İyi Bir Ney

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    corder1299
    corder1299's avatar
    Erkek

slm müridler ney kursuna başlıyorum nasip olursa e kursa gidilirsede neysiz gidilmez bu garip oğlan neyden hiç anlamaz ama sesine bayılır bilgisi olan varsa  ney alırkan dikkat edilmesi gerekilen şeyler nelerdir...  tavsiye edebileceğiniz neyler varsa pm ler bekliyorum(almam gereken ney türü kız neyi)

eyv.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek
    Bunu gideceğim kurstaki hocalarına sorsan daha iyi olmaz mı? En mantıklı tavsiyeyi O'nlar sunacaktır... Sitede kaval çalanı bile gördüm ama ney-den anlayan var mı bilmiyorum... :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

Hiç üflememişsin şimdiye dek,önce bi PVC ney al.

İleride hevesin geçtiğinde,zerre yeteneğinin olmadığını anladığında ve benzeri sebeplerde,üflemekten vazgeçersen parana yazık olmasın.

Baktın ki yeteneğin var,azimlisin,Süleyman Erguner Hoca'dan yaptırırsın bitane,benden en son 550 TL istemişti 1 sene evvel,parazvaneleri gümüşten,başparesi manda boynuzundan ney için. 

Çekil,Önümden Çekil...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diener
    diener's avatar
    Erkek
    hoca bi dönem bi tanıdık vardı bize öğretiyodu ben de aldım mansur aldıydımsonra tayini çıktı gitti :( ben de devam edemedimben 120 tl ye almıştım gayet güzel veriyodu sesi şimdi bi köşede ööööylesine duruyo :)

OYUN BİTİNCE ŞAH DA PİYON DA AYNI KUTUYA KOYULUR... ÜŞENİYORUM ÖYLEYSE YARIN...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    corder1299
    corder1299's avatar
    Erkek

iyi hoş diyosunda herşey ticarete dönmüş durumda düzgün el emeği olmadan sırf para kazanmak içinde tavsiye eden var; bu ders aldığın hocada olabilir.

en azından birkaç ayırt edebileceğim nokta olursa bu konuda sıkıntı çekmem parası varsın 300 olsun ama sağlam düzgün el emeği olsun amaç o yinede yazdığın için eyv. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Gecenin 1'inde burda dolananı bile var :D

Hocam iyi kötü kavramını pek kestiremezsin, yani dış görünüşte anlaşılan pek bişi yok.. Gidip unkapanından plastik neylerden falan alma, hatta unkapanından ney de alma :D

Hoca bu konuda iyi bi etken, tabi hoca'nın da iyi olması lazım :))

Ender Doğan'ı bilirsin büyük ihtimal, eyüpte ufak bi atölyesi var onun, eski kanal 7 binasının oralarda, ben ondan almıştım neyimi.. Gayet de hoş bir sesi var :) Güzel bişi için en az 150-200 lirayı gözden çıkarman gerek :)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek

karatahta bunu yazdı:
    -----------------------------

Hiç üflememişsin şimdiye dek,önce bi PVC ney al.

İleride hevesin geçtiğinde,zerre yeteneğinin olmadığını anladığında ve benzeri sebeplerde,üflemekten vazgeçersen parana yazık olmasın.

Baktın ki yeteneğin var,azimlisin,Süleyman Erguner Hoca'dan yaptırırsın bitane,benden en son 550 TL istemişti 1 sene evvel,parazvaneleri gümüşten,başparesi manda boynuzundan ney için. 

-----------------------------

Varmış demek. :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    corder1299
    corder1299's avatar
    Erkek

bakalım arayışlardayım bu arada yukarda pm atan arkadaş pvc ney alcak olsak bunun niyetine girmezdik ney çalmak sabır ister ilk dersimizdede o sesi çıkarmayı başarabildik he iş maddiyatsa senin açından doğru parana yazık olur ama ney için se çaban bunu öğrenmekse verdiğin para sonuna kadar değer ....

günde 5.50 liralık sigara içiyorum çarp 30 la sonra bide ney fiyatlarına bak ;) ondan pvcye gerek yok 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

Kaval çalın kaval ;)

edit : 

@corder1299

Ney çalınmaz, üflenir. 

Sen hiç kaval çaldın mı?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    corder1299
    corder1299's avatar