folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Java Developer Aranıyor (İstanbul)

Java Developer Aranıyor (İstanbul)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Peki, bir şey sorsam .net platformundan neden java teknolojisine geçiyorsunuz?

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı

Bende sorayım çok merak ettim

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı

bende merak ettim .net core dan sonra neden insan java ya geçer?

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Olay dotnet den javaya geçmek değil.

Adam hazır bir sistemi JAVA'ya dökmek istiyor. 

Kaldı ki NodeJS de hiç fena değil yani. NodeJS den JAVA geçmek de bence mantıklı bir karar değil. 

Olay tamamen ekip ne biliyor şirkettekiler ne biliyorda. Bu olayı Flutter / RN muhabbetinde de yaşıyorum. Şuan çalıştığım yerde herkes RN biliyor diye RN yazıyoruz. Fakat 3 ay sonra tüm projeleri Flutter'a çekme gibi bir şey gündemde.

Bu da onun gibi bir şeydir diye düşünüyorum.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    MhmdAlmz bunu yazdı

Olay dotnet den javaya geçmek değil.

Adam hazır bir sistemi JAVA'ya dökmek istiyor. 

Kaldı ki NodeJS de hiç fena değil yani. NodeJS den JAVA geçmek de bence mantıklı bir karar değil. 

Olay tamamen ekip ne biliyor şirkettekiler ne biliyorda. Bu olayı Flutter / RN muhabbetinde de yaşıyorum. Şuan çalıştığım yerde herkes RN biliyor diye RN yazıyoruz. Fakat 3 ay sonra tüm projeleri Flutter'a çekme gibi bir şey gündemde.

Bu da onun gibi bir şeydir diye düşünüyorum.

Ben ekip'e uymam ekip bana uymali. Ekibime gore proje yapmaya kalkarsam hep bir yerlerde tıkanırım. Projeye gore ekip toplanır veya ekip üyeleri eğitilir..

Nie .Net core vs Java vs ye girecek olursak elbette her dil ile yapilabilir ama bir sonraki adimda başka bir projeyi de devralacağim ve o proje java ile yazilmiş bir proje. Bu noktada business bir karar veriip elimde ki yapiyi java ve oracle tabanına migrate ediyorum bundan ibaret. yoksa elbette ki php ile de yaparsın nodejs ile de yaparsin. fantaziye kaçıp cobolt ile yaparsın. Teknik şapkamı taktiğimde x y z farkları değerlendirebilirim ama suanda ticari bir karar olarak java ya dönüyorum.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    rajooonn bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı
    JOE bunu yazdı

Konusu açılmışken hocam maaşlar ne alemde bu sekörde?

Yazılımcı değilim, merakımdan soruyorum.

sektor ortalaması,

yeni mezun 3.5k

2-3 yıllık 4-5k

5-6 yıl 7-8k

10-13 yık 12-13k

Bu fiyatlarda insan calistiriyorsan kacirma hocam.

2018 mezunu 8.5 aliyordu gecen sene.

http://www.sunguray.com/gercek-ve-potansiyel/ (karar noktalarımda cok değerli bir fikradir. Lise yillarimda duymuştum ve hayatıma yön vermiştir.)

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    Bok isin ustasi olmak yerine java'yi ya da baska bir programlama dilini en ince ayrintisina kadar ogrenmek lazimdi. :(

vatandaşa kafam girsin!..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    JPriest bunu yazdı
    rajooonn bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı
    JOE bunu yazdı

sektor ortalaması,

yeni mezun 3.5k

2-3 yıllık 4-5k

5-6 yıl 7-8k

10-13 yık 12-13k

Adamın konusunu baltaladık iyice ama, hangi şirket hocam orası? Biz de şansımızı deneyip bi CV gönderseydik.

+1 

Mezun olmamış part time çalışan arkadaşım da 6.5k alıyor ona bakarsan rajooon hocam. Mezuniyetle alakası yok.

0x656e tarafından 18/Ara/19 17:47 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı
    JPriest bunu yazdı
    rajooonn bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı
    JOE bunu yazdı

sektor ortalaması,

yeni mezun 3.5k

2-3 yıllık 4-5k

5-6 yıl 7-8k

10-13 yık 12-13k

Adamın konusunu baltaladık iyice ama, hangi şirket hocam orası? Biz de şansımızı deneyip bi CV gönderseydik.

+1 

Mezun olmamış part time çalışan arkadaşım da 6.5k alıyor ona bakarsan rajooon hocam. Mezuniyetle alakası yok.

Tabii kesinlikle bence de yok ama bu maaslar biraz az geldi bana. 1-2 ornekten yola cikarak soylemiyorum bunlari. Sektorde cok adam olmadigi icin yukseldi maaslar diye dusunuyorum.

Bu arada sirket birden cok biliyorum ama bu bahsettigim Turkcell'e outsource is yapan 20 kisilik bir yer.

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    rajooonn bunu yazdı
    0x656e bunu yazdı
    JPriest bunu yazdı
    rajooonn bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı
    JOE bunu yazdı

sektor ortalaması,

yeni mezun 3.5k

2-3 yıllık 4-5k

5-6 yıl 7-8k

10-13 yık 12-13k

+1 

Tabii kesinlikle bence de yok ama bu maaslar biraz az geldi bana. 1-2 ornekten yola cikarak soylemiyorum bunlari. Sektorde cok adam olmadigi icin yukseldi maaslar diye dusunuyorum.

Bu arada sirket birden cok biliyorum ama bu bahsettigim Turkcell'e outsource is yapan 20 kisilik bir yer.

Bende 2018 erzurum ybs mezunu arkadaş tanıyorum , trendyolda 7k ile başlamıştı.

Toplam Hit: 3853 Toplam Mesaj: 22
java developer javaciyiz cava