folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder İstanbuldum Seni - 3

İstanbuldum Seni - 3

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Irzı kirletilen bir şehirde namuslu kalmak kadar zordur, burada yaşamak. Kirli havasına, gramajı eksik ekmeğine tamah edebilmek, ümüğüne dolanan ellerine inat sahilinde stres atmak kadar ironiktir, duman tüten gecekondu bacalarına, heybetli surların eşlik etmesi kadar da hazin. Alt komşunun haylaz oğlunu şikâyet etmek, adına komşuluk denilen ve hafızamızın kozmik odalarına mahkûm olmuş terminolojiyi sadece apartman yönetim toplantısında hatırlamak kadar gayri insani. Turist kızlarla yarım yamalak konuşmaya çalışmak ve derdini anlamayınca ‘Baba bunlar İngilizceyi bilmiyorlar demek’ kadar gülünç.  Çok seveni olan ama hiç birine varmayan işveli bir kıza delice âşık olmak gibi tarifsiz, yar kokusunu içine çeker gibi yosunlu deniz kabarcıklarını soluyup; oh be diyebilmek kadar da sebepsiz…  Aslında sebepsiz sevilir şehirler, tıpkı bir kızı sever gibi tutkun ve delice. Belki de o yüzden en büyük sevdamsın İstanbul. Sevip de kavuşamadığımsın, ahretimsin ve bunu böyle bilesin.

Saygılarımla

http://www.depresifkalem.com/istanbuldum/istanbuldum-seni-3/

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

yine güzel allah kahretsin ! :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    7-19
    7-19's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

guzelmis, fakat eskisehir'de biraz yasarsan gorursun dunyanin en guzel yerinin neresi oldugunu

la liberte ne meurt jamais.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

7-19 bunu yazdı:
    -----------------------------

guzelmis, fakat eskisehir'de biraz yasarsan gorursun dunyanin en guzel yerinin neresi oldugunu

Bi aksilik olmazsa seneye Eskişehir'de olabilitem yüksek :) Nasip seneye hallederiz :)

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

7-19 bunu yazdı:

o kadar il gezdim bir çok ülke dolaştım ama hakkaten eskişehir kadar maneviyat olarak güzel başka bir yer görmedim. maneviyat dediysem dini değil iç huzurlupu insanların sıcaklığı. başka bir ilham sebebi insanların. yaşama tarzı bağlılıkları. mükemmel ötesi bir yer...

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    justwant
    justwant's avatar
    Erkek

hayda

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    olivetti
    olivetti's avatar
    Erkek

justwant bunu yazdı:

:) okurken sanki ben yaşamışım gibi hissettim:D şu an kurtuldunuz sanırım?

...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    7-19
    7-19's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

justwant hocam sehri benim icin guzel yapan o guzel ve gizemli geceleridir orada yasadiklarimi hicbir seye degismem

ben antalya, istanbul ve izmire gittim ama boyle guzel biryer yok

la liberte ne meurt jamais.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    justwant
    justwant's avatar
    Erkek

elbette

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

justwant bunu yazdı:

Bu mesaja cevap yazmasam olmazdı.Eskişehir... Evet iki senedir Eskişehir'de yaşıyorum.Gelmeden önce bende çok güzel,süper yer,tam öğrenci yeri gibi sözler duyup heyecanlandım.Fakat bu heyecanım kısa sürdü.Sebeplerini açıklıyorum.Bir şehiri güzel yapan nedir sizce? Kalabalık olması mı? Sessiz olması mı? Ucuz olması mı? Denize kıyısı olması mı? Eskişehir diğer büyük şehirlerle kıyaslanamayacak kadar küçük bir yer.Eğer öğrenciyseniz evet çok ucuz ve gidebileceğiniz mekan sayısı fazla fakat yinede büyük şehirlerle kıyaslanamaz.Kışları oldukça soğuk,yazın geldiğini anlamıyorsunuz bile anlasanız dahi yapacağınız aktivitelerde bi değişiklik olmayacağından sizi mutlu etmiyor.Hayatınız adalar,üniversite ( Anadolu yada Esogü) ve eviniz arasında geçiyor.Çoğunlukla adalardasınızdır ama.Eğer eğlence anlayışınız gidip bi yerde oturup muhabbet etmekse aylar boyunca evet Eskişehir güzel bi yer.Fakat farklı aktiviteler arıyorsanız maalesef sıkılmanız kaçınılmaz.Yeni yeni gelişmekte olan bi yer oldugu için muhtemelen sıkılacaksınız.Ben buraya Muğla'dan geldim ve deniz olmayan bir yerde daha önce hiç yaşamadım.Yazın denizden çıkmayan bi insan olan ben böyle bi yere geldiğim için özellikle yaz yaklaşında acayip derecede stres oluyorum.Bana Eskişehir güzel diyenlere şimdi lanet ediyorum.Alışveriş merkezi bile 2 sene önce açılan ünlü markaların (giyim,fast-foof,teknoloji) çoğunun olmadığı, havası buz gibi olan,denizi olmayan ve gülünç bir şekilde iğrenç nehrin suyunu bir alanda toplayıp oraya yapay deniz(!) yapılan, ayrıca gerçekten çok küçük bir alana kurulmuş olan bu şehire Türkiyenin en güzel şehri diyen insanlar sanıyorum ki daha önce İstanbul,İzmir,Muğla,Antalya gibi yerlerde bulunmamışlar.Eğer Anadolu'dan geliyorsanız şüphesiz ki seversiniz fakat bu saydığım yerlerden gelen bir insanın alışması çok zor gözüküyor.Siz siz olun bu sözlerimi dikkate alın emin olun bunları yaşayacaksınız!

hocam sende tipik klasik kendini beğenmişlik ve bir o kadar da kendi şehrini beğenmişlik var. bak ispanyaya gittim, italyaya gittim, çine gittim, almanyaya gittim kısaca bir çok şehir gördüm ülke gördüm. güzellik sadece gelişmişlik değildir. bir yerin huzur dolu olması için illaki deniz olması güneşlenen kızların olmasına gerek yok. zevk almasına bak sen

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek

ben bir nisan akşamı hatırlıyorum istanbulda canım dedigimden ayrılıp uzaklara gittigimi ve haremi hatırlıyorum güneşin batışını  ve osman öztunç çalıyordu radyoda

Hey güzel insan benim canım kardeşim!
    Tek tabancasın bu aralar
    Dostların vardı senin, sevdiğin bir kız
    Neredeler şimdi, neredeler

Bu şehir şehirlerin hayırsızıdır
    Toprağı suyu değişmeli
    İnsanı insanların uğursuzudur
    Sonuna kadar dövüşmeli

ve döndüm yaralarımı sardım ayaga kalktım her ne zaman istanbul deseler kaçar oldum bu lanetten belki o girdap yeniden çeker beni diye.

on numara yazmışın kardeşim allahıma aldın götürdün beni kadıköye taksime gezdirip getirdin.

edit: canımdedigim insandan ayrıldım canım gitti dedim çok düştüm çok kalktım agladım sızladım ama anladımki ben onu degil istanbulu sevmiştim onu unuttum belki ama istambulu unutamıyorum yeniden yeniden korkularım oluyor istanbul

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
Toplam Hit: 3056 Toplam Mesaj: 26