folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder İstifa Ettim Çalıştığım Günlerin Maaşını Yatırmadılar

İstifa Ettim Çalıştığım Günlerin Maaşını Yatırmadılar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Illegal_Character
    Illegal_Character's avatar
    Erkek

Arkadaşlar Çalıştığım iş yerinde problemler oldu kendi isteğim ile istifa ediyorm diye bi kağıt yazdım imzaladım ve cıktım. Çalıştığım günlerin maaşını yatırırlar diye düşünüyodum fakat yatırmadılar ne yapabilirim bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlermi ? İmzaladığım bu kağıt parada sizin olsun anlamına mı geliyor :S

Kibarlığım affedilmez bir küfürdür belki. Sen anla onu ! Kimse anlamadan ya sustum, ya suçtum. İki türlüde bana ziyandi. Ne insanlar anlayabildi derinliğimi, ne ben anlayabildim onlarin sığlığını. O yüzden hep sustum ve sustukça suç oldum. Ama hic işlenmedim...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek
    İş yerine git genel müdüre çık adam gibi konuş biraz zorlar ama vericeğini umuyorum.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

maaşlarınız bankaya yatıyosa eğer yatırmadığının kanıtı elinde zaten. git konuş. yatırmazlarsa çalışma müdürlüğüne şikayet edersin.

edit : imzaladığın kağıt o anlama gelmez. çalıştığın son güne kadar maaşını vermek zorundalar.

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

imzaladıgın kağıdın içeriği neydi. tüm haklarımı aldım vs gibi bişey varmıydı. git önce işyeriyle görüş. olmadı bölge çalısmaya git

le le le sakine
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    apokontek
    apokontek's avatar
    Erkek

öle saçmalık olmaz hocam.Eger imzaladıgın kagıtta "hiçbir hak talep etmiyorum" tarzı bir kelime yer alıyorsa parayı felan unut.

Herhalde okumadıgın bir kagıda imza atmadın dimi :)

Müridlerin dedigi gibi,paran bankaya yatıyorsa ve sigortalı çalıştıysan,paranı kesin alırsın. Vermezlerse dava açar,kat ve kat fazlasını alırsın.

Allah büyüktür vesselam...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Illegal_Character
    Erkek

apokontek bunu yazdı:
    -----------------------------

öle saçmalık olmaz hocam.Eger imzaladıgın kagıtta "hiçbir hak talep etmiyorum" tarzı bir kelime yer alıyorsa parayı felan unut.

Müridlerin dedigi gibi,paran bankaya yatıyorsa ve sigortalı çalıştıysan,paranı kesin alırsın. Vermezlerse dava açar,kat ve kat fazlasını alırsın.

yok hocam kağidi ben yazdım kendi isteğim ile istifa ediyorum başka bişey yazmıyor hak flan karıştırmadım sigortalıyım tabiki maaşta bankaya yatıyor

Kibarlığım affedilmez bir küfürdür belki. Sen anla onu ! Kimse anlamadan ya sustum, ya suçtum. İki türlüde bana ziyandi. Ne insanlar anlayabildi derinliğimi, ne ben anlayabildim onlarin sığlığını. O yüzden hep sustum ve sustukça suç oldum. Ama hic işlenmedim...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

hocam keşki maaşını aldıktan sonra istifa ederdin.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    apokontek
    apokontek's avatar
    Erkek

Illegal_Character bunu yazdı:

apokontek bunu yazdı:

yok hocam kağidi ben yazdım kendi isteğim ile istifa ediyorum başka bişey yazmıyor hak flan karıştırmadım sigortalıyım tabiki maaşta bankaya yatıyor

O zaman tamamdır,çalıştıgın günlerin ücretini vermek ZORUNDALAR.

Eger vermeyiz tarzı kelimeler ederlerse,direk dava açacagını söyle.Bu defa paşa paşa vereceklerdir emin ol.

Vermezle dedıgım gıbı dava acarak cok daha fazlasını alırsın...

Allah büyüktür vesselam...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

direk şikayet et patronlar duyarsa IK yi öper ..sende paranı alırsın...

yada biraz bekle belki geç yatıracaklardır..

ama diğerlerininki bankaya yattıysa sana yatmadıysa elden verecekmisinz diye sor.????????!!! yok derlerse....ilk yazdığım satırı uygula

onlar devletten senin çalışmandan bile para alıyorlar..

aslında senin paranı sana ücret diye geri veriyorlar...hiç bi kuruşunu bırakma..

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Illegal_Character
    Erkek

siyahbereli bunu yazdı:

direk şikayet et patronlar duyarsa IK yi öper ..sende paranı alırsın...

yada biraz bekle belki geç yatıracaklardır..

ama diğerlerininki bankaya yattıysa sana yatmadıysa elden verecekmisinz diye sor.????????!!! yok derlerse....ilk yazdığım satırı uygula

onlar devletten senin çalışmandan bile para alıyorlar..

aslında senin paranı sana ücret diye geri veriyorlar...hiç bi kuruşunu bırakma..

bugun bi arıycam bakalım orda çalışlan arkadaşları aldılarmı maaşlarını

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Illegal_Character
    Erkek

apokontek bunu yazdı:

Illegal_Character bunu yazdı:

apokontek bunu yazdı:

O zaman tamamdır,çalıştıgın günlerin ücretini vermek ZORUNDALAR.

Eger vermeyiz tarzı kelimeler ederlerse,direk dava açacagını söyle.Bu defa paşa paşa vereceklerdir emin ol.

Vermezle dedıgım gıbı dava acarak cok daha fazlasını alırsın...

yok hocam dava açıcam flan bişe demem vermiyoruz derlerse peki der gider dava açarım onlara solememe gerek yok

Toplam Hit: 3963 Toplam Mesaj: 26