folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Japonya, 800 Katlı Gökdelen Yapacak

Japonya, 800 Katlı Gökdelen Yapacak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TRTC34
    TRTC34's avatar
    Erkek
    Japonlar, başkent Tokyo’da 800 katlı yüksekliğinde dev bir gökdelen inşa etmeyi planlıyor. Dünyanın en büyük inşaat şirketi Japon Taisei firması, 800 katlı dağ şeklinde bir bina inşa edeceğini duyurdu.

Basında çıkan haberlere göre, Türkiye’deki Marmaray projesini de yürüten şirketin yapacağı binada en az 1 milyon kişi barınabilecek. ‘X-seed 4000’ ismini taşıyacak olan binanın uzunluğu 4 kilometre. Söz konusu bina Japonya’nın ünlü Fuji Dağı’ndan 213 metre daha uzun olacak. Binanın yüzölçümünün 6 kilometrekare olması planlanıyor. Dizayn çalışmaları tamamlanmış olan diğer adıyla “Okyanus Şehri’ binasının 300 ile 900 milyar dolar arasında astronomik bir ücrete mal olması bekleniyor. Birçok ülkenin toplam ticaret hacminden daha fazla para gerektiren Japon rüyasının inşasına yakın bir gelecekte başlanacağı kaydedildi. Uzmanların deniz üzerinde yapılmasını tavsiye ettikleri binanın zirvesine asansörle 35 dakikada ulaşılacak. Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Dubai’de yapımına devam edilen ve gelecek yıl bitirilecek Burj Dubai, 512 metre yüksekliğe erişerek “dünyanın en yüksek binası” unvanını ele geçirmişti. Kulenin kaç kat olacağı açıklanmıyor; ancak tamamlandığında yüksekliğinin 609,6 metre olacağı ifade ediliyor. Dünyanın en uzun binası unvanı daha önce Tayvan’ın merkezi Taipei’deki 508 metrelik “Taipei 101” binasına aitti.

Darisi basimiza.. Amiiiinn....

Chicagoan TRTC34
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    hoca "darısı başımıza.." demişin ama, biz öle bişi yapsak kesin darısı başımıza yıkılır :D
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugur0
    ugur0's avatar
    Erkek
    napcaklar 800 katli binayi ustune mi oturcaklar:D

imza
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnr437
    cnr437's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    800 kat mı :o, yok ebesinin  *mı ali sami...amk millet ekmek alcak para bulamıyo bunlar yağı bol bulmuş götlerine sürüyo, japonlarda da sike sürülcek akıl yokmuş bea, bende bişii sanıyodum önceden bu çekikleri.

Bizim olduğumuz her yerde herşey bizim yüzümüzden olmuştur. Ben benim amk bana bişey olmasın!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    bu projenin belgeseli 3-4 sene once discovery de vardı. o belgeselde bunun gunumuzde inşasının imkansız oldugu sadece fantazi bi proje olduguda soylenmisti. asalak basın yenimi gormus bunu yada yenimi aklına gelmis bunu haber yapmak.

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mobydick64
    mobydick64's avatar
    Erkek

cnr437 bunu yazdı:
    -----------------------------
    800 kat mı :o, yok ebesinin  *mı ali sami...amk millet ekmek alcak para bulamıyo bunlar yağı bol bulmuş götlerine sürüyo, japonlarda da sike sürülcek akıl yokmuş bea, bende bişii sanıyodum önceden bu çekikleri.

ortaya alıyo kanat yok kanata giriyo orta yok.. 800 kat yapıcam diyo tuğla yok,,binaya bakıyoz demir yok :D:D

anladın sen onu anladın :D

ne mektup geliyor ne haber senden,söyle de bileyim bıktın mı benden,her akşam güneşin battığı yerden,gözlerin doğuyor gecelerime......
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bella_ciaa
    bella_ciaa's avatar
    Erkek
    şuan için benim gideceğim yerlerden birisi olan tayvnada taipei 101 dünayın en yüksek kulkesi,. ama araplar yapımını sürdüükleri kulelrini tammalarsa onlara geçecek. sonra japoınlar bitirse onlarta geçecek. lan 4 km uuznluğundaymılşş amk

Rüyamda Ben Ve hazreti Fethullah hoca abey efendi aynı Keranedeydik. İkimizde Aynı Kaşarı Zükmek İstedik. Ben Qarıyı Ona Vermeyince Fışfışla Fışfışlaya Ağlamaya Ve Vaaz vermeye Başladı. "Evladım Dünya Geçicidir (fışfışpırrt) Paylaşamadığınız bişey Varsa; Önce Arkadaşına İkram Et. Sonra Sen Yap... :D
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek
    ne var lan bizimde 52 katımız var  :D alla allaaa

matematik24.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    strudll
    strudll's avatar
    Erkek

ugur0 bunu yazdı:
    napcaklar 800 katli binayi ustune mi oturcaklar:D

abi adamlarda nüfus çok, iş çok, para da çok olunca böyle oluyo 

boş tenekeden çok ses çıkar
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CameL
    CameL's avatar
    Erkek

en az 1 milyon kisi oturcakmıs :D

ve en üst kata 35 dakkada gidilcek asansörle :D

sanqi yola cıkıon :D

asansöre binmeden yolluk fln koymak lasım :D

Haberin var mı seni çok sevdiğimden ?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kalfa
    kalfa's avatar
    Erkek

japonyada toprak az toprak değerli yer kaplamasın diye daha az toprak kullanarak çok katlı yapıyolar çok kişi alıyo bina

Toplam Hit: 5636 Toplam Mesaj: 34