folder Tahribat.com Forumları
linefolder Java
linefolder Java Yardım 2

Java Yardım 2

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kilit11
    kilit11's avatar
    Erkek

MOD:1 yılı aşkın bir süre önce böyle bir konu açmıştım.Takılınca altına yazıyordum şu an yazınca aktif konulara çıkmadığından 2. konuyu açtım.Yanlışımız varsa affola.

Çok basit bir sayı tahmin oyuncuğu hazırlarım.Bunu runable jar file olarak export ettim.Windows veya linux ta sorunsuz çalışırken android telefonda 'MIDlet-Name' eksik uyarısı alıyorum.Bu uyarı nedir? nasıl aşılır? Şimdiden yardımcı olanlara teşekkürler.

21 mayıs 1864
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam her yazdığın java nın androidde çalışacağını nerden çıkarıyorsun :)

tamam javanın sloganı bir kere yaz her yerde çalışsın olabilir ama o iş öyle değil :)

biraz baktım şimdi de aynı şekilde söylüyorlar

http://stackoverflow.com/questions/7753600/how-to-create-java-app-for-android-questions

burdaki cevaplara bak.. o oyunu android uygulaması olarak tekrar yapabilrisin..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kilit11
    kilit11's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

hocam her yazdığın java nın androidde çalışacağını nerden çıkarıyorsun :)

tamam javanın sloganı bir kere yaz her yerde çalışsın olabilir ama o iş öyle değil :)

biraz baktım şimdi de aynı şekilde söylüyorlar

http://stackoverflow.com/questions/7753600/how-to-create-java-app-for-android-questions

burdaki cevaplara bak.. o oyunu android uygulaması olarak tekrar yapabilrisin..

Sağol hocam.

21 mayıs 1864
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kilit11
    kilit11's avatar
    Erkek

Linux eclipse kullanıyorum mint xfce yüklü farklı aralıklarla bazen 1 dakikada bazen 30 dakikada eclipse kapanıyor.Araştırdım fakat bir sonuca ulaşamadım.Bilenkarşılaşan varsa yardımcı olursa sevinirim.

kilit11 tarafından 23/Kas/15 19:29 tarihinde düzenlenmiştir

21 mayıs 1864
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    kilit11 bunu yazdı

Linux eclipse kullanıyorum mint xfce yüklü farklı aralıklarla bazen 1 dakikada bazen 30 dakikada eclipse kapanıyor.Araştırdım fakat bir sonuca ulaşamadım.Bilenkarşılaşan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Eclipse Mars mı kullanıyorsun ?

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kilit11
    kilit11's avatar
    Erkek

İndigo kullanıyorum,junoyu indirip denedim aynı sıkıntı var onda da.

21 mayıs 1864
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Java ortamına çok aşina değilim ama Dalvik ile JVM farklı olduğundan direkt çalışmıyordur belki.

Zaten Java daki birçok api yi Android de kullanamayorsun. Android için yeniden yazılmışlar.

SkynetX tarafından 23/Kas/15 23:01 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Android ile Java' nın yürütme ortamları farklı. Biri JVM kullanır diğeri Dalvik.

Senin Android Studio ya da Eclipse için Juno indirip SDK' ları kurup .apk dosyası şeklinde export etmen gerek.

Ayrıca her java library' sini android desteklemez, örneğin awt library' si (görüntü çizdirme vs.) android desteklemez.

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    kilit11 bunu yazdı

İndigo kullanıyorum,junoyu indirip denedim aynı sıkıntı var onda da.

Hocam openjdk mı kullanıyorsun yoksa oracle binary jdk mı?

Ayrıca Android java programları çalışmaz, android java programlama dilini destekler ancak oracle java'nın sun javanın yürütme ortamı yok kendisi dalvik kullanıyor.

Aynı apiler çalışmaz mesela. Development Kitte farklı.

Yani kısaca JAVA syntaxını kullanabilirsin ama java'nın javajdk daki kütüphanelerini kullanmazsın

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hunter
    j4x
    j4x's avatar
    Erkek

Hocam Eclipse için ADT pluginini yüklediysen APK olarak export et projeni. Androidde (genellikle) çalışan programlar jar, elf executable v.s. değil APK paketleri. Kodlar kendi VM i olan Dalvik'te çalışacak şekilde bytecode'a derleniyor.

The king is bleeding.
Toplam Hit: 3739 Toplam Mesaj: 12