folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İstanbuldan Gitmekİstanbuldan Gitmek

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  coLin
  coLin's avatar
  Kayıt Tarihi: 17/Temmuz/2005
  Erkek
  salihgs bunu yazdı
  coLin bunu yazdı
  salihgs bunu yazdı

  Konusu açılmışken ben de sorayım. Mudanyada  ogretmenim dogu gorevine gitmem lazım bu sene sonunda. Malum istanbul da dogu gorevi olarak geçiyor bizim meslekte. 

  Doguya gitmek yerine istanbula mi gelsem ne dersiniz?

  Sen bu sessiz sakin güzelim sahil kasabasından kalk, şimdi en sesli ortama göç. Ne kadardır buradaydın bilmiyorum ama gittiğin kalabalık yere alışman uzunca bi zaman alacaktır, orası kesin :d

   

  bu 3. senem hocam geçen sene trilyede çalışıyordum bu sene eşkel sahildeyim. buraya pek alıştığım söylenemez emeklilik zamanı gelmiş insanların son durağı gibi bir yer.

  sen mudanyada mı yaşıyorsun 

  Ben güzelyalı'dayım. Biz buraya taşındığımız da direk ismine; yaşayan ölüler kasabası demiştim. Hala da öyle diyorum.  

  Sessizliği güzel ama hep yaşlı insanlar var işte. İnsanından çok sessizliğini ararsın diye düşünüyorum buranın :d

 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  esrardede
  esrardede's avatar
  Kayıt Tarihi: 21/Eylül/2005
  Erkek

  Bodrum'a gelmenizi tavsiye etmem. Zira gitgide belirli bir yaş sınırı üzerinde insanların geldiği tatil noktası ile göç dalgalarının vurduğu bir yer olmaya başladı. 


  Yakınınızdan geçerken tıslayan kaç şey sayabilirsiniz?
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  RETRET
  RETRET's avatar
  Kayıt Tarihi: 16/Eylül/2007
  Erkek

  https://www.youtube.com/watch?v=30_MFXc6yVE 

  Recebin siyasetini değil şair ve hatip tarafını severim, İstanbul diyince de bu şiir gelir genelde aklıma. İstanbul garip bir şehir, ne zaman çekip gitsem geri dönmem en fazla 7 ay sürer.


  Görmezden gelmek vicdanı olanların tavrı olamaz.
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  EmQceR
  EmQceR's avatar
  Kayıt Tarihi: 14/Kasım/2007
  Erkek

  madem web yazılımcısın aç bir site, eşinde editörmüş yazsın özgün makale home ofis takılın. her türlü şehire gidip yaşayın.benim hayalim şimdilik bu.


  Bu Yüce Türk Milleti ne ihanetler gördü hepsinin üstesinden gelmeyi başararak tarihe nice zaferler yazdırdı. Bu Millet Kuva-yı milliye hareketini yeniden başlatır. Sivas Kongresini yeniden toplar, Ya İstiklal, Ya Ölüm diye haykırır ve gereğini yapar. Türk Milleti ihaneti ve hainleri hiç affetmez. Dileğimiz odur ki bu iş sandıkta bitsin, aksi halde "sürüye dalmayı göze alan Kurt, çobanın da, köpeğinde hesabını yapmaz."
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  NoToLeRaNcE
  NoToLeRaNcE's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Eylül/2005
  Erkek

  Ankaraya gelmede nereye gidersen git hocam.


  Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  SaNaL_AjaN
  SaNaL_AjaN's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Ağustos/2005
  Erkek

  Herkes bir çok şehir söylemiş bende burada konu açmıştım vakti zamanında Antalya'da yaşanırmı diye :) heheyyy kaç yıl geçmiş :D Valla kardeşim Adana-Mersin benim memleket orası güzeldir ama istanbuldan sonra orası seni kesmez.Çünkü pek bir sosyal şehir değildir.Şehirden ziyade kafalar biraz farklıdır oralarda.Ben 4-5 yıldır ANtalyadayım emlak danışmanlğı yapıyorum güzel yaşanılabilecek şehirlerin başında gelir.Orada verdiğin ortalama kira + aidat+ yakıt gideri ne kadar önce bunu hesaplamak gerekiyor.Antalya da ev kiraları 450'den başlar muhite göre uçarrrrrrr gider.Ama şu anda bile Antalya'da soba yakmıyorum :) o açıdan yakıt gideri minimum seviyede diyebilirim.Genelde tek vasıta ile Antalya'nın her yerine gidersin en kötü ihtimal aktarma olur oda ücretsiz zaten problem yaşamazsın.Senin işe gelince burada web tasarım firmaları eleman arar ama şartları nedir nasıldır bilemem tabi.Aklına takılan konu varsa yardımcı olmak isterim her konuda


  Antalya'da Emlakçı parçası :)
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  siyahbereli
  siyahbereli's avatar
  Kayıt Tarihi: 03/Ocak/2006
  Erkek

  valla cesarete bakar bu işler.


  Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  AnaMuhalefet
  AnaMuhalefet's avatar
  Kayıt Tarihi: 12/Kasım/2007
  Erkek

  Valla İzmir de İstanbul'u aratmıyor beyler.

  Trafikteki artan araba sayısı ve belediyelerimizin yolları tıkama yönündeki çabaları(!) sonucu durumu vahim görüyorum. Yolları bölüp, kaldırımı 10 metreye çıkarıyorlar, bir şerit araba parkı oluyor, diğer giden şeridin önüne de 100 m de bir akıllı kavşak sinyalizasyon kodun mu oh mis trafik felç :)))

  Yeşildere ve Altınyolu boş görme şansın yok gibi. Bakıyorum Çevre yolları bile 3 şerit dolu olabiliyor son senelerde.

  Buca'da yıllardır trafik var, Karşıyaka desen bi dünya ışık aynı, Bornova merkeze çıkan yollar tıkalı, Gaziemir o da her zamanki gibi tıklım tıklım, Güzelyalı-Balçova tarafı diğerlerine nazaran idare ediyor, Alsancak hep kalabalık zaten vs vs. 

  Yani trafik yönünden İzmir İsnanbul'u yakalayacak bence 4-5 seneye kadar...

  Ben olsam Balıkesir-Muğla-Antalya'dan birini seçerdim :P


  Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Ahmet & Elif.
  leadertay
  leadertay's avatar
  Kayıt Tarihi: 24/Mayıs/2006
  Erkek

  İş bul git Erzincan'a yerleş bomboş şehir :)

  https://m.youtube.com/watch?v=XeLjtRSJ2vE

   


  Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  watervay
  watervay's avatar
  Kayıt Tarihi: 14/Kasım/2003
  Erkek
  deja-vu bunu yazdı
  prokto bunu yazdı

  Merhaba arkadaşlar. Artık bu şehirden, bu karmaşadan bu stresten bu kalabalıktan kaçmak istiyorum ama bir sorun var. Nereye, Nasıl!

  4 aylık evliyim. Evliliğim gayet güzel gidiyor. Şu an oturduğumuz ev kira. Gaziosmanpaşada. Ben Üsküdarda.Eşim Yenibosnada çalışıyor. Zamanımızın çoğu yollarda geçiyor kısacası. Özellikle de benim.
  Yaşım 26. Hergün büyüyen bu şehirde yaşamakta gün geçtikçe zorlaşıyor. Sadece ulaşım anlamında değil. Her anlamda. Buralarda yaşayanlar iyi bilirler. Hele bi de kazandığımızın çoğu borçlara ve kiraya gidiyor. Ay sonuna kadar sadece yol ve standart masraflarımız için para artıyor. Haziran ayında borcumuz biticek. Borçlarımızı bitirdikten sonra daha yaşanabilir bir yerlere gitmek istiyoruz.

  Ben web yazılımcıyım. Çok güzel php yazarım. Eşim gazetecilik mezunu ve editörlük yapıyor şu anda. Evimizi ciddi ciddi başka diyarlara taşımak istiyoruz. Benim aklımdan izmir geçiyor ama gerçekten çok kararsızım ve bilmiyorum. Fikirlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum dostlar. 

  Alanyaya yerleş dostum. Annemler Mersinden oraya taşındı, mersin curcunasından kurtulmak için. Babam gençleşti yaw :D Bende Alanyayı bırakıp İstanbula geldim küfür etme nolur :D ama dediğin gibi standart masraflara gidiyor herşey kuruş kalmıyor :/

   Dostum Alanya kışın bitik bir şehir tamam sessiz sakin orası doğru ama yazın turizmden kazanıyor esnaf kışın özellikle nisan ayına kadar millet kepenk kapıyor şehir sessizliğe bürünüyor. O yüzden tavsiye etmiyorum.

   

   

  watervay tarafından 23/Ara/15 21:47 tarihinde düzenlenmiştir

  Syntax error..