folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder İstanbula Oy Verelim (Önemli)

İstanbula Oy Verelim (Önemli)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PirtakoZ
    PirtakoZ's avatar
    Erkek
    kuytul bunu yazdı:
    -----------------------------

pirtakozun verdiği site üstünden oy attım umarım işe yarıyordur.

Yarıo yarıo merak etme... Biz bu yöntemi geliştirene kadar bir sürü farklı yöntem denedik. 25.likten 12.liğe çıktık :D

Bu sistem baya iyi işlio :)

Yoksulluk korkusu ile ömrü servet peşinde harcayanda gördüm fakirliğin özünü...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tugra
    tugra's avatar
    Erkek
    Emrow bunu yazdı:

yine dandik dundik medrese,tekke,arabistan,fas resimleri koyarlar tanıtım çok güzel olur.

yani anlamak mümkün deil sen ve senin gibileri kimsenin ataları bizim atalarımız kadar şanlı ünvanlı değilken kimse de bizim kadar onları yok etmeye onlardan rahatsız olmaya nefretle anıp küfür eden gençliğini de barındırmıyodur heralde ne biçim zihniyetin var akadaşım senin seni yetiştirnlerideee tarih hocalarını daaaa tebrik etmek lazım

anlamayana Davul Zurna Saz ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaNNi
    CaNNi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam bikaç yere gönderdim reklam olr :D

sitem hep âşinâlardan gelir bîgâneden gelmez!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek

türkiyenin sarayla falan tanıtılmasının değil fakat, üzerlerinde anlamını bilmediğimiz karman çorman arapça yazılar yazan eserlerle tanıtılması çok aşağılayıcı :|

osmanlı Türk milletini resmen aşağılamıştır.. tabi öncesindeki müslüman türk devletlerinde de aynı yobazlık görülmüştür..

Kaşgarlı Mahmud'u, Karamanoğlu Mehmet Bey'i,Atatürk'ü aramadan edemiyor insan.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SawIV
    SawIV's avatar
    Erkek
    Osmanlı türkleri aşağılamışmış osmanlı ne? japon mu? Bu konu altındaki 2. mantıksız mesajın salaklığını belli etmemek için bu tür konulara yorum yapma konuşturma beni ağzımı bozmak istemiyorum
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Glaxoks
    Glaxoks's avatar
    Erkek
    cold-m4 bunu yazdı:

türkiyenin sarayla falan tanıtılmasının değil fakat, üzerlerinde anlamını bilmediğimiz karman çorman arapça yazılar yazan eserlerle tanıtılması çok aşağılayıcı :|

osmanlı Türk milletini resmen aşağılamıştır.. tabi öncesindeki müslüman türk devletlerinde de aynı yobazlık görülmüştür..

cold valla burda sıçmışın

bari sıvama :| 

"Murid" Değil "Murit"
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    cold-m4 bunu yazdı:

Osmanlıcı olmamakla birilkte ve seni sevmekle birlikte ne dediğini bilmediğini düşünüyorum...

Kimse kimseyi aşağılamıyor cold.

Canını harfler sıkıyorsa Atatürk yaptı harf devrimini...

Kaşgarlı Mahmud ne alaka anlamadım...Sanırım Divanü Lügati't Türk'e bağladın...ama harfler yine arap alfabesindendi

Karamanoğlu Mehmet Bey'e gelince Bugünden gayru Türkçe'den başka dil kullanılmayacaktır sözüne bağladın sanırım...ama harfler yine arap alfabesindendi...

yani;

Osmanlı saraylarında,cami veya medreselerinde kullanılan harflerle şimdi kullandığın harfler aynı değil evet çünkü;

BU TARİHTİR(!)

Osmanlı imparatorlugunu sevmiyor olabilirsin...ama saçma düşünceleri dile getirmene gerek yok...herkes sevmek zorunda değil...bende sevmiyor olabilirim ahmet'te mehmet'te ama Tarih'e herzaman saygı göstermek gerekiyor...

--------------------------------------------------

cold-m4'e not:  Seni sevdiğimi ve asla kırmak istemeyeceğimi bilirsin...kırıcı bir yazı yazmadığımı düşünüyorum..sadece birkaç bilgimi ve düşüncemi paylaştım...kırdıysam editlememi istemen yeterli...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek

osmanlıda arapsan kraldın.. o zamanlar kullanılan kelimelere bir bakın, hangisi tanıdık geliyor? İslamiyete geçtiğinden beri Türk milleti, yobazlıkta rakip tanımadı :|

Kaşgarlı Mahmud un eseri arapça harflerle olmuş olabilir, zaten onun amacı Türk dilinin büyüklüğünü göstermekti, arapçadan başka bi boktan çakmayan insanlara başka alfabede yazamazdı heralde..  o dönemde arapların birinci sınıf insan, Türklerin ikinci sınıf insan ve Türkçenin uyduruk bir dil olarak görülmesini içine sindirememiş bir kahramandı Kaşgarlı Mahmud, bugün kullandığımız Türkçedeki gerçek Türkçe sözcüklerin birçoğu o eser sayesinde korunmuştur..

arapların ne kadar hain bir millet olduğunu söylememe gerek yok sanırım, adamların adetini örfünü töresini her bi bokunu aldık :| ilimiz,töremiz arap ili arap töresi oldu. peki karşılığında ne aldık? adamlar arkamızdan vurdu.

her zaman söylerim, Allah kancık milletlere peygamber gönderir, yani bir millete peygamber gönderildiyse o millet aşağılık bir millettir, bu yüzden Türklere hiç peygamber gönderilmemiştir, en azından bilindiği üzere.. kaldı ki Türklerin Göktanrı inancı İslamiyetle büyük oranda uyuşmaktadır, o zamanki Türkler daha medeni, daha müslümandı İslam gelmemiş olmasına rağmen..

biz müslüman olmayı araplaşmakla karıştırdık, osmanlının uzun sakallı kısa akıllı paşaları karıştırdı.. 

Atatürk e gelince.. O, bize 23 nisanlarda anlatılan kişiyle sınırlı değildir. bin yıldır gelmiş geçmiş en büyük Türk milliyetçisidir, Türk milletini sadece düşma işgalinden değil, o kadar çok şeyden kurtarmıştır ki saymakla bitmez..

Kendisi tam bir Göktürk milliyetçisiydi, Türk milletini karanlıktan aydınlığa çıkardı, menderes iti tekrardan gelip onun devrimine zarar vermeseydi şimdi çok daha ilerilerdeydik..

İslamiyetle arapçanın pek bir bağlantısı yok, Kuran ın araplara inmesi dışında.. İslam bir felsefedir, mantıktır. İslamda amaç yaratıcıya yakın olmak, güzel ahlak sahibi olmak, sadece ve sadece iyilik için uğraşmaktır. aynı şekilde vatansever olmak, yeri geldiğinde vatanı için savaşmak, şehit olmaktır.

namazın amacı da Yaratıcı ya tapmak tır, ona yalvarmak, bak ben senin karşında acizim, önünde eğiliyor sana sığınıyorum demektir.. o yüzden bir süreden beri namazda duaları, sureleri, secdede söylenenleri Türkçe okuyorum, çünkü benim amacım sırf cennete girmek için yatıp kalkmak değil, gerçekten Allah'ın katına çıkıp O'nunla konuşmak,  ona sığınmak, ve namaz bittiğinde o huzurla kendimden geçmek..

herneyse konu nerelerden nereye geldi,

bu arada lordvader89, abi benim gibi düşünmek zorunda değilsin, seni severim bilirsin :) düşüncelerini sadece şimdi değil, her zaman açıkça söyleyebilirsin, küfretmediğin sürece (ki etmezsin:) her türlü eleştiriye açığımdır :) 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kapil
    kapil's avatar
    Erkek
    cold-m4 bunu yazdı:

osmanlıda arapsan kraldın.. o zamanlar kullanılan kelimelere bir bakın, hangisi tanıdık geliyor? İslamiyete geçtiğinden beri Türk milleti, yobazlıkta rakip tanımadı :|

Kaşgarlı Mahmud un eseri arapça harflerle olmuş olabilir, zaten onun amacı Türk dilinin büyüklüğünü göstermekti, arapçadan başka bi boktan çakmayan insanlara başka alfabede yazamazdı heralde.. o dönemde arapların birinci sınıf insan, Türklerin ikinci sınıf insan ve Türkçenin uyduruk bir dil olarak görülmesini içine sindirememiş bir kahramandı Kaşgarlı Mahmud, bugün kullandığımız Türkçedeki gerçek Türkçe sözcüklerin birçoğu o eser sayesinde korunmuştur..

arapların ne kadar hain bir millet olduğunu söylememe gerek yok sanırım, adamların adetini örfünü töresini her bi bokunu aldık :| ilimiz,töremiz arap ili arap töresi oldu. peki karşılığında ne aldık? adamlar arkamızdan vurdu.

her zaman söylerim, Allah kancık milletlere peygamber gönderir, yani bir millete peygamber gönderildiyse o millet aşağılık bir millettir, bu yüzden Türklere hiç peygamber gönderilmemiştir, en azından bilindiği üzere.. kaldı ki Türklerin Göktanrı inancı İslamiyetle büyük oranda uyuşmaktadır, o zamanki Türkler daha medeni, daha müslümandı İslam gelmemiş olmasına rağmen..

biz müslüman olmayı araplaşmakla karıştırdık, osmanlının uzun sakallı kısa akıllı paşaları karıştırdı..

Atatürk e gelince.. O, bize 23 nisanlarda anlatılan kişiyle sınırlı değildir. bin yıldır gelmiş geçmiş en büyük Türk milliyetçisidir, Türk milletini sadece düşma işgalinden değil, o kadar çok şeyden kurtarmıştır ki saymakla bitmez..

Kendisi tam bir Göktürk milliyetçisiydi, Türk milletini karanlıktan aydınlığa çıkardı, menderes iti tekrardan gelip onun devrimine zarar vermeseydi şimdi çok daha ilerilerdeydik..

İslamiyetle arapçanın pek bir bağlantısı yok, Kuran ın araplara inmesi dışında.. İslam bir felsefedir, mantıktır. İslamda amaç yaratıcıya yakın olmak, güzel ahlak sahibi olmak, sadece ve sadece iyilik için uğraşmaktır. aynı şekilde vatansever olmak, yeri geldiğinde vatanı için savaşmak, şehit olmaktır.

namazın amacı da Yaratıcı ya tapmak tır, ona yalvarmak, bak ben senin karşında acizim, önünde eğiliyor sana sığınıyorum demektir.. o yüzden bir süreden beri namazda duaları, sureleri, secdede söylenenleri Türkçe okuyorum, çünkü benim amacım sırf cennete girmek için yatıp kalkmak değil, gerçekten Allah'ın katına çıkıp O'nunla konuşmak, ona sığınmak, ve namaz bittiğinde o huzurla kendimden geçmek..

herneyse konu nerelerden nereye geldi,

bu arada lordvader89, abi benim gibi düşünmek zorunda değilsin, seni severim bilirsin :) düşüncelerini sadece şimdi değil, her zaman açıkça söyleyebilirsin, küfretmediğin sürece (ki etmezsin:) her türlü eleştiriye açığımdır :)

yapma gözüm be sendemi :| 

Orman Mühendisi //
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek
    hocam konu nerden nereye geldi yaw

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
Toplam Hit: 6746 Toplam Mesaj: 23