Kabirden Mektup

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    geniuss
    geniuss's avatar
    Erkek
    bide iyi hatirliyorsam ahireten mektupta vardi onu da koyabilirmisin ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek
    tırsacaksınız tabi,tırmazsanız inanamazsınız !!

dont think twice its all right
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

Şimdi gidin elinize bir kağıt birde kalem alın ve başlayın yazmaya.

Büyük bir Tanrı var.Bu Tanrı herşeyi yaratmıştır.Onun bir cehennemi ve cenneti var.Cennetinde huriler var hepside birbirnden guzel.Bir yandan süt nehri bir yandan bal nehri akan mis kokulu bir yerdir bu cennet.Cehennem ise zebanilerin oldugu alevin dunyadaki alevden 7 kat daha yakıcı oldugu derinin yanıp kul oldugu ve tekrardan acı cekmen için yeni bir deriye sahip olup tekrar acı cektigin bir yer.Eğer bu Tanrıya inanmayıp benide peygamber olarak sayarsanz bu cennete gideceksiniz.Yoksa cehenedem yanarsınız.Yanlız siz inananın ama fuhus,içki,kul hakkı yeme,hırsızlık ne varsa yapın ama inanın çunku Tanrı affedicidir.Ceheneme bi girip cıkarsınız sonra tekrar cennete.Çünkü siz inanıyorsunuz.Bir taraftan ne hırsızlık nede birinin hakkını yememiş olan biri inanmazsa o cennete hiç gitmeycek.Çünkü Tanrı (affedicidir).Hadi gözüm hadi.Sen inan gerisine karısma.Yoksa cehennemde yanarsın.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek

ya dikkatlice baktığın zaman cennet cehennem olaylarının ancak çocukları kandırabilecek şeyler olduğunu görüyosun :| çocukken girmezse kafanıza bir daha ömür boyu girmez.. o dönemin cahil insanlarını kandırmak için yapılmış gibi geliyor insana :|

öte yandan ateizm de bir o kadar saçma geliyor insana.

o yüzden deizm rulz :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

hacım paylaşmış. ortalığı dalavere etmenin alemi ne ?

emeğe saygı. eyvallah. 

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coyotosays
    coyotosays's avatar
    Erkek
    BAAL bunu yazdı:
    -----------------------------

Büyük bir Tanrı var.Bu Tanrı herşeyi yaratmıştır.Onun bir cehennemi ve cenneti var.Cennetinde huriler var hepside birbirnden guzel.Bir yandan süt nehri bir yandan bal nehri akan mis kokulu bir yerdir bu cennet.Cehennem ise zebanilerin oldugu alevin dunyadaki alevden 7 kat daha yakıcı oldugu derinin yanıp kul oldugu ve tekrardan acı cekmen için yeni bir deriye sahip olup tekrar acı cektigin bir yer.Eğer bu Tanrıya inanmayıp benide peygamber olarak sayarsanz bu cennete gideceksiniz.Yoksa cehenedem yanarsınız.Yanlız siz inananın ama fuhus,içki,kul hakkı yeme,hırsızlık ne varsa yapın ama inanın çunku Tanrı affedicidir.Ceheneme bi girip cıkarsınız sonra tekrar cennete.Çünkü siz inanıyorsunuz.Bir taraftan ne hırsızlık nede birinin hakkını yememiş olan biri inanmazsa o cennete hiç gitmeycek.Çünkü Tanrı (affedicidir).Hadi gözüm hadi.Sen inan gerisine karısma.Yoksa cehennemde yanarsın.

Hocam maşAllah ın var ya ne kdr çok kafan çalışıo senin böle sürünüosun buralarda farkındamısın acaba ama yerin burası diil yane senin bu pratik çözümlerle bu üstün meziyetle perişan olmuşsun buralarda.tık die olayı çözmüşsün yane yıllardır ilk defa öle bi yorum duyuyom hiçte aklıma gelmemişti böle mantıklıca bişi.herhalde seni üni de fln direk son sınıfa almışlar her konuda böle güsel açıklayıcı tık die kafa koparan yorumların varsa.Basit insan ;)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    coyotosays bunu yazdı:
    BAAL bunu yazdı:

Hocam maşAllah ın var ya ne kdr çok kafan çalışıo senin böle sürünüosun buralarda farkındamısın acaba ama yerin burası diil yane senin bu pratik çözümlerle bu üstün meziyetle perişan olmuşsun buralarda.tık die olayı çözmüşsün yane yıllardır ilk defa öle bi yorum duyuyom hiçte aklıma gelmemişti böle mantıklıca bişi.herhalde seni üni de fln direk son sınıfa almışlar her konuda böle güsel açıklayıcı tık die kafa koparan yorumların varsa.Basit insan ;)

allah allah zoruna mı gitti fikirlerini söylemesi? : ) ezik psikoılojisi.cevap veremeyince hemen saldır :) ha şimdi dersin cevap verilecek adam var verilmeyecek adam var.o sana cevap vermemekle bunu uygulamış ama ben çok büyük bir hata yapıp sana cevap yazıyorum.hadi gel şimdi sana cevap yazmıyorum de bu zinciri tamamlayalım .o basit dediğin insan soyunu,sopunu tarihini dünya tarihini türk tarihini sendne kat be kat fazla biliyo.neyse sen devam et mümin modda,birisi kabul etmedi ,itiraz mı etti?hemen hakaret.hemen küfür,çürütmeye dair hiçbirşey yok.biisi peygambere laf mı söyledi?kafir,şöyle böyle.tartışma böyle değildi yok neden çünkü tartışmayı yapacak bilgi yok,tartışma yoluyla insnaları ikna etmenin hakaretten çok daha faydalı olacağını bilen kafa yok kafa.neyse hocam sen devam et. arapça nasıl denir bilmiyorum ama affet.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coyotosays
    coyotosays's avatar
    Erkek
    AntiOksidan bunu yazdı:
    coyotosays bunu yazdı:
    BAAL bunu yazdı:

allah allah zoruna mı gitti fikirlerini söylemesi? : ) ezik psikoılojisi.cevap veremeyince hemen saldır :) ha şimdi dersin cevap verilecek adam var verilmeyecek adam var.o sana cevap vermemekle bunu uygulamış ama ben çok büyük bir hata yapıp sana cevap yazıyorum.hadi gel şimdi sana cevap yazmıyorum de bu zinciri tamamlayalım .o basit dediğin insan soyunu,sopunu tarihini dünya tarihini türk tarihini sendne kat be kat fazla biliyo.neyse sen devam et mümin modda,birisi kabul etmedi ,itiraz mı etti?hemen hakaret.hemen küfür,çürütmeye dair hiçbirşey yok.biisi peygambere laf mı söyledi?kafir,şöyle böyle.tartışma böyle değildi yok neden çünkü tartışmayı yapacak bilgi yok,tartışma yoluyla insnaları ikna etmenin hakaretten çok daha faydalı olacağını bilen kafa yok kafa.neyse hocam sen devam et. arapça nasıl denir bilmiyorum ama affet.
    Hocam şöle söyleyim ben sana ben daha cevabımı yazalı 2 dk oldu veya olmadı yane o da okuyunca muhtemelen sen gibi zıplayıp cevabı yazar.kalkıp mantıklı bişi söle diosun şöle yap diosun böel yap bide kendine göre tedbirini alıosun hane benim verceğim cevabı tahmin edip ama şunu demeden söle fln.ben Baal için tarih bilmio şunu bilmio fln demedim,din konusunda da şunu bilio veya bilmio demedim.ben bunu biliom veya bilmiom hiç demedim.üstelik onun benden çok şey bildiğine sen kim oluyonda onay verebilion ? ben mümin modda dvm fln etmiom merak etme ben bi kere daha hata yapıp namazın faydaları muhabbetinde cvp yazdım bu din konusunda da bundan böle tek bi konuda cvp yazmam.senin bu savunmaya çalıştığın arkadaşın bi kere bişi öğrenmekamacıyla yazdığı bi cümle göremiorum ben çünkü sadece şu şöle demiş bu böle demiş kendisi herşeyi kendi kafasında çözdüğü için ona öğretebilceğim(haşa)bişi olcağını hiç sanmıom.o diğer konuda cvp yazmamın nedenide siz inanmıo olabilirsiniz ama benim inancıma göre mahşer gününde bu arkadaşlar bizim boynumuza yapışıp ndn anlatmadın ndn uyarmadın dicek ve bizide sorumlu tutucak ben sadece benden çıksın vebali die bişiler yazmıştım orda.ama bu arkadaşın bişi sormuş gibi ne hali var nede öğrenmek istediği bişi var.kendi seninde dediğin gibi baksana herşeyi bilio vede çözmüş.üstelik onun bu yorumu burda yapması her zmnki gibi burda tartışma yaratıo.dinle ilgili bi mevzu gördümü bu sitede bi kaç kişinin yaptığı tek şey hmn ortaya ufacık bi laf atıp ki genellikle aynı şey "inanın siz inanın cennete cehenneme,yok o nama kılmıo böle oluo o kılıo böle oluo vb." laflarla ortalığı gerip ondan sonrada 2-3 küfür edip ortalığın gerilmesine ndn oluolar.sonra neden bize saygı yok.arkadaş sölediği şeyleri saygı çerçevesinde sölerse alcağı cvplarda saygı çerçevesinde olur.bunu herkes için teyit edemem ama benden o şekilde alır.sonra dediğin gibi bişi anlatılma mevzusuna gelinc.benden bilgili olabilir arkadaş belki çok daha fazla okumuşta olabilir ama eğer ki ben senle bu konuda fikir alışverişi yapmak isterim derse onun bildiği şeylerden yararlanmayı çok isterim ;)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Abendrot
    Abendrot's avatar
    Erkek
    Neden inanmayan arkadaşlarda inançla ilgili bi konu açıldığında zıplama atlama sazanlık etme güdüsü var anlamış değilim?? Sizene kardeşim? inanan inanıyor inanmayan inanmıyor! demekki asıl sizde bi eziklik güdüsü varki inancla ilgili bişey gördüğünüzde direk hakaret ezme b*k atma atlama çürütme refleksleri cıkıyor.. bu insanlar size saygı gösteriyorsa sizde onlara göstermek ZORUNDASINIZ! bende diyorum kendime bu din konularında bi harf bile yazmayacağım diye ama yazdırıyorsunuz.. nerde bi din konusu acılsa o şöle bu böle yok müminler şöle yok müslimle böle yok onlar da böyle vs vs sizene a*k niye hemen bi cephe alma güdüsü hissediosunuz? adam gibi konusmayı adam gibi tartışmayı adam gibi söyleşmeyi bilmiyormusunuz? adamı deli ediyosunuz birader ya adam açmış bişeyler paylasmıs inanan insanlara hitaben olduğu belli e sen giriosun bilerek buraya illa bişey yazacaksın dikkat çekmek amacındasın aşağılık kompleksinmi var ? girme sus otur oturduğun yerde karışma bok atma saldırma saygı duy! saygı duyki onlarda sana saygı duysun! kim ne okumussa okumus isterse insanlığn tarihinin tarihini okusun isterse dünya değil evren tarihini okusun eğer bi bok öğrenememişse hala aynı eşek aynı eşektir yani.. ne kasıyonuz? burda tanımadığınız insanların neler okuyup neler okumadıklarını nerden biliyonuz? neden bi aşağılama güdünüz var ? kendinizde hissettiğini eziklikleri başkalarınada lanse etmekmi amacınız?

Ode To Melancholy.. Acı Ve Şarap..Verebileceğin En Ölümlü Tadı Ver Bana!..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coyotosays
    coyotosays's avatar
    Erkek
    Abendrot bunu yazdı:
    Neden inanmayan arkadaşlarda inançla ilgili bi konu açıldığında zıplama atlama sazanlık etme güdüsü var anlamış değilim?? Sizene kardeşim? inanan inanıyor inanmayan inanmıyor! demekki asıl sizde bi eziklik güdüsü varki inancla ilgili bişey gördüğünüzde direk hakaret ezme b*k atma atlama çürütme refleksleri cıkıyor.. bu insanlar size saygı gösteriyorsa sizde onlara göstermek ZORUNDASINIZ! bende diyorum kendime bu din konularında bi harf bile yazmayacağım diye ama yazdırıyorsunuz.. nerde bi din konusu acılsa o şöle bu böle yok müminler şöle yok müslimle böle yok onlar da böyle vs vs sizene a*k niye hemen bi cephe alma güdüsü hissediosunuz? adam gibi konusmayı adam gibi tartışmayı adam gibi söyleşmeyi bilmiyormusunuz? adamı deli ediyosunuz birader ya adam açmış bişeyler paylasmıs inanan insanlara hitaben olduğu belli e sen giriosun bilerek buraya illa bişey yazacaksın dikkat çekmek amacındasın aşağılık kompleksinmi var ? girme sus otur oturduğun yerde karışma bok atma saldırma saygı duy! saygı duyki onlarda sana saygı duysun! kim ne okumussa okumus isterse insanlığn tarihinin tarihini okusun isterse dünya değil evren tarihini okusun eğer bi bok öğrenememişse hala aynı eşek aynı eşektir yani.. ne kasıyonuz? burda tanımadığınız insanların neler okuyup neler okumadıklarını nerden biliyonuz? neden bi aşağılama güdünüz var ? kendinizde hissettiğini eziklikleri başkalarınada lanse etmekmi amacınız?
    Duygularıma aynen tercüme oldun kardeşim ağzına sağlık.ya bunu farketmiomuş gibi kimse rahat rahat sende eziklik psikolojisi var dio bide :D ya adam bilio bunun inanmadığı değerlerle ilgili bişi olduğunu ve kalkıp konuya dalıo ve kendini haklı görerek bişiler yazıo gerekirse küfür edebilio.ama sonra sen ona ne dion ya nasıl konuşuon sen böle dediğinde hop noluo amk sen ne saygısızsın sizden bi b*k olmaz sizde saygı yok dinlemionuz hmn hakaret edionuz bilmemne.önce herkes kendindeki aşağılık kompleksini yenecek ondan sonra girip konu hakkında yorum yapacak.benim arkadaş için anlatçak çok güsel bi hikayem var ama sonra ben saygısız oluom ben kompleksli fln oluom o yüsden herkese bol şans.
Toplam Hit: 6029 Toplam Mesaj: 49