folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder İsviçre’De Minare Oylamasında Sürpriz Sonuç.

İsviçre’De Minare Oylamasında Sürpriz Sonuç.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tekuna
    tekuna's avatar
    Erkek

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz, bence Türkiye’dede kilise çanları susturulmalı....

İsviçre’de minare oylamasında sürpriz sonuç. Yasağın reddedilmesi beklenirken, sandıktan minare yasağına ‘evet’ çıktı. Minare karşıtlarının oyu yüzde 57’yi aştı. Burkalı afişten korkan İsviçreli kadınlar, sandığa giderek “minareye hayır” dedi. Aşırı sağ, bayram yapıyor. Dünya kamuoyu ve İsviçre’deki göçmenler ise şokta.

Alıntı; haber başlığı hürriyet gazetesindendir.

Türk Genci; Devrimlerin ve Cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

medeni avrupa kendini gösteriyo işte

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

ya şimdi adamlar bi defa hristiyan. ayrıca avrupa'nın her yerinde camiler var. mikrofonlarda bağıra bağıra vaaz veriyolar. biraz empati yapmak lazım. biz daha bi ruhban okulunu açamıyoruz. demek avrupa'daki cami kadar Türkiye'de aktif kilise, sinagog olsa din elden gidiyo diye ateşe veririz oraları. bence tespit yerinden yapılmalı

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

valentinorossi ordaki durumu bilemiyorum haklılık payın muhakkak var

ancak sanmıyorum ki %50den fazla oy çıkarttıracak kadar rahatsızlık verecek sayıda cami olsun ve hepsi mikrofondan bağıra bağıra vaaz versin.

çoğu muhtemelen caminin yanından bile geçmedi ancak uzaktan baktı veya resmini/vidyosunu gördü

Türkiye'de karşı çıkılan kilise olması değil buraların özerk toprak sayılması siyasi vasıf kazandırılması (vatikan benzeri) misyonerlik faaliyetlerinin fazlasıyla baskıcı/yoğun yapılması ev kiliselerin açılması gibi durumlar

sanmıyorum ki yurtdışında müslümanlar benzer taleplerde bulunsunlar

bizim bir dini liderimiz bile yok kaldı ki din temelli siyasi oluşuma gidilsin

düşünürsen tahmin ediyorum ki bana bi derece olsun katılacaksındır

haksız mıyım?

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Problemli
    kuvvet
    kuvvet's avatar
    Erkek

çana ne gerek var herkez baksin saatine gitsin kilisesine bende karşiyim dink dink kafami mikiyo hoca:/ ist oturuken öleydi

Bozamaz Aramızı Yarasa
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

DarkPrice bunu yazdı:
    -----------------------------

çana ne gerek var herkez baksin saatine gitsin kilisesine bende karşiyim dink dink kafami mikiyo hoca:/ ist oturuken öleydi

çana gerek yoksa minareyede gerek yok

2side aynı işe yarıyor biri insan sesi ile biri çan sesi ile insanları çarıyor.

milletin de kafasını minare zikio senin kini çan anladın ? 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyberfalcon
    cyberfalcon's avatar
    Erkek

PanxeR bunu yazdı:

DarkPrice bunu yazdı:

Çanla minareyi nasıl karşılaştırıyorsun anlamıyorum. Çanla minaredeki hoparlörü karşılaştırsan anlarım. Minare orada bir cami olduğunu gösterir, illaki oradan ezan okunacağı anlamına gelmez.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

cyberfalcon bunu yazdı:

PanxeR bunu yazdı:

DarkPrice bunu yazdı:

Çanla minareyi nasıl karşılaştırıyorsun anlamıyorum. Çanla minaredeki hoparlörü karşılaştırsan anlarım. Minare orada bir cami olduğunu gösterir, illaki oradan ezan okunacağı anlamına gelmez.

minarenin amacı odur minare de çan da yüksektedir ki ses uzaklara kadar yayılsın ama günümüz teknolojisi tüm hocalar hoparlörden okuyor minareye çıkmıyor bile içerden mikrofonla işini bitiriyor , 

köyün uzağındaydık şimdiye kadar hiç ses gelmezdi evin az ilersine tüm her yer de duyulsun diye hoparlör koydular şimdi 5 vakit hepsi geliyor şimdi herkeze normal gelebilir ama eve yakın diye yüksek ses çıkarıyor çan da olsa rahatsız olurdum minare de olsa 

beni ilgilendiren çıkan ses yoksa görüntüye bişi dediğim yok , en son kudüs te bu olaylar patlak verdi yahudiler rahatsız oluyoruz dediler vs vs,

yani şimdi herkez haklı sonuta sen zamanına göre gidiceksin kaçırmak istemiosun birşey diyecek halimiz yok.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

illa ibadet etmek için minarenin olması gerekmez

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

demokratız ve laiğiz diye geçinirlerya işte...

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

Avrupanın islam dan korktuğunun açık belgesidir.Korkanlar halkları değil yöneticileridir.Herkesin müslüman olduğu bir avrupa çok yakında sinemalarda..

Toplam Hit: 4673 Toplam Mesaj: 27