folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder İstanbuldaki İçkiyi Bodruma Nasıl Getirebilirim

İstanbuldaki İçkiyi Bodruma Nasıl Getirebilirim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı

hocam afiyet olsun. icinde 56 farkli bitki var ilac niyetine de icersin.  

buzlu bira bardagi ve buz gibi bir bira hazirla. bir shot jäger bira bardagina dök, üstüne buz gibi birani ekle.  istersen de shot bardagina koydugun jäger'in ustune bira köpügü de ekleyebilirsin baska bir seferde. bunun icin birayi bardaga hizlica bosalt ki köpürsün. o köpügü kasikla al shot bardagina ekle. prost !

bu adam alkolik zaten hacım anlatmana gerek yoktu :) bu arada yager in tadını sevmeyen nadir insanlardan biriyim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    Delegado_Zero bunu yazdı

buzlu bira bardagi ve buz gibi bir bira hazirla. bir shot jäger bira bardagina dök, üstüne buz gibi birani ekle.  istersen de shot bardagina koydugun jäger'in ustune bira köpügü de ekleyebilirsin baska bir seferde. bunun icin birayi bardaga hizlica bosalt ki köpürsün. o köpügü kasikla al shot bardagina ekle. prost !

bu adam alkolik zaten hacım anlatmana gerek yoktu :) bu arada yager in tadını sevmeyen nadir insanlardan biriyim.

ee o zaman belki biz yeni seyler ögreniriz  :) 

jäger biraz iyi reklamini yaptigi icin sanirim bu kadar popüler.  kendisinden cok daha ucuza olup da tadi daha iyi olan likörler var bu kategoride. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    Delegado_Zero bunu yazdı

jäger biraz iyi reklamini yaptigi icin sanirim bu kadar popüler.  kendisinden cok daha ucuza olup da tadi daha iyi olan likörler var bu kategoride. 

Meselâ? başka bir tane daha likör içmiştim ama bu Jaeger gibi değildi. Öncekinin adını hatırlamıyorum ama. Bu Jaeger muhteşem bi'şeydi ^^"

Bu Mng kargo AirMax kutular bildiğin Cam eşyaları kutulamak için kullanılan yuvarlak balonlu koruma/kaplama kağıdına benziyor.  Bu Mng'nin AirMax'ın kendisi ; 

https://www.mngkargo.com.tr/images/content-image/koli_113.jpg

Bunu ağırlığına bağlı olarak,bel hizasından bıraksan, patlar. Buna güvenip de gönderme derim. 

Göndereceksen @PanXer'in dediği gibi yap. bi'de bulabilirsen ,beyaz eşya kutularından çıkan Beyaz Köpük benzeri 3-5 cm'lik plakalarla kapla, şutla otobüs muavin' iyle İstanbul otogar'dan, al bodrum otogar'dan. 

RitmFarbRacourci tarafından 19/May/19 13:15 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

Ben İstanbul'dan/ Antalya'ya uçakla giderken kutusuyla beraber 100'lük Jack götürmüştüm valizde bagazda sorun olmamıştı

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

Bosnadan türkiyeye defalarca jager getirdim. Uçakta valizleri fırlatarak atmalarına rağmen hiçbirzaman kırılmadı. Kıyafetlerin arasına koyduğun sürece o şişeler kolay kolay kırılmaz kafan rahat olsun. Tek içki gönderceksen balonlu naylona sar kutuya koy kargoyla gönder bişey olmaz.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Sıvılaştırılmış diş macunu tadı ben mi alıyorum bir tek bu içkiden, tek shotta bayıyor

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    Delegado_Zero bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    Delegado_Zero bunu yazdı

Meselâ? başka bir tane daha likör içmiştim ama bu Jaeger gibi değildi. Öncekinin adını hatırlamıyorum ama. Bu Jaeger muhteşem bi'şeydi ^^"

Bu Mng kargo AirMax kutular bildiğin Cam eşyaları kutulamak için kullanılan yuvarlak balonlu koruma/kaplama kağıdına benziyor.  Bu Mng'nin AirMax'ın kendisi ; 

https://www.mngkargo.com.tr/images/content-image/koli_113.jpg

Bunu ağırlığına bağlı olarak,bel hizasından bıraksan, patlar. Buna güvenip de gönderme derim. 

Göndereceksen @PanXer'in dediği gibi yap. bi'de bulabilirsen ,beyaz eşya kutularından çıkan Beyaz Köpük benzeri 3-5 cm'lik plakalarla kapla, şutla otobüs muavin' iyle İstanbul otogar'dan, al bodrum otogar'dan. 

Mesela benim bilip içtiklerim; Underberg, Becherovka, Boonekamp, Ramazzotti.

Bunlar arasında underberg ile boonekamp jägermeistera en çok benzeyenleri. Bu tarz likörlere Kräuterlikör yani baharat/bitki likörü denir.

https://en.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%A4uterlik%C3%B6r

https://de.wikipedia.org/wiki/Kategorie:Kr%C3%A4uterlik%C3%B6r

torpedo_XL tarafından 19/May/19 16:18 tarihinde düzenlenmiştir

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı
    Delegado_Zero bunu yazdı.

Bunlar arasında underberg ile boonekamp jägermeister'a en çok benzeyenleri. Bu tarz likörlere Kräuterlikör yani baharat/bitki likörü denir.

Açıkçası senin içtiklerin, yazdığın markalar, ingilizce wiki sayfasında olan markalar da tanıdık gelmedi. Bir yerde öyle hepsini sırayla içmiştik, göz ucuyla bakmıştım markalarına ama yinede çıkaramadım. 

Bi'de, " Kräuterlikör " likör deyince, benim aklıma sadece Çiçeksiz olan Ot tarzı bitkiler geliyor. Hani nasıl diyeyim, karasal tek daldan oluşan yaprağımsı ^^P`  yada sucul Yosun tarzı bitkiler geliyor. Çiçekli bitkiler nedense gelmiyor.

link'lere baktım da, 

" Um zusätzlich als Likör zu gelten, ist ein Zuckergehalt von über 100 Gramm pro Liter erforderlich. "

-->Belki de burada yazdığı gibi şeker içeriğinden dolayı, sevdim. Emin değilim. Ama dilimde, geniz'imde, yemek borumda bıraktığı o tad bi değişik güzeldi.

" In contrast to bitters , they have a higher sugar content, expressed as invert sugar .[1] Liqueurs of this kind normally contain 15% to 44% alcohol by volume.
    The history of Kräuterlikör recipes dates back to medieval authors like Hildegard of Bingen . Mixtures of alcohol and bitter substances were 1.used as medicine to increase bile and gastric acid secretion; however, 2. the higher proportion of alcohol and sugar is not conducive to digestion . Nowadays, Kräuterlikör is ... "

Yukarıda alıntıladığım ing. wiki'den 1. uzun koyu kısım için; yağların sindiriminde ve mide asit'lerinin salınımında yardımcı olduğunu söylüyor, sanırım. belkide bu nedenle sevdim. Ama arkasından gelen 2. cümle de aşırısı, sindirime yardımcı olmadığını söylüyor. Ancak bende zaten ufak bardaklarda ara ara içtim. Devamlı içilmiyor. 

Neticede felaket güzel bir tadı var.

Bu Likör'ün  bileşiminde kullanılan Bitkilerin bir listesi var mıdır acaba? 53 mü 56 mı tam hatırlayamadım şimdi bitki çeşidi yazıyordu şişenin üzerinde. (56'tıymış, ilk mesajdaki fotodan gördüm.) 

RitmFarbRacourci tarafından 19/May/19 18:52 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanqerLine
    DanqerLine's avatar
    Erkek
    XpertVision bunu yazdı
    DanqerLine bunu yazdı

hocam ben absenti gönderdim mng kargo ile sıkıştırılmış kargo diye bir poşetleri var içindeki havayı çekiyorlar poşetin plastik top gibi yere bırak sekiyor geliyor kırılmıyor. tam adını bilmiyorum ama o plastigi benim tarif ettigim gibi tarif edersen çıkartıp verirler o poşetten :))))

Benim de birine içki göndermem lazımdı, 1 aya yakın bulamadım öyle kaldı. Bu dediğine baktım çok mantıklı görünüyor ismi de Airbox. Teşekkürler hocam.

https://www.mngkargo.com.tr/icerik/paketleme-hizmetleri

Bu linkte bakabilirsiniz merak edenler, L boy olan.

Rica ederim hocam ben gönderdim müride sapa sağlam gitti

ABONE OLUN BEYLER PARA KASACAZ : https://www.youtube.com/gecehayatimiz
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı
    Delegado_Zero bunu yazdı.

Bunlar arasında underberg ile boonekamp jägermeister'a en çok benzeyenleri. Bu tarz likörlere Kräuterlikör yani baharat/bitki likörü denir.

Açıkçası senin içtiklerin, yazdığın markalar, ingilizce wiki sayfasında olan markalar da tanıdık gelmedi. Bir yerde öyle hepsini sırayla içmiştik, göz ucuyla bakmıştım markalarına ama yinede çıkaramadım. 

Bi'de, " Kräuterlikör " likör deyince, benim aklıma sadece Çiçeksiz olan Ot tarzı bitkiler geliyor. Hani nasıl diyeyim, karasal tek daldan oluşan yaprağımsı ^^P`  yada sucul Yosun tarzı bitkiler geliyor. Çiçekli bitkiler nedense gelmiyor.

link'lere baktım da, 

" Um zusätzlich als Likör zu gelten, ist ein Zuckergehalt von über 100 Gramm pro Liter erforderlich. "

-->Belki de burada yazdığı gibi şeker içeriğinden dolayı, sevdim. Emin değilim. Ama dilimde, geniz'imde, yemek borumda bıraktığı o tad bi değişik güzeldi.

" In contrast to bitters , they have a higher sugar content, expressed as invert sugar .[1] Liqueurs of this kind normally contain 15% to 44% alcohol by volume.
    The history of Kräuterlikör recipes dates back to medieval authors like Hildegard of Bingen . Mixtures of alcohol and bitter substances were 1.used as medicine to increase bile and gastric acid secretion; however, 2. the higher proportion of alcohol and sugar is not conducive to digestion . Nowadays, Kräuterlikör is ... "

Yukarıda alıntıladığım ing. wiki'den 1. uzun koyu kısım için; yağların sindiriminde ve mide asit'lerinin salınımında yardımcı olduğunu söylüyor, sanırım. belkide bu nedenle sevdim. Ama arkasından gelen 2. cümle de aşırısı, sindirime yardımcı olmadığını söylüyor. Ancak bende zaten ufak bardaklarda ara ara içtim. Devamlı içilmiyor. 

Neticede felaket güzel bir tadı var.

Bu Likör'ün  bileşiminde kullanılan Bitkilerin bir listesi var mıdır acaba? 53 mü 56 mı tam hatırlayamadım şimdi bitki çeşidi yazıyordu şişenin üzerinde. (56'tıymış, ilk mesajdaki fotodan gördüm.) 

Kräuterlikörtarifleri genelde coca-cola gibi gizli oluyor hocam. Sindirim kolaylaştırması amacıyla kullanıldığı doğru. Hatta mesela underberg ve boonekamp ın böyle çok ufak 2 yudumluk şişeleri var. Hatta underberg sadece böyle ufak şişelerde satılıyor. Bir de kendi bardağı var, özellikle et ve yağlı yemeklerden sonra bir tane bundan içince baya rahatlatıyor. Örnek olarak wiki sayfasında fotoğrafını koymuşlar.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Toplam Hit: 3784 Toplam Mesaj: 31
içki kargo