folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Kablonet İnternet Kullanan Var Mı

Kablonet İnternet Kullanan Var Mı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

Yeni taşınacağım yerde kablo net varmış intebrt erişimi nasıl bu TV falan olayı alınmalı mı kalitesi nasıl yoksa sadece intebrt alıp geçmek mi lazım bu kablonet de modem aç kapa ip değişmiyor muş müşteri hizmetlerini arayınca değişiyormuş buna bir çözüm var mı 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

-IP numarası muhabbeti doğru.

-İnternet olarak sorun yaşamazsın sorun yaşarsan 1 saat içerisinde kapına servis geliyor.

-TV olarak pek bir esprisi yok belgesel ve film kanalları var. Film kanalları ise sürekli aynı filmleri yayınlayıp duruyor. Filmlerde kumandadadan dublaj ve altyazı seçebiliyorsun.

Kablonet aslında yakın zamana kadar en uygun fiyata en kaliteli hizmeti sunan firmaydı. Fakat şuan pahalılıkta Türk Telekom'la yarışır. Şuan 1 sene taahhütüm var ama bitince başka bir firmaya geçerim muhtemelen.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek

Dijital yayin kutusu felaket. Hani yayinlari durdurup, geri donmek falan ekstra vasat.
    Interneti hos ama verdikleri modem cok kotu, sahiplerimin evinde ucuza ve pek de kullanmiyorlar diye bunlardan aldik ama fiyat avantaji yoksa ttnet daha basarili bence. Mumkunse superonline tavsiye ederim, hem internet hem de tvplus icin(film kanallari icin falan degil).

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam ben full paket aldım, hem tv hem internet hem telefon hepsi var, ancak telefonu hiç kullanmadım, lazım da olmuyor, ancak paketle birlikte geldiği için iptal ettirmedim.

sinema paketi gerçekten gereksizmiş, çünkü yayınlanan filmlere sansür uyguluyolar, kiminde mozaik oluyor, kiminde komple sahne yok falan, internet üzerinden izlemek daha mantıklı.

ama bana farketmez, internette araştıracağıma burada izlerim dersen alınabilir.

internet ip adresi ilk 3 blok sabit, son blok değişiyor, misal 44.444.444.45 iken modem resetleyince 44.444.444.46 oluyor mesela.

500 mbit hız kullanıyorum, gayet memnunum hızından, 480 lere bile düşmüyor. aynı hızı tt den alsak 400-450 arası gezerdi sanırım.

ilk hafta değerlerini kendileri gözlemliyor, eğer sıkıntı olursa çat kapı geliyorlar.

benim dairede bina içinden çekilen fiber kablo en dandiğinden olduğu için sinyal gücü düşükmüş. bağlantıyı yaptıktan 4-5 gün sonra haftasonu çat diye geldiler, sinyalde zayıflık varmış ona bakıcaz dediler.

daha sonra baya bi uğraştılar ettiler fiberi kese kese minnacık bıraktılar, sonra aşağı kutudan sıfır kablo çektiler.

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

ben de 500 aldım 495 altına düşmüyor valla, tv yayını temel paket aldım kanallar cam gibi çekiyor, evden içeri fiber kablo döşerlerse bir tane yedek patch kablosu al konumlandırırken kırılabiliyor...

turknet, turktelekom, netspeed, milenicom kullandım ama şuana kadar en sorunsuzu bu çıktı 3 ayda 1 kere kesinti yaşadım 1 saat kadar. O da türkiye geneli fiberde kesinti var dediler

arkadaşını getir kampanyası referans kodu verebilirim.

akmarky tarafından 23/Şub/24 17:08 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

Yaklaşık 5 aydır 1000gbps GPON hizmeti alıyorum aylık 600 TL. 

400'ü anca geçiyor hiç 700'ü filan görmedim ama hızı fena değil yani pek donma takılma sorunu yaşamıyorum.

Cigu bigule :(
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

bina da Max 100 mb destekliyor muhtemelen alt yapı eski herhalde 100 mb lik paket 90 altı düşmez ip olayı sıkıntı onu da çözüm aç kapa yada müşteri hizmetleri ile halledicez 

sıfırdan çanak alıp taksak 1000 1500 yapar muhtemelen yada buradan paketlere bakıp 20 30 tl ile kablo TV belgesel için alınabilir bunlara başvuru yapınca ortalam kaç günde kurulum oluyor 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

Kaçmak izin 1700 TL taahhüt bozup superonline a geçtim. Uzak dur derim. Çok ama çok sık kesinti yüksek ping düşük hız...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    RockZs bunu yazdı

Kaçmak izin 1700 TL taahhüt bozup superonline a geçtim. Uzak dur derim. Çok ama çok sık kesinti yüksek ping düşük hız...

binada tek alt yapı kablonet var mecbur 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

bügün internet gitti aradım adam 5 saat içinde adresinize ekip gelecek adrestemisiniz dedi saat 14 civarında, sonra beni biri aradı cepten bölgesel sorun dedi 30 dk sonra geldi internet

beni şaşırtmaya devam ediyor.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antichrist
    antichrist's avatar
    Erkek

"Bölgesel sorun" bitmez. Alternatif varsa kesin ve net bulaşma hocam. 30 günün yarısında hizmet alırsın almazsın.

IP için müşteri hizmetlerini arayıp değiştirebilirsin. Bir de online oyun vs oynuyorsan arayıp ip bloğunu değiştirtmen gerekiyor. Default aynı ip nin birden fazla kişiye atanması durumu var. Sanal olarak başka IP alıyorsun ama real IP aynı oluyor. Bu da online oyunda vs banlatıyor hatta giremeyebilirsin dahi.

birkaç  sene çalıştım merkezde, kimseye önermeyeceğim hizmetlerden birisi ne yazık ki.

~
Toplam Hit: 776 Toplam Mesaj: 16
kablo net