folder Tahribat.com Forumları
linefolder Java
linefolder Java Modern Arayüz

Java Modern Arayüz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Delphi' de artık yol katedemediğimiz için Java' ya dönüş yaptık.

Swing kütüphanesini kullanıyorum arayüzde, fakat bana Delphi' deki kadar modern gelmedi.

Önerebileceğiniz ya da kullandığınız yöntemler var mıdır ? Desktop için.

Ek olarak; eziyet java da arayüz tasarımı :(

IDE : eclipse

ozgunlu tarafından 17/Haz/15 03:08 tarihinde düzenlenmiştir

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

o kadar IDE kullandım visual studio gibisini görmedim.. Bu microsoft sırf visual studio dan dolayı dünyanın en iyi bilişim şirketi ünvanını hakediyor. Bu kadar gelişmiş bir ide yok.. delphi ninkide iyi ama vs çok çok daha iyi.. eclipse, netbeans... insanı java dan soğutuyor.. java ile devam etmememin bir sebebi de bu, doğru dürüst istediğin gibi debug yapamıyorsun, hantal bir debug sistemi var, designer tarafı çok ama çok zayıf, o yüzden genellikle design i kodla oluştururlar hocam :) o yüzden ide bakmak yerine dinamik tasarımı öğren :)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

o kadar IDE kullandım visual studio gibisini görmedim.. Bu microsoft sırf visual studio dan dolayı dünyanın en iyi bilişim şirketi ünvanını hakediyor. Bu kadar gelişmiş bir ide yok.. delphi ninkide iyi ama vs çok çok daha iyi.. eclipse, netbeans... insanı java dan soğutuyor.. java ile devam etmememin bir sebebi de bu, doğru dürüst istediğin gibi debug yapamıyorsun, hantal bir debug sistemi var, designer tarafı çok ama çok zayıf, o yüzden genellikle design i kodla oluştururlar hocam :) o yüzden ide bakmak yerine dinamik tasarımı öğren :)

Hocam dinamik olarak yazıyorum zaten, tüm tasarımı photoshop' la hazırlayıp ikonlar şeklinde kodla ekledim de mesela JMenuBar' da istediğim gibi oynayamıyorum.

Bikaç tane daha var böyle; dert oluyor, arkasına renk koyuyorum tipi değişiyor falan. Yani şöyle hazır birkaç tasarım bulsam bile bana yetecek de :))

Java' da devam etmemizin sebebi Android için hocam

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

böyle devam edeceksin hocam yapacak bir şey yok :) android in tasarım tarafında xml var :) 

eğer daha esnek bir şey istiyorsan js tabanlı mobile uygulama geliştirme zımbırtılarına bakacaksın.. Amacın android ise zaten java için gui geliştirmene gerek yok, 

http://www.droiddraw.org/

burda bir applet var, ona izin ver, bu şekilde tasarım yapıp xml olarak alabilrisin...

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

böyle devam edeceksin hocam yapacak bir şey yok :) android in tasarım tarafında xml var :) 

eğer daha esnek bir şey istiyorsan js tabanlı mobile uygulama geliştirme zımbırtılarına bakacaksın.. Amacın android ise zaten java için gui geliştirmene gerek yok, 

http://www.droiddraw.org/

burda bir applet var, ona izin ver, bu şekilde tasarım yapıp xml olarak alabilrisin...

Sağol hocam, android de sıkıntım yok zaten de verdiğin linke bakıcam mutlaka. Photoshop da tasarım hazırlıyordum genelde. :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    babayarisi
    babayarisi's avatar
    Erkek

Hocam sana lazım olan şey javafx

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S2kucuk
    S2kucuk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    babayarisi bunu yazdı

Hocam sana lazım olan şey javafx

javafx demeye geldim yazılmış bile. Geçen gün bi kurcalayım diye baktım fena değil gibi duruyor. Tasarım için bir araç yayınlanmış, orda kolay bir şekilde tasarlayıp eventlere fonsiyon isimleri bind ediyorsun. Controller da mantığı kullanıp sahne sahne uygulamanı tasarlıyorsun. Flash mantığında halletmişler olayı. Görünümü şık ayrıca css ile düzenlenebiliyor. Valla ben beğendim ilk izlenim olarak ancak bir proje içerisinde kullanmadım. O yüzden hantalmıdır değilmidir bilemiyorum. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Java kullanmak zorunda kalan milyonlarca kişinin tek sebebi :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

Platform bağımlılığımız yok hocam :)

@S2Buyuk, @babayarisi JavaFX bakıcam

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı

Platform bağımlılığımız yok hocam :)

@S2Buyuk, @babayarisi JavaFX bakıcam

su platform bagimsizligini hic goremiyorum hocam.. bence isin biraz kilifi bu.. mesela sen hic java da yaptigin bir uygulamayi her platforma yonelik derledin mi :) 

ben de c# kullaniyorum ve suan mac de calisabiliyorum ve ios-android icin uygulama yazabiliyorum. :) 

java nin bir kere dogru durust IDE si yok..  bir cok insanin java dan sogumasinin asil sebebi bu bana gore. Visual Studio kullanmis bir adam eclipse ya da netbeans e gecince ferrari den esege binmis gibi oluyor.. Zaten sen de bu IDE sorunu yasiyorsun..

Java ya da bir turlu isinamadim gitti

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wh0
    wh0's avatar
    Homo
    ozgunlu bunu yazdı

Delphi' de artık yol katedemediğimiz için Java' ya dönüş yaptık.

Swing kütüphanesini kullanıyorum arayüzde, fakat bana Delphi' deki kadar modern gelmedi.

Önerebileceğiniz ya da kullandığınız yöntemler var mıdır ? Desktop için.

Ek olarak; eziyet java da arayüz tasarımı :(

IDE : eclipse

gwt bro

sencha.com

wh0 tarafından 01/Tem/15 15:22 tarihinde düzenlenmiştir

🏴‍☠️Hi'dan gelen varır Who'ya, Hi'da onun adıdır Who'da...
Toplam Hit: 4061 Toplam Mesaj: 18
java arayüz