İTÜ İmalat Mı YTÜ Makine Mi ??

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    formaldehit
    formaldehit's avatar
    Erkek

sevgili müritler,

Hangisinden mezun olduğumda

iş bulma imkanı daha kolay olur?

yada çalışma şartları?

geliri?

hakkında bilgili arkadaşlardan bilgi bekliyorum.

bir insan ya iyidir ya kötü. İyi yapan özellikleri çoksa iyi deriz kötü çoksa kötü. Değer yargıları bu oranı belirler. Bana iyi gelen sana kötü geliyor olabilir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek

ytü makina minimum 6 yılda bitebilen bi bölüm çok çalışırıım diyosan gir derim ama girerken bunu göz önünde bulundur :) 8. senesinde olan arkadaşlarım var makinada

Si vis pacem para bellum.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

imalat hocam..

kimya, makine,endüstri gibi mühendislik dallarının karışık hali... Makinayı ezer geçer şahsımca.

tabi okuyan arkadaşlarımız olumlu olumsuz eleştirilerini belirteceklerdir.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyrpt
    cyrpt's avatar
    Erkek

Sadece maknamı? yoksa makina muhendıslıgımı? MAkına muhendsılıgı ıse kesınlıkle makına cunku makna muhendıslıgınde ımalat egıtımınde ıyı sekılde alırsın alanın daha genıs oldugu ıcın ıs bulma olanagın daha fazla.Bu benım dusuncem.

Not: Bir mak muh olarak yazıyorum :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    formaldehit
    formaldehit's avatar
    Erkek

Makine mühendisliği ya şöyle bir şey var hocam şimdi mezun olunca sıfırsın kimse seni işe almak istemez felan duyuyoruz bunu yani kaç sene sonra elin rahat para görür diyon sence :D

bir insan ya iyidir ya kötü. İyi yapan özellikleri çoksa iyi deriz kötü çoksa kötü. Değer yargıları bu oranı belirler. Bana iyi gelen sana kötü geliyor olabilir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

formaldehit bunu yazdı:
    -----------------------------

Makine mühendisliği ya şöyle bir şey var hocam şimdi mezun olunca sıfırsın kimse seni işe almak istemez felan duyuyoruz bunu yani kaç sene sonra elin rahat para görür diyon sence :D

-----------

saçma sapan konusuyor onu diyenler. iş sadece sende biter. okul döneminde bile para kazanırsın. 

ZzZzZzZ...!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kelomar
    kelomar's avatar
    Erkek

Hocam makina mühendisliği derim ben tabi biraz da sana bağlı, imalat mühendisliğinin mezunlarına ulaşmaya çalış ne yaparlar ne ederler sor öğren ama makina mühendisliği disiplinini alınca zaten imalatı da içinde barındırır. Ama ilk işin bu iki bölümün de mezunlarını bulmak olsun, mezun dernekleri var rica etsen seve seve yardım ederler.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyrpt
    cyrpt's avatar
    Erkek

formaldehit bunu yazdı:

O bolum sana kalıyor kendını satmayı bılırsen (yanlıs anlasılmasın :))) ) birazda senın gozlerınde o ısıgı gormuslerse o anda ısın hazır bırde yolunu duzgun cızıp fabrıkada krıtık bır konuma kendını yerlestırmeyı bılırsen elın rahat rahat para gorur :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bloodmage
    bloodmage's avatar
    Erkek

İşini iyi yaptığın sürece bölüm hiç fark etmez kardeşim. İki bölüm de gelecek vaadeden bölümler , sen hangisini sevip yapabileceksin onu düşün...

İndia İndia !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

makine her ne akdar zor bi bölüm olsa da ytü makine derim. Ama son karar senin tabiki

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OFree
    OFree's avatar
    Erkek

Makine okursan yurtdısında calısırsın geliri yuksek cok hemde imalat la ilgili bi fikrim yk...

Hayırlısı olan olsun kardesim...

Freedoom is not free.
Toplam Hit: 5394 Toplam Mesaj: 22