folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Kabin Bagajı İçin Çanta Tavsiye

Kabin Bagajı İçin Çanta Tavsiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek
    watervay bunu yazdı

Hocam kabin boy çanta ile asya yurtdışı uçuşlarında hiç sıkıntı yaşamadım. Ama aşamadığım problem şu oldu malum yurtdışı uçuşlarda bagaj hakkı 30 kg ama yurtiçine girince bu 23 veya 15 kg düşüyor. Yurtdışı bilet bakarken başkentten başkente uçuş seçiyorum daha ekonomik fiyatlar çıkıyor. Ama kabin sorununu aşamadım bir türlü. Yurtdışında 30 kg doldurduğum bagaj valizi İstanbul a kadar sorun yok. Fakat İstanbul - Antalya arası  yurtiçi uçuşlar 15 kg veya 23 kg a düşüyor. Haliyle 30 kg valiz problem oluyor.

Hocam aktarmalı bilet aldığınız zaman yurtdışından gelen valizi iç hatlara aktarma yapıldığında kilo mevzusuna bakıyorlar mı? Otomatik olarak uçaktan uçağa nakil olmuyor mu kargonuz? Ben yurtiçi aktarmalı yurtdışına çok gittim ama yurtdışından gelip yurtiçi aktarma yaomadim hiç. Başka tecrübesi olan mürit veya mürşit varsa bilgilendirirse seviniriz. 

Yargılamak için bilmek, bilmek için anlamak, anlamak için dinlemek gerekir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Hocam uçuş fiyatlarına baktığımız zaman örneğin Antalya - Jakarta arası uçuşlar aşırı pahalı iken İstanbul - Jakarta arası uçuşlar daha ucuz oluyor. Bu nedenle ayrı ayrı bilet alıyorum birbiri arasında bağlantı olmuyor ve valiz otomatik gitmiyor. Örneğin; İstanbul - Jakarta arası uçuş yaklaşık 3000 lira iken, Antalya - Jakarta arası uçuş 5000 liraya çıkıyor. Arada acaip fiyat farkı oluyor. Ama Antalya - İstanbul arasını ayrı alırsam yaklaşık 300 lira + İstanbul -jakarta arası da 3000 lira toplamda aynı uçuş için 3300 liraya uçmuş oluyorsun.   

Syntax error..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

her yerde su boy boy cek cekli cantalar satiliyor ya 3 boy oluyor, buyuk orta ve kucuk olani iste onlarin kucuk boyundan kullaniyorum hic bir ucusta (y.ici-y.disi) kimse o cantami alip tartmadi ya da olcmedi.

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı

hocam normalde görselde ki gibi bir ölçme aleti olur havayollarında ama tk ve pegasusta böyle bir şey yok. belki dış meydan diye hizmet veren yer hizmetleri gıcıklık yapmıştır.

belirtilen ölçüleri geçmedikçe sıkıntı yok 

Bendeki çanta bunun gibi https://www.ciceksepeti.com/u-s--polo-assn--plvlz8048-s-siyah-unisex-kabin-boy-bavul-kc1655173 

Yurtdışı'dan Türkiye uçuşunda kontuardaki Pegasus personeli elimindeki çantayı görünce çantanı git bu fotoğraftaki alete koy fit mi dedi.

Gittim koydum fit olmadı tabi. Aletin içine girmiyor, tekerleri olmasa belki girerdi : ) 

Geri kontuara gittim fit dedim. Yanındaki elamana kendi dilinde bir şeyler söyledi. Bence inanmadı git bak şuna demiş olabilir. Yanındaki elaman boş ver gibi bir şeyler söyledi. Bende bu şekilde yırttım.

O alete askerde verilen el çantaları felan sığar.

Türkiye içi uçuşlarda problem olmuyor.

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
Toplam Hit: 1801 Toplam Mesaj: 15
uçak bagaj seyahat seyahat kabin thy pegasus çanta