folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Ithalatla İlgili Bi Soru Yurtdısından Araba Getirmek Yardım Lutfen

Ithalatla İlgili Bi Soru Yurtdısından Araba Getirmek Yardım Lutfen

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    viveo
    viveo's avatar
    Erkek

arkadaslar arkadasımın amcası belcikada ikamet ediyor arkadasımda arada sırada yanına gidip geliyor

sorum su arkadasım oradan 2.el bi arac alıp buraya getirse (biraz arastırdım 6 ay turkiyede dolasma izni varmıs)

6 ay dolasma izni dahilinde :

aracı ben kullanabilir miyim ? turkiyede polis ne gibi evraklar ister ?  bu süre dolunca sınır kapısından cıkıp tekrar giris yapsa bu sekilde araba bende kalmaya devam edebilir mi ? boyle bi islem her defasında ne kadara mal olur ?

söylesem tesiri yok,sussam gönül razı değil
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek

Çok fazla maliyetli olur burdan araba al daha karlı olursun :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Kullanablirsin ama evrak hakkında bilgi sahibi değilm 6 ayda bir kapıdan çıkıp girmen lazım :D adamı üşendiir buda. Ayrıca Burda kaza filan olduğunda kasko fiyatı biniyor galiba.

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek

aracı ruhsat sahibinden başkası kullanamaz. sigortası filan geçersiz olur. başına bi iş geldiğinde çok problem yaşarsın. vs vs vs hiç isteyeceğin bişey değil emin ol

artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    viveo
    viveo's avatar
    Erkek

valla cok mantıklı gibisinden seyler duydum 100 lira giris cıkıs ucreti var diyenler oldu.

girip cıkması da problem degil nolcak 6 ayda bir basar cıkartırız :) neredeyse aldırıcam bi tane :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyber-works
    cyber-works's avatar
    Erkek

- Araç kimin üzerineyse arabayı o kullanabilir.Eğerki atıyorum XXX ' in üzerine kayıtlıysa Tr'de arabayla gezerken polis durdurduğunda size pasaport sorar.Pasaport XXX ' in pasaport u olmalıdır.

- 6 ayda bir sınırdan giriş çıkış yapmanız gerekir.

- Araba için uluslararası sigortanızın olması lazım..Aksi taktirde Türkiye'de polis durdurduğunda sigortanız yoksa çok büyük cezası var.

- Eğer 2. el olarak alıyorsan arabayı belçika'dan noterdan vekalet almanız lazım ki bu vekalette senin adının geçmesi lazım.

Yani Belçika vatandaşlığın yoksa bu işe hiç bulaşma arkadaşım.Hep başına büyük dert hemde büyük masraf olur.

ferman sende dert çekmek bizde senden ayığız bu sarhoş halimizle sen insan kanı içersin biz üzüm kanı söyle, kötülük bunun neresinde?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emre_gss
    emre_gss's avatar
    Erkek

viveo bunu yazdı:
    -----------------------------

valla cok mantıklı gibisinden seyler duydum 100 lira giris cıkıs ucreti var diyenler oldu.

girip cıkması da problem degil nolcak 6 ayda bir basar cıkartırız :) neredeyse aldırıcam bi tane :)

-----------------------------
    gereksiz.zahmetine deymez..dediğin gibi ne olcak basar çıkartırız demkle olmuyor..aceleci bi tavrın var belli..ama sabret derim.burdan araba almk için

yorgun senarist .]
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    viveo
    viveo's avatar
    Erkek

tmm beyler saolun cvplar icin ben tekrar dusuneyim (:

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Elf
    Dark_Elf's avatar
    Erkek

En iyisi arabayı uysal kullanıp polise görünmemek :)

my name is nigga # köprü altında çakdım sürtüğe vurdum mala inlettim ortalığı
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maximuss
    maximuss's avatar
    Erkek

surebilirisn ama max 180 gun tutabilirsin Turkiye icinde . geri kalan surede ise bir 180 gun getirildigi yerde kalmasi gerek.

almanyada arabalarda cok ucuzdur bu arada...

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    celik
    celik's avatar
    Erkek

almanyada cidden cok ucuz bende bi ara çok düşündüm ama işin içinden çıkamadım..

Toplam Hit: 2447 Toplam Mesaj: 13