folder Tahribat.com Forumları
linefolder Java
linefolder Java Programcısı Olmaya Karar Verdim

Java Programcısı Olmaya Karar Verdim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

şimdi hacım öncelikle java inanılmaz geniş bir dildir sadece Desktop programlama için kullanırsan hem kendine hem dile yazık edersin bence Enterprise kısmına bir bak ilgini
    çekicek....Javada malesef şu anda bir visual studio kalitesinde İde yok ama Sun'ın kendi destekledigi Netbeans gayet başarılıdır bunun yanında borlandın Jbuilder'ıda ileri seviye
    programlamada kesinlikle işine yarar.Bunun haricinde genişletilebilir oldugundan dolayı Eclipse inanılmaz başarılı bir Idedir hatta Jbuilderda eclipse üstüne geliştirilmeye başlandı
    Tek bir dosya üzerinde çalışıcaksan proje acmadan çalışabildigin için JCreator ve benim favorim Oracle'ın kendi Java Idesidir. 

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hoca cep telefonu ve web için Java kullanmayı aklımın bir köşesinden bile geçirmeyi düşünmüyorum.

Web için php kullanıyorum.Hatta Java'yada pek istekli olduğum düşünülemez..(Delphi,VB ve C'ye kıyasla)

Çok geniş bir dil gerçekten o yüzden geçtim.Fakat neden Win32'de kalmadım kendime şaşıyorum.

Python ile aralarında çok kaldım.Fakat Java dedim sonuçta..

.Net veya class yapıları ile tanışıklığım yoktu daha önceden pek..Az C# bakmışlığım vardı.Sıkıntı çekiyorum birazda olsa. 

Ayrıca Java gerçekten karışık geldi..3 kere pes ettim bugün fakat en sonunda artık kalmalıyım dedim. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Abicim Java çok güçlü bir dil olsa bile bir XML okumak için bir sürü kütüphane eklemek sıkıyor eger Linux Mac içinde Desktop programı geliştirmiceksen Java anlamsız
    tamam web için olsun gercek anlamda mutli-plartform olsun mobil olsun anlamlı ama öbür türlü Java ciddi anlamda seni yorabilir.Ben Javayı çok seven bir adamım ama Windowsta 
    win32 yada windows için desktop programı geliştiricek olsam .net kasarım.....hatta onu bile bırak Delphiye bakarım.....Yinede sen bilirsin benden söylemesi 

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek
    sandman bunu yazdı:
    -----------------------------

Abicim Java çok güçlü bir dil olsa bile bir XML okumak için bir sürü kütüphane eklemek sıkıyor eger Linux Mac içinde Desktop programı geliştirmiceksen Java anlamsız
    tamam web için olsun gercek anlamda mutli-plartform olsun mobil olsun anlamlı ama öbür türlü Java ciddi anlamda seni yorabilir.Ben Javayı çok seven bir adamım ama Windowsta
    win32 yada windows için desktop programı geliştiricek olsam .net kasarım.....hatta onu bile bırak Delphiye bakarım.....Yinede sen bilirsin benden söylemesi

sandman doğru söylemiş Java'nın avantajı yazdığın programın her platformda çalıştırılabilmesi.Cep telefonları ve Mac gibi sistemlere yardımcı olmasın,windows için basit böle programlar yazıcam dersen Java zorlar.Ama 10 numara bir dildir orası ayrı,iş alımlarında da kesinlikle avantaj :) 

chelishky.wordpress.com|| Büyük devrimlere gereksinimin kalmayacak kadar devrimci kal yeter!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Tam 5 ay geçmiş üzerinden.Bravo!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek

Emrow bunu yazdı:
    Tam 5 ay geçmiş üzerinden.Bravo!

abooov bakmadım bile :D.Neyse yeniden gündeme getirmiş olduk,yeni başlıycak biri olursa artık.... 

chelishky.wordpress.com|| Büyük devrimlere gereksinimin kalmayacak kadar devrimci kal yeter!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neocorpse
    neocorpse's avatar
    Erkek
    ya java kullanicaksan bence en iyi kullanabilecegin programlama ortami eclipse abi googla yaz cikar inanilmaz kolaylastirio isini ve ustelik open source yani bedava
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek
    Bi 5 ay sonra 2. mesaj daha.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih
    Fatih's avatar
    Erkek

arkadaş bu 5 ayda java'da biryerlere gelmiş mi bari?

enjoy i'm vaccinated
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

www.netbeans.org

www.eclipse.org

www.jtpd.org

www.kodcu.com

ftw
Toplam Hit: 7660 Toplam Mesaj: 24