folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği Hakkında ?

İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği Hakkında ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Hocalar böyle bir sektör varmış.. Bi kaç firma var bu konuda franchise danışmanlık egitim vs bi ton yardım ediyoruz yada satıyoruz bilmem ne. Duyan bilen gören eden varmı bu işi. Bi macera arıyoruz ama elimize gözümüze bulaşsın da istemiyoruz.

http://www.istiridyemantari.net/

İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği

İstiridye mantarı son yıllarda ülkemizde oldukça popüler olmaya başladı. Beyaz mantar yetiştiricileri riskli bir üretim sürecine sahip oldukları ve yeterli miktarda para kazanmadıkları için beyaz mantar yetiştiriciliğini bırakmakta ve istiridye mantarı yetiştiriciliğine başlamakta. Bu İstiridye mantarı üretiminin çoğalmasına ve yaygınlaşmasına sebep oldu. Elbetteki bu mantarın lezzeti ve para kazandıran bir üretim sürecine sahip olmasıda bunda etkili oldu.

Öte yandan istiridye mantarı tüketimi ülkemizde günden güne artmakla birlikte bu tüketimi karşılacak üretimin yetersiz kalması yeni girişimciler için büyük fırsatlar yaratmakta. Girişimcileri doğru yönlendirmek amacıyla istiridyemantari.net internet sitesini kurduk ve mantar toprağı olan kompost üreticileri ve arayış içinde olan insanları mantarhane kurulumu ile ilgili uzman kişileri bu site vasıtasıyla yeni girişimcilerle buluşturmak istedik. Mantarhane kurulumu, kompost temini ve mantar tohumu ile ilgili uzman kişileri bu site vasıtasıyla girişimcileri buluşturuyoruz.

Sitemizde konu hakkında özel bilgiler alabilir ve aklınıza takılan hertür soruyu yorum yap kısmından sorabilirsiniz. En kısa sürede tüm sorularınız cevaplandırılacaktır. Sitemizde kompost, mantar, tohum(misel) alım satım ilanları da verebilirsiniz. Amacımız alıcı ve satıcıları buluşturacak güvenli bir ortam yaratmak. Yorumunuzda iletişim bilgilerinizi mutlaka yazınız. İletişim bölümünden yazabilir yardım alabilirsiniz.

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

yetiştiriciliğini bilmemde bunu böyle bi kavuruyosun tavada et kadar lezzetli oluyor, tabak tabak götürüyosun şerefsizim :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

et kadar lezzetli olan türü bu değil. Evet pahalıya satılıyor ama öyle ahım şahım harika denilcek bi tadı yok. Kültür mantarından daha güzel sadece

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Oglum nasl yendigini sormuyorum lan nasil uretildigini soruyorum :) isiniz gucunuz mide.. 

Saka bi yana valla bunun sotesi on numara oluyor da yetstirme ve satis konusunda az destek verin bana

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arachnophobia
    Arachnophobia's avatar
    Erkek

Skype dan gel yardımcı olayım

mrduzcelee@hotmail.com

live:mrduzcelee

Arachnophobia tarafından 09/Kas/13 10:54 tarihinde düzenlenmiştir

Çok Sevdik Be Abi
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Doğrudan bu cinsle alakalı birşey söyliyemem ama belki şu bilgilerde yardımcı olur.

Bundan 2 3 sene önce devlet mantar üretimi için hibe kredisi veriyordu.bu yaklaşım 50 bin kadardı.Krediyi alabilmek için bu işi yapıcağını kanıtlamak gerekiyordu ve bazı koşullar vardı.

İşte bilmem kaç dönüm boş alan ve o alana yapıla bilecek belirttikleri gibi bir depo(temel gibi bişey oluyo yerin altında) bide bu mantar la alakalı bi bölüm var o bölümü okumuş bi adam(imza için felan).Kredi 50 bin ancak daha büyük yapmak istersen yapabiliyodun tabi koşullarıdıa ona göre büyüyo.

Neden dedim dersen onun şöyle bir iyi yönü vardı,aldığın tohumu(mantarın tohumu yok toprak gibi gübre gibi birşeyle veriyolar onu seriyosun o kendi cıkıyo) onu devletin anlaştığı yerden yani devletten alıyosun diye biliriz satarkende aynı şekilde devlet gelip alıyo ve acayip karlı bir işti cünkü yaptıgın mantar yenmiyo.

Suyundan serum vb.posasındanda hap yapılıyomuş ve kanser ilaçlarında kullanılıyormuş.Devlet dışa bağımlı kalmamak için böyle bir teklif sunmuş

Bizim burada böyle ,dahada detaylı bir sunum yapıldı epey karlıydı yani para basıyosun  ama çok zor,vay yarın toplıyım 2 saat sonra gidiyim dedinmi bütün mahsül çöp oluyomuş felan.

Tabi bukadar güzel birşeyi naptılar,türkler ne yapar?

Olay 50 bin %100 hibe kredisi olunca herkez bu işi yapıcak gibi görundu 30 milyar masraf yaptılar 20 milyarını cebe atıp 5 milyarda işi yamıyo diye ceza ödeyip krediyi cebe attılar.Neden çünkü bizim aklımız bukadar.

Şuan burada bu işi yapan 2 kişi var adam gübre fabrikası açtı(fabrika dediğim 15 16 kişi çalışıyo,bu yöreye yeticek şekilde)

Bu işlede ilgilene bilirsin ama bunu evinin bodrumunda yaptırtmıyolar.Aldın sattın derdi yok tekel maddesi gibi sen sadece paranı kazanıyosun :)

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Hocam gübre işi sakat, uğraşmam ben o işle. bide bizim arsamız şehir içinde. Gübre işini yaptırmazlar ama mantar işi olabilitesi var

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shadowjedi
    shadowjedi's avatar
    Erkek

Muğla Bodrum,Turgutreis'teki köylerden birinde bu işle uğraşan bir çiftlik var,aklında olsun.

Edit:Her mantar için değişkendir ama sürekli olarak mantar tüketmek iyi değildir diye biliyorum.

Bu konuda memleketteki en iyi aktif bilgiye sahip adam Jilber Barutçiyan,meraklısıysanız ''Türkiye'nin Mantarları'' isimli bir kitabı da var.

shadowjedi tarafından 09/Kas/13 12:40 tarihinde düzenlenmiştir

Takdire şayanı olmaz bu işin...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

garaj yanında 25m2 seram var, çiçek olayını beceremedim konuyu takip ediyorum.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    Once pazari yokla, eger cevrende talep varsa satabilirsin. Yukarida devlet tesviki hakkindaki konu dikkatimi cekti, hala devam ediyorsa yapilabilir.

vatandaşa kafam girsin!..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HowL
    HowL's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

garaj yanında 25m2 seram var, çiçek olayını beceremedim konuyu takip ediyorum.

Ooo :) ben olsam oraya güzel şeyler ekerdim.. :D

Mutluluk çatık kaşlıdır ve ciddidir. Bizim gibilerin sonu en fazla sürpriz olur :)
Toplam Hit: 5262 Toplam Mesaj: 23