela 10 kişinin hd yayın izleyebileceği kapasitedeki bantgenişliğini 100 kişiye satmak için her müşterinin video akış kapasitesini kısıtlıyorlar. aynen otobüs şoförleri gibi arkada yer var ilerleyin diyerek daha çok yolcu almak için bizi sıkıştırarak eziyet ediyorlar.

vpn kullanarak bu kısıtlamaya takılmadan video izleyebiliyorum. sanırım vpn yazılımı iletişimi şifrelediği için internet sağlayıcı firma benim video izlediğimi anlayamıyor ve kısıtlayamıyor.ama velakin ücretsiz vpn lerin kotaları var. ücretli vpn ye sürekli para ödemek hem bana hem de size ekstra masraf oluyor.

donanım haberdeki gibi organize olup BTK ya şikayette bulunsak bir netice alır mıyız ? 

(benim BTK ya yaptığım şikayetler direk telekoma aktarılıyor. bir türlü BTK nın kendisine şikayet etmeyi başaramadım)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Vanayı kısma olayı tüm dünyada olan bir şey. İspat etmesi zor olduğundan bi şey yapılamaz servis sağlayıcılara. Kaldı ki ortada GB başı 2 lira gibi saçma bir uygulama varken şuan.

VPN soruna gelecek olursak Opera tarayıcı kullan derim. VPN özelliği ile geliyor. Sınırsız ve ücretsiz. VPN'i aç ve unut.

mkyb tarafından 02/May/17 20:13 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Vanayı kısma olayı tüm dünyada olan bir şey. İspat etmesi zor olduğundan bi şey yapılamaz servis sağlayıcılara. Kaldı ki ortada GB başı 2 lira gibi saçma bir uygulama varken şuan.

VPN soruna gelecek olursak Opera tarayıcı kullan derim. VPN özelliği ile geliyor. Sınırsız ve ücretsiz. VPN'i aç ve unut.

cidden mi sınırsız ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

kimi kime şikayet ediyon sen :)))

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

chrome da yok mu böyle sınırsız bir şey :(

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Evet sınırsız. Ben genelde Hollanda lokasyonda kullanıyorum en hızlısı o. Almanya zaman zaman şişiyor. 

Chrome için :

https://chrome.google.com/webstore/detail/dotvpn-%E2%80%94-a-better-way-to/kpiecbcckbofpmkkkdibbllpinceiihk?hl=tr

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

Psiphon kullan full sınırsız hep sınırsız

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

Hocam VPN bağlantıyı şifrelediği için değilde hedef IP youtube IPlerinden farklı olduğu için işe yarıyordur. Mantıken VPN şifrelemesi varsa youtube'da SSL kullanıyor orada da müdahale edememeleri gerekir.

Opera Vpn en basit yol olur sana arkadaşların dediği gibi. Ücretli istersen de purevpn kullanabilirsin.

imza.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Evet sınırsız. Ben genelde Hollanda lokasyonda kullanıyorum en hızlısı o. Almanya zaman zaman şişiyor. 

Chrome için :

https://chrome.google.com/webstore/detail/dotvpn-%E2%80%94-a-better-way-to/kpiecbcckbofpmkkkdibbllpinceiihk?hl=tr

Bir saat felan kullandım chrome için olan eklentiyi , tahribat banladı ip yi :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek
    cankol bunu yazdı

Hocam VPN bağlantıyı şifrelediği için değilde hedef IP youtube IPlerinden farklı olduğu için işe yarıyordur. Mantıken VPN şifrelemesi varsa youtube'da SSL kullanıyor orada da müdahale edememeleri gerekir.

Opera Vpn en basit yol olur sana arkadaşların dediği gibi. Ücretli istersen de purevpn kullanabilirsin.

sadece youtube değil aşağı yukarı bütün video hizmeti sunan sitelerde aynı yavaşlık var.turktelekomun haberinin dahi olmadığı popüler olmayan bir siteden video izlerken bile yavaş oluyor. vpn ile girince gayet hızlı oluyor. ip adresiyle birlikte internet paketlerini de tarayıp video izlendiğini anlayan bir sistemi olabilir telekomun.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    DE5TROY3R bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Chrome için :

Bir saat felan kullandım chrome için olan eklentiyi , tahribat banladı ip yi :)

opera candır.

ister adult ihtiyaçlarınız olsun

ister youtube olsun

ister TR de yasakanmış bir site

ister türkiyeyi banlayan bir site herşeyi açar