folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kabala Nedir? Nereden Öğrenilir?

Kabala Nedir? Nereden Öğrenilir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaylule
    Kaylule's avatar
    Erkek

kankalar bi namazda iki kıble olmaz.iki imamda olmaz.

aklınızda bulunsun.

komunizm parayı bulunca, feminizm kocayı bulunca, ateizm uçak sallanınca... biter. :-D
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek

IRET bunu yazdı:
    -----------------------------

Kabala öğrettiğini söyleyen yerler size ancak kabalayı anlatabilir. Kabalayı öğrenmek demek uygulamak demek değildir! Bu size sadece bir hayranlık bir genel kültür ve dünyaya bakışınızda değişiklik getirecektir. Kabala çalışmak demek; kutsal metinler üzerinde belirli algoritmalar uygulayarak fizik, kimya, biyoloji ve ruhani alanda bilgileri çekerek bunları fiziki hayatımızda yani gerçek hayatta uygulamak demektir. Bunu yapabilmek için iyi derecede ibranice, aramca ve matematik bilmeniz de yeterli olmayacaktır. Günün 2-3 saatini yiyen ilginç bir uğraştır ve her kabala çalışan einstein gibi yeni formülleri çekebilecek diye bir kural da yoktur. Cern deneylerinin bir amacı da kabalistlerin madde ve fizik üzerine buldukları soyut formüllerin denenmesidir.

Son iddianı dayandırabileceğin bir kanıt var mı?

Şu toplum da bir kurtulamadı fantastik kitapların büyüsünden. Bilime merakın varsa, bilimde gelişmek istiyorsan bilimi incelersin; efsanevi kitapları değil.

Konuyu açana lafım yok, merak etmiş olabilir.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Kısa ve kesin bilgi : kabala oturup okunacak bir kitap değildir. Üstatlardan alınacak bilgidir. Üstatlar sana seviyene göre ( kadar ) bilgi verir. Ve en baştaki 4 üstattan başka hiç biri tam olarak tamamını bilmez. En önemli kısımlarıda zaten o 4 üstadın bildikleridir.

Kısacası içlerinde değilsin kökeninde yok, tüm şartlar uygun dahi olsa o 4 üstada kadar çıkman imkansız kısacası boşver. Daha fazla yoruma gerek yok

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

ulquiorra bunu yazdı:

IRET bunu yazdı:

Kabala öğrettiğini söyleyen yerler size ancak kabalayı anlatabilir. Kabalayı öğrenmek demek uygulamak demek değildir! Bu size sadece bir hayranlık bir genel kültür ve dünyaya bakışınızda değişiklik getirecektir. Kabala çalışmak demek; kutsal metinler üzerinde belirli algoritmalar uygulayarak fizik, kimya, biyoloji ve ruhani alanda bilgileri çekerek bunları fiziki hayatımızda yani gerçek hayatta uygulamak demektir. Bunu yapabilmek için iyi derecede ibranice, aramca ve matematik bilmeniz de yeterli olmayacaktır. Günün 2-3 saatini yiyen ilginç bir uğraştır ve her kabala çalışan einstein gibi yeni formülleri çekebilecek diye bir kural da yoktur. Cern deneylerinin bir amacı da kabalistlerin madde ve fizik üzerine buldukları soyut formüllerin denenmesidir.

Son iddianı dayandırabileceğin bir kanıt var mı?

Şu toplum da bir kurtulamadı fantastik kitapların büyüsünden. Bilime merakın varsa, bilimde gelişmek istiyorsan bilimi incelersin; efsanevi kitapları değil.

Konuyu açana lafım yok, merak etmiş olabilir.

o halde cern deneylerini iptal edilip e8 kök sisteminden de vazgeçilmeli.

laitman.com/2008/07/is-a-gigantic-underground-particle-accelerator-a-cause-for-worry

laitman.com/2008/10/the-fate-of-physics-hangs-on-the-large-hadron-collider

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    izleyici
    izleyici's avatar
    Erkek

nabıcaksın kabalayı mabalayı. kuranı kerimi okudun, anladın da bumu kaldı ? ( sert çıkmış olabilirim biraz :D )

#hayat bir sifreleme algoritmasından ibaret.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek

FurkanmiX bunu yazdı:

nabıcaksın kabalayı mabalayı. kuranı kerimi okudun, anladın da bumu kaldı ? ( sert çıkmış olabilirim biraz :D )

Yanlış insana söylüyorsun kuran ve incili düz olarak okudum sayılır, lahitleri inceledim. Sümer, babil, mısır, roma mitolojisini araştırdım. Bir müslüman olarak yetiştirilmiş olsamda din ve mitolojiye herzaman kitlesel palavralar olarak baktım. Genellikle din ve tarih birbiriyle çelişiyor. Bilimin en güzel yanıda budur, hertürlü veri birbaşkası kanıtlanana kadar doğrudur ve kesin olarak bazı şeyleri dikte etmez, sana araştırmak ve sürekli yol almaktan başka seçenek sunmaz. 

nabıcaksın kuranı. bilimi evrimi anladın, okudunda da bumu kaldı ? ( sert çıkmış olabilirim biraz :D )

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek

Aynı fikirde birini görmek hoş (iret)
    Bilinen Cern'de Higss Bozonu (tanrı parçacığı) aranmakta lakin asıl hakikat ise şeytanın enerjisini bulma ve elde etme çabasıdır

bir nevi boyutlar arası kapı açma girişimleridir
    Nükleer araştırma merkezinde shiva heykelinin işi ne ?

http://www.acikistihbarat.com/Haberler.asp?haber=8773

http://www.onaltiyildiz.com/artikel.php?artikel_id=240

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek

IRET bunu yazdı:

o halde cern deneylerini iptal edilip e8 kök sisteminden de vazgeçilmeli.

laitman.com/2008/07/is-a-gigantic-underground-particle-accelerator-a-cause-for-worry

laitman.com/2008/10/the-fate-of-physics-hangs-on-the-large-hadron-collider

attığın 2 link şaka gibi. ilkinde kaderci bir yaklaşımda bulunan amcamız 2. linkte cern başarısız olursa fizik biliminin biteceğini saçmalayarak harun yahya saçmalamalarını aratmamış.

haçlı seferleri, dünya savaşları, daha kısa yoldan şiddet ve sömürü tanrının planı imiş. yoksa kimse kimseyi öldürmez, sömürmez valla bak. ama plan işte uygulamak lazım.

neyse konu o dayı değil. attığın 3 fotoğraf http://cdsweb.cern.ch adresinde bulunmuyor. ben mi bulamadım bilmiyorum da görsel aramada çıkan 4 sayfa sonucun 8'i ingilizce, 9'u korece, 3'ü portekizce, 2'si fransızca ve 13'ü türkçe. kaynak metin ingilizce, aynı dilde olan diğer sayfalar direk kopyalamış ya da az yorum ekleyerek göndermiş; farklı dildekiler de ingilizceden çeviri yapmış gibi duruyor. türk kaynaklarin bolluğu bizim ne kadar conspiracy hayranı olduğumuzu gösteriyor heralde. Ama en önemlisi hiçbir kaynak resmi değil. 

sadece bilene ulaşmak için bile 10-20 yıl tarikat içinde yükselmeyi gerektiren bu bilimüstü öğretiye ait yazıtlar ne hikmetse kukla bilimadamlarının deneylerine ihtiyaç duyuyor.

Sonra deccal gelir, olaylar gelişir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    izleyici
    izleyici's avatar
    Erkek

kafkafkaf bunu yazdı:

FurkanmiX bunu yazdı:

Yanlış insana söylüyorsun kuran ve incili düz olarak okudum sayılır, lahitleri inceledim. Sümer, babil, mısır, roma mitolojisini araştırdım. Bir müslüman olarak yetiştirilmiş olsamda din ve mitolojiye herzaman kitlesel palavralar olarak baktım. Genellikle din ve tarih birbiriyle çelişiyor. Bilimin en güzel yanıda budur, hertürlü veri birbaşkası kanıtlanana kadar doğrudur ve kesin olarak bazı şeyleri dikte etmez, sana araştırmak ve sürekli yol almaktan başka seçenek sunmaz. 

nabıcaksın kuranı. bilimi evrimi anladın, okudunda da bumu kaldı ? ( sert çıkmış olabilirim biraz :D )

Düz olarak okumak ? hiç böyle bişey duymamıştım.Neyi araştırıp, okuduğun beni bağlamaz. Eğerki kuranı  gerçekten okusaydın, o saydığın şeyleri okumana gerek kalmazdı. Ayrıca hem bunca şey okuduğunu söylüyosun hemde kitlesel palavra diyosun. Buda enteresan bir durum.

Ben bilimi evrimi merak etmiyorum kardeşim zaten herşey ortada. Sen evrimi bilimi anladığın için,büyü kitabını nasıl öğreneceğini soruyosun. Ee buda bilimin sana yansıması olsa gerek. 

Seni düz olarak okudum dediğin kuranı kerimi, anlayarak okumaya davet ediyorum :) ( evet evet sert çıktım )

#hayat bir sifreleme algoritmasından ibaret.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Forgotten One
    NigraSilva
    NigraSilva's avatar
    Erkek

FurkanmiX bunu yazdı:

Sen evrimi bilimi anladığın için,büyü kitabını nasıl öğreneceğini soruyosun.

Her söylediğin mantıksız kelimeyi geçtim de. Kabala hakkında birşey bilmeyip böyle atıp tutman da ayrı içler acısı kusura bakma. Kabala sorgulama/öğrenme yetkinliğini geliştiren ve farklı bakış açıları kazanmanızı bir etkinlik olarak görülse daha mantıklı olacaktır. Nerede gördün Kabala'nın büyü için kullanıldığını. Bir de konuda saçma sapan muhabbetler geçmiş Cern'e kadar gelmiş konu. Bağnazlıklarınızı üst seviyede tutmak için ıkınıp sıkınıyorsunuz cidden. Sana söylemiyorum bunu genele konuşuyorum yanlış anlaşılmasın. Ha sen de üstüne alın bari de sağda solda bilmediğin şeyler hakkında atıp tutup kendini rezil etme. Bu lafların anca bir halttan anlamayanların onaylayacağı ve inanacağı şeyler. Haydi kolay gelsin.

Toplam Hit: 9493 Toplam Mesaj: 38