folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Kablonet Abonelik - Taahhüt Mevzuları

Kablonet Abonelik - Taahhüt Mevzuları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Piratebay
    Piratebay's avatar
    Erkek

Aynı sorun bende de var şuan hocam senin yancın olarak konuya dahil olayım.

Evde 100 mbps sınırsız kotasız ttnet fiber bağlı. 106 lira ödüyorum. Bu ay son faturamı ödeyeceğim ve bitecek taahhütüm. Aynı paketi 156 liradan vermek istiyorlar.

Binada kablonet altyapısı var benimde. 100 mbps sınırsız interneti bilmem ne sinema paketiyle beraber efsane kampanyaya 104 lira diyolar.

Asıl sorum şu. Kablonette sorun yaşarmıyım ? Siz yaşadınız mı genel olarak ? Bide bu akıllı sınırsız dedikleri akşam saatlerinde hızın düşmesi olayı kullanımı çok etkiliyor mu ?

Japon yolları aşar Alman'ın babaannesi kaşar... https://thepiratebay.org/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Piratebay bunu yazdı

Evde 100 mbps sınırsız kotasız ttnet fiber bağlı. 106 lira ödüyorum. Bu ay son faturamı ödeyeceğim ve bitecek taahhütüm. Aynı paketi 156 liradan vermek istiyorlar.

Binada kablonet altyapısı var benimde. 100 mbps sınırsız interneti bilmem ne sinema paketiyle beraber efsane kampanyaya 104 lira diyolar.

Asıl sorum şu. Kablonette sorun yaşarmıyım ? Siz yaşadınız mı genel olarak ? Bide bu akıllı sınırsız dedikleri akşam saatlerinde hızın düşmesi olayı kullanımı çok etkiliyor mu ?

Türk Telekom kadar sorun yaşamazsın ne hız vaat ederlese onu verirler. Hızın düşmesinde ise 100 megabit 25 megabit oluyor işte. Eğer tek kişi kullanıyorsan büyük boyutlu dosya indirmediğin sürece pek hissetmezsin.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Piratebay
    Piratebay's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Piratebay bunu yazdı

Türk Telekom kadar sorun yaşamazsın ne hız vaat ederlese onu verirler. Hızın düşmesinde ise 100 megabit 25 megabit oluyor işte. Eğer tek kişi kullanıyorsan büyük boyutlu dosya indirmediğin sürece pek hissetmezsin.

Anladım hocam teşekkür ederim.
    Peki bu docsis 3.0 modem ellerinde yokmuş. Netmasterın letgoda felan satılanlarını mı almak mantıklı yoksa başka marka bişey mi alsam daha iyi olur ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Piratebay bunu yazdı

Peki bu docsis 3.0 modem ellerinde yokmuş. Netmasterın letgoda felan satılanlarını mı almak mantıklı yoksa başka marka bişey mi alsam daha iyi olur ?

Başka markanın zaten Türkiye'de satışı yok. Netmaster'a mecbursun. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Piratebay
    Piratebay's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Piratebay bunu yazdı

Başka markanın zaten Türkiye'de satışı yok. Netmaster'a mecbursun. 

Wifi sorunu bildirmişler sürekli ama ben evde engenius ens500 kullanıyorum. O konuda sorunum olmaz. Artık katlanıcaz o modeme anlaşılan. Tekrar teşekkür ederim hocam.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hocam kablonet modemlerin wifi sinyali zayıf , bu sebeple tavsiyem kablonet modeminden ethernet çıkışından interneti alıp bir dağıtıcı ile dağıtman bu sayede daha konforlu kullanım yaparsın.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Netmaster modemlerin wifi çıkış gücü bilerek düşük tutuluyor. Zaten modem üstüne marka basılmış bir modem. Önceden ana üretici firmanın modem yazılımını atıp çekim gücünü yükseltiyordu millet ama firma uyandı engelledi. 

Maksat wifi çekim gücü düşük olsunda millet komşusuyla ortak kullanmasın. Millet mal zaten araya router koymayı akıl edemez. 

Toplam Hit: 9493 Toplam Mesaj: 18
kablonet cayma