İstediğim Türde Film Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

selamlar.

dizi izlemekten ve yogunluktan filmlere vakit ayıramadım bir süredir. biraz da filmlere yöneleyim dedim.

film tavsiyesi almak hic huyum degildir, genelde ben öneririm ama bu sefer aralıgı daralttıgım icin, tavsiyelerinizi inceleyecegim.

aradıgım filmler kasvetli bir atmosferde gecmeli, mümkünse arka planda simsek, gök gürültüsü ve yagmur eksik olmamalı (özledik, bir karadenizli olarak istanbul'un bu konuda ta amk).

veya tek bir mekanda da gecebilir. su an ilk aklıma gelen örnek filmler, the others, shutter island, se7en, identity, house of wax etc.

simdiden tesekkürler.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mtst
    mtst's avatar
    Erkek

sin city

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    canerator
    canerator's avatar
    Erkek

İzlemediysen tam olarak anlattığın gibi birşey corpse bride.

Ayrıca;

black, requiem for a dream

canerator tarafından 17/Şub/14 18:58 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tigin59
    tigin59's avatar
    Erkek

hocam filimadami.com girersin kategorize edilmiş filmlerden keyfine göre seçersin

öğle yemeğini yemez o marinada kesti hızı, mühendis değil sanki jigolo.iremde üzdü onca kızı,az saplamadı çuvaldızı,bir nogay vardı bilir o.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

iskelet anahtar

seven

gizli pencere-   johhny dept

6. his

testere   (1. filmi özellikle)

zindan adası 

orphan (yetim)

the game (michael douglas tam oyuncu)

truman show ( hayatımızın buna döneceğini tahmin etmezdim)

mançuryalı aday ( filmden sonara araştırın. şok olacaksınız)

şeytan ( hala tırsıyorum ne filmmiş ama)

diğerleri  (tahmin edilemez filmlerden zaten yazmışsın)

primal fear- İLK KORKU   (edward nortan oyunculuğu yine)

3 idiot (hint filmi ön yargısı yapmayın izlediken sonra niye önceden seyretmedim diye kızacağınız    sıkı komedidir  kb, mb  bu da anneleri gb :)) tek yerde geçmiyor ama tavsiye derim

oscar adayı "gravity"  (uzayda geçiyor tek kişilik tabi tek mekan. çok sevmedim ama filmi ışıkları söndürüp izel açtığında dünyaya inmiş olacaksın.

burned (toprak altında) film mezara diri diri gömülmüş birinin yaşamını anlatıyor. önyargı olmasın. mezarda bir kişyle nasıl aksiyon olur deme oluyor

geleceğe çağrı

inception (dikkatle izlenecek ilginç senaryo)

30 gün 30 gece. ( vampir filmidir. hayatımda bu kadar gerçekçi makyaj bu filmde gördüm. tek mekan gibi çünkü heryer karanlık kasabada geçiyor )

futurist tarafından 17/Şub/14 20:09 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Martin Scorsese filmlerini seviyorsan Aviator'ü öneririm. 170 dkdır. Söyleyeyim de uykuluyken izleme.

Stanley Kubrick filmlerini seviyorsan Clockwork Orange'ı öneririm. 

NOT: Kült ve eskimiş filmlerdir. 

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

takipteyim

"bea"
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek

takipteyımmm 

. Ben Kimseyi Kaybetmedim Herkez Beni KAYBETTİ... .
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek

sin city!!!! :D

Converse giyen uzaylı
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    holederma
    holederma's avatar
    Erkek

world war z

oblivion

127 hours (konusuna bakıpta önyargılı davranma gerçekten güzel filmdi)

zamana karşı 

yaşam şifresi (beklediğimin çok üstünde bir filmdi)

after earth (tam senin istediğin gibi bir film.will smith ve oğlu jaden oynuyo. tüm dünyayı yağmur ormanlarıyla kaplı hayal et.

İtten korkmam kemiksizim , s.kten korkmam deliksizim...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siganfu
    siganfu's avatar
    Erkek

valhalla tam senin istedigin gibi.

Elin ekmeği ile yaşayan kurt kahrolsun, Boynunda tasma izi taşıyan kurt kahrolsun, Kar yağmış dağlarına, üşüyen kurt kahrolsun, Kahrolsun kurt postunu giyen yalancı kuzu,Dağıtanlar kahrolsun kurt sesli ordumuzu
Toplam Hit: 1555 Toplam Mesaj: 12