Japonya'da Yaşamak?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    dhmm bunu yazdı

@end hocam

Ibrahim abinin yazdiklarini aktariyorum sana

Osaka kdr sicak olmayan yakin hfif serin, kisin biraz soguk olarak japon denizi tarfi var.

Fukui, Tottori, Toyama(kisin soguk olur) , iliman olarak Okayama, Yamaguchi idiri.

Daha Kuzeye ciktikca kislari eksi 20 30 lari gorur

GIfu, Aichi gibi orta eyaletler ise muthis soguk kislari

Ikinize de çok teşekkür ederim hocam. Var olun :)

Rica ederim hocam. Bildigim kadariyla Japonyaya yerlesebilmenin yollarindan biri Japon bir kizla evlenmen.

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    dhmm bunu yazdı
    end bunu yazdı
    dhmm bunu yazdı

@end hocam

Osaka kdr sicak olmayan yakin hfif serin, kisin biraz soguk olarak japon denizi tarfi var.

Fukui, Tottori, Toyama(kisin soguk olur) , iliman olarak Okayama, Yamaguchi idiri.

Rica ederim hocam. Bildigim kadariyla Japonyaya yerlesebilmenin yollarindan biri Japon bir kizla evlenmen.

mesele Japonya'ya resmi olmayan yollardan gitmek ve kalıcı olmamaksa yine (de) gidilebilir. 

bi tane elektrik ve/veya elektronik mühendisi bir arkadaşla konuştuğumda -nasıl gittiğinin detây'larını  sormamıştım ama- bir arkadaşının Japonya'ya gittiğini ve orada restoran'da çalıştığını söylemişti. hattâ, Türk yemekleri üzerineydi. hattâ başka biri de döner işindeymiş. gerçi konu, bu değildi de, gitmek isteyen yine bir şekilde yolunu bulur ve gider. illâ evlilik şart değil. 

kalıcı oturum almak,  çalışma izni almak v.s. evet olursa dâhâ iyi olur ama, yoksa da,  gitmek istiyorsa da gidilebilir yani. 

yalnız, bugünlere özel bir kısıtlama var gibi. corona'dan dolayı biraz daha sıkı tutuyorlar her'âlde. vize işlemleri de biraz sıkıntılıymış. 

yine başka biriyle konuştum, bu arkadaş da elektrik meslek yüksekokulu uzatmalı, bitince Fransa'ya akrabalarının yanına binâ tesisât'ında çalışmak üzere gidecekti.  (şey diyordu bir'de, yurtdışına çıkınca sosyal medya'dan Türkiye üzerine yayın yapacağım diyordu. ^^`  âlem bunlar ya. )

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    dhmm bunu yazdı
    end bunu yazdı
    dhmm bunu yazdı

@end hocam

mesele Japonya'ya resmi olmayan yollardan gitmek ve kalıcı olmamaksa yine (de) gidilebilir. 

bi tane elektrik ve/veya elektronik mühendisi bir arkadaşla konuştuğumda -nasıl gittiğinin detây'larını  sormamıştım ama- bir arkadaşının Japonya'ya gittiğini ve orada restoran'da çalıştığını söylemişti. hattâ, Türk yemekleri üzerineydi. hattâ başka biri de döner işindeymiş. gerçi konu, bu değildi de, gitmek isteyen yine bir şekilde yolunu bulur ve gider. illâ evlilik şart değil. 

kalıcı oturum almak,  çalışma izni almak v.s. evet olursa dâhâ iyi olur ama, yoksa da,  gitmek istiyorsa da gidilebilir yani. 

yalnız, bugünlere özel bir kısıtlama var gibi. corona'dan dolayı biraz daha sıkı tutuyorlar her'âlde. vize işlemleri de biraz sıkıntılıymış. 

yine başka biriyle konuştum, bu arkadaş da elektrik meslek yüksekokulu uzatmalı, bitince Fransa'ya akrabalarının yanına binâ tesisât'ında çalışmak üzere gidecekti.  (şey diyordu bir'de, yurtdışına çıkınca sosyal medya'dan Türkiye üzerine yayın yapacağım diyordu. ^^`  âlem bunlar ya. )

Ben sadece bunu biliyorum hocam digerlerini sormadim Ibrahim abiye.

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sadakat
    Sadakat's avatar
    Erkek

Japonyaya gitmek istediğine emin misin? Türkleri nasıl ezdiklerine, ırkımızla nasıl dalga geçtiklerine birebir şahidim. Türkiye'de japon dili ve edebiyatı bölümlerinde japon hocalarla az kavgam yok. Özellikle japon tarihi söz konusu olduğunda ve kültür karşılaştırmasında bariz bir şekilde üstün olduklarını sanıyor ve türkleri ezme gayretine giriyorlar. Tek özelliği çok çalışmak olan bir millet. Bunun dışında bir oyunları yok. Eğer onların içinde yaşayacaksan her zaman "gaijin"sin. Onların kanını taşımıyorsan her zaman yabancısın. İstediğin kadar makam sahibi ol fark etmiyor. Japonca bölümünü son sınıfta bırakıp giden kaç kişi istersin? Biri de tbt üyesi... Konuyu görünce eminim yazar.

Hiçbir ırka millete karşı ön yargım yok. Yalnız şu var, amerika kanatları altına yerleşip türk milletini küçümseyen bir topluma sempati duyamıyorum sadece. Bunu anlaman için şahit olman lazım. İlk başta her şey mükemmel görünüyor. 

Sokaklar kedi, köpek, çocuk doğurmaz!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek
    Sadakat bunu yazdı

Japonyaya gitmek istediğine emin misin? Türkleri nasıl ezdiklerine, ırkımızla nasıl dalga geçtiklerine birebir şahidim. Türkiye'de japon dili ve edebiyatı bölümlerinde japon hocalarla az kavgam yok. Özellikle japon tarihi söz konusu olduğunda ve kültür karşılaştırmasında bariz bir şekilde üstün olduklarını sanıyor ve türkleri ezme gayretine giriyorlar. Tek özelliği çok çalışmak olan bir millet. Bunun dışında bir oyunları yok. Eğer onların içinde yaşayacaksan her zaman "gaijin"sin. Onların kanını taşımıyorsan her zaman yabancısın. İstediğin kadar makam sahibi ol fark etmiyor. Japonca bölümünü son sınıfta bırakıp giden kaç kişi istersin? Biri de tbt üyesi... Konuyu görünce eminim yazar.

Hiçbir ırka millete karşı ön yargım yok. Yalnız şu var, amerika kanatları altına yerleşip türk milletini küçümseyen bir topluma sempati duyamıyorum sadece. Bunu anlaman için şahit olman lazım. İlk başta her şey mükemmel görünüyor. 

Ben üniversitedeyken, bir dönem seçmeli Japonca dersi aldım. Senin karşılaştığın, belirttiğin durumların birisiyle bile karşılaşmadım. 500 kere aynı soruyu sormama rağmen aynı şekilde cevap veriyordu. Bir ara Japonya'ya gitmişti izin alıp. Gelirken tüm sınıfa küçük hediyeler almıştı. Yeşil çay ikram ederdi. Böyle berberlerde olan bir fırça gibi bir şey ile yeşil çayı köpürtüp veriyordu. Japon görgü kurallarını, kimonoyu, festivalleri kültürlerini anlattıda anlattı. Hayran kalmıştım. 

Bence senin negatif düşünce durumun bir kişiyi değerlendirip tüm japonların böyle olduğunu düşünmen. Marka algısı gibi. Japonyada bulundun mu ?

Son olarak bir japonyada yaşayan bir mürid vardı. Forumdan ayrılmıştı galiba. Hatta bir Türkçe şiiri anlamadığını asimile olduğunu söylüyordu.  

Büdüt :  Buldum. Eski de olsa fikir vermesi açısından şu konu güzel gibi

https://www.tahribat.com/forum/japonya-hakkinda-hersey-170062

hypnot1c tarafından 01/Tem/21 23:18 tarihinde düzenlenmiştir

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    Lazmania61 bunu yazdı
    end bunu yazdı
    dcpromo bunu yazdı

https://www.youtube.com/watch?v=au2WqZXXHrQ

bu adam yazılımcı, iletişim kurarsan belki 3 5 bişi öğrenirsin. 

ha bu arada evet fedöcü

JAPONIC'i biliyorum, bu adam yazilimci degil. Belki diplomasi var ama kesinlikle degil, bu adam fetocu direkt.

kendisine arac satisi icin yaptirdigi dandirik drupal siteyi hatirliyorum cunku.

Ha, iletisime gecilebilirse yardimci olur mu? Abiler, ablalarla arasi iyiyse ve ugrasma, yardim etme egilimi varsa, belki.

Aynen öyle karısıda bir fetö okulunda öğretmenlik yapıyordu...

pampa sen de fetöcü değil miydin niye fetö diyon şimdik :D Ben şok alsdhjkfal

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sadakat
    Sadakat's avatar
    Erkek
    hypnot1c bunu yazdı
    Sadakat bunu yazdı

Ben üniversitedeyken, bir dönem seçmeli Japonca dersi aldım. Senin karşılaştığın, belirttiğin durumların birisiyle bile karşılaşmadım. 500 kere aynı soruyu sormama rağmen aynı şekilde cevap veriyordu. Bir ara Japonya'ya gitmişti izin alıp. Gelirken tüm sınıfa küçük hediyeler almıştı. Yeşil çay ikram ederdi. Böyle berberlerde olan bir fırça gibi bir şey ile yeşil çayı köpürtüp veriyordu. Japon görgü kurallarını, kimonoyu, festivalleri kültürlerini anlattıda anlattı. Hayran kalmıştım. 

Bence senin negatif düşünce durumun bir kişiyi değerlendirip tüm japonların böyle olduğunu düşünmen. Marka algısı gibi. Japonyada bulundun mu ?

Son olarak bir japonyada yaşayan bir mürid vardı. Forumdan ayrılmıştı galiba. Hatta bir Türkçe şiiri anlamadığını asimile olduğunu söylüyordu.  

Dediğim gibi. İlk başta her şey mükemmel görünür. Deneyimlerime dayanarak mesajımı yazdım. Bir tane değil, birçok Japonla tecrübem oldu. Ahmet Mete Tuncoku'nun bana bir sözü vardı, "Ne söylerlerse söylesinler sen sadece işine bak" derdi. Kendisini biraz araştırmanı tavsiye ediyorum. Ben sıradan vatandaş olarak değil, içlerinde yaşayan, iş yapan, okuyan, tatile giden, toplantılara katılan biri olarak bunları yazıyorum. Çok detaya inmek istemiyorum çünkü ırkçı algılanacağına eminim. Herkesin tecrübesi kendine, Japonya hayranı olan da çok arkadaşım var. Japonların kendilerini çok sevdiği ve Türkleri zerre sevmedikleri bir gerçek ne yazık ki. Bizi tembel bir millet olarak görüyorlar ve tarihimizi pek önemsemiyorlar. Japonla evlenip mutlu olan arkadaşlarım da var. Japonyaya gitmeyin onların arasına girmeyin demiyorum. Gaijin olayını dibine kadar yaşamak kolay bir şey değil. Ne kadar başarılı olursanız olun o ülkede her zaman bir yabancı kan olarak yaşıyorsunuz. Hayat standartları yüksek mi, evet. Kadınlardan birine hadi bir tacizde bulun bak devlet nasıl hayatını mikiyo. Birçok yönden artısı var. Ama bir Türk olarak yaşamayı en son seçeceğim yerdir Japonya. Bu arada ural altay dil aile yapısına aidiz japoncayla. Yani sanılandan çok daha kolay öğrenilen bir dildir. 

Sokaklar kedi, köpek, çocuk doğurmaz!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek
    Sadakat bunu yazdı
    hypnot1c bunu yazdı
    Sadakat bunu yazdı

Dediğim gibi. İlk başta her şey mükemmel görünür. Deneyimlerime dayanarak mesajımı yazdım. Bir tane değil, birçok Japonla tecrübem oldu. Ahmet Mete Tuncoku'nun bana bir sözü vardı, "Ne söylerlerse söylesinler sen sadece işine bak" derdi. Kendisini biraz araştırmanı tavsiye ediyorum. Ben sıradan vatandaş olarak değil, içlerinde yaşayan, iş yapan, okuyan, tatile giden, toplantılara katılan biri olarak bunları yazıyorum. Çok detaya inmek istemiyorum çünkü ırkçı algılanacağına eminim. Herkesin tecrübesi kendine, Japonya hayranı olan da çok arkadaşım var. Japonların kendilerini çok sevdiği ve Türkleri zerre sevmedikleri bir gerçek ne yazık ki. Bizi tembel bir millet olarak görüyorlar ve tarihimizi pek önemsemiyorlar. Japonla evlenip mutlu olan arkadaşlarım da var. Japonyaya gitmeyin onların arasına girmeyin demiyorum. Gaijin olayını dibine kadar yaşamak kolay bir şey değil. Ne kadar başarılı olursanız olun o ülkede her zaman bir yabancı kan olarak yaşıyorsunuz. Hayat standartları yüksek mi, evet. Kadınlardan birine hadi bir tacizde bulun bak devlet nasıl hayatını mikiyo. Birçok yönden artısı var. Ama bir Türk olarak yaşamayı en son seçeceğim yerdir Japonya. Bu arada ural altay dil aile yapısına aidiz japoncayla. Yani sanılandan çok daha kolay öğrenilen bir dildir. 

Gaijin dediğin olay Türkiyede de var. Sadece ismi değişiyor. Gavur deniliyor, mülteci deniliyor. Bizde mi öyle ırkçı bir ülkeyiz ?

Bu bazı sebeplerden dolayı dışlamadır. Daha ilerisi ırkçılıktır. Her ülkede olabilecek bir durumdur. Komşu ülkemiz olmayan, refah düzeyi yüksek hangi ülkede rahat yaşayabileceğini ve dışlanmayacağını düşünüyorsun ? Öyle bir ülke bulamazsın. İlla karşılaşırsın yalnız olduğunu hissedersin.

Özellikle ülkedeki muhafazakar kesim büyük bir kitleyse, kendi örf ve adetlerini karşı gelen ya da en basitinden küçük bir kıskançlık bile yetebiliyor kendi ülkenden olmayan birisini ötekileştirmek için. Peki Japon birisi Japon bir bayana tacizde bulununca o Japonun hayatı mikilmiyo mu ?

Yani bir Japon Türkiye tarihini bilmeli ya da önemsemesi gerekir ki ? Her Türk vatandaşı Japon tarihi hakkında Hiroshima, Japon Gelin dizisi ve uzaktan akraba olduğumuz harici ne biliyordur ki ? 

Bu yazdığım sorular karşı yani farklı bir açıdan yaklaşmanı sağlayacak sorulardan birkaçı. Bende deneyimlerim ve gözlemlerime dayanarak birşeyler yazdım ya da soru işareti bıraktım. Bunun cevabını Japonya ve başka bir ülkede yaşayarak sonrasında kıyaslayarak öğrenebiliriz.

Kendi ülken hariç her ülkede "Gaijin"sindir.

hypnot1c tarafından 02/Tem/21 03:16 tarihinde düzenlenmiştir

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enzo
    enzo's avatar
    Erkek

Ne oldu gidebildin mi Japonya'ya usta?

"İstikbal göklerdedir..."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

konusu gecmisken: james may: our man in japan diye belgesel var amazon prime'da. kacirmayin.

Toplam Hit: 5863 Toplam Mesaj: 48
japonya iklim