folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Kablonet Netmaster 401 İnfinity Modem Anten Revize

Kablonet Netmaster 401 İnfinity Modem Anten Revize

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

Üst kat alt kat aynı elektrik şebekesi içindeyse powerline al.

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Abi 2 yıldır kullanıyorum aynı modemi, yapacağın iş şu aslında:
    •Kablonet modemi bridge moda al ve Wifi'ı kapat.
    •Güzel bir modem belirle ve ethernet kablosu ile kablonete bağlayıp onun Wifi çıkışıyla keyfine bak.

Cihaz olarak TpLink'in deco serisi harika, Ben ikili M5 kullanıyorum, 2 katlı evde wifi sorunu tamamen çözüldü. Biri modemin yanında, diğeri alt katta. Modemin yanındakine ethernet takılı, alttaki sadece elektriğe.

Twitter: @CanKirca
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    CanKirca bunu yazdı

•Güzel bir modem belirle ve ethernet kablosu ile kablonete bağlayıp onun Wifi çıkışıyla keyfine bak.

Cihaz olarak TpLink'in deco serisi harika, Ben ikili M5 kullanıyorum, 2 katlı evde wifi sorunu tamamen çözüldü. Biri modemin yanında, diğeri alt katta. Modemin yanındakine ethernet takılı, alttaki sadece elektriğe.

Eski bir TP link modem var ama onunda performansı ne olur düşündürücü tabi.

Vallahi daha fazla para harcamak istemiyorum artık tak etti canıma ya

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    iLLuMiNaTi bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    iLLuMiNaTi bunu yazdı

Şu vodafone 169 TL ye sınırsız internet muhabbeti bana da gelse şerefsizim arayacam kabloneti alın bitarafınıza so*un şu modeminizi diyeceğim ah ulan gelmiyor ki 6 ayda sıtkım sıyrıldı sorun üzerine sorun ya

Genel müdürüne sosyal medyadan yazarsan arayıp geçiriyorlar.

colman deegen babaya vodafone desteğe herkese yazdım ulan ne şanssız mışım ya dönen yok

sana hergun mail at demistim.

az insan çok huzur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    CanKirca bunu yazdı

bende boyle kullanıyorum rahatım

az insan çok huzur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    iLLuMiNaTi bunu yazdı

Bildiğiniz gibi bu modemlerin menzili çok kısa ve harici menzil genişleticilerinde bir halta yaradığını görmedim. Bezdim artık ya ( 0-300 TL bandında alayını denedim hepsi yalan )

Aşağıda resimde gördüğünüz gibi bu modemlerin içinde plaka anten bulunuyor.

Bende bunu çıkartıp yerine elimd

access point aldın bu alete ethernetle bağladın ve verim alamadın mı ? anlamadım ben bold yaptığım kısımdaki olayı tam.

eğer durum buysa aldığın access pointin modelini söylesene ?

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    iLLuMiNaTi bunu yazdı

Bildiğiniz gibi bu modemlerin menzili çok kısa ve harici menzil genişleticilerinde bir halta yaradığını görmedim. Bezdim artık ya ( 0-300 TL bandında alayını denedim hepsi yalan )

access point aldın bu alete ethernetle bağladın ve verim alamadın mı ? anlamadım ben bold yaptığım kısımdaki olayı tam.

Ethernet değil hocam wifi to wifi yani extender.

TP link 200-205-305

Xiaomi vs..

Kanal ayarınıda yaptım, konumunu da kontrol ettim

Aşağıda 95 mbps yukarıda 1 en fazla 3 durumunda. Anca gece 2 de bi 10 u görüyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

ayrıntılı okumadım ama kimse wifi haberleşmesi ve çekim mesafesinden bahsetmemiş sanırım. friis equation denilen bir denklem mevcut. kullanılan haberleşme donanımlarının alıcı hassasiyeti, anten çıkış gücü, alıcı anten kazancı, verici anten kazancı, haberleşmenin gerçekleşeceği frekans(wifi için 2.4GHz veya yeni nesil 5GHz) ile teorideki mesafe hesaplanabiliyor.

antenin kaç dBi olduğu evet önemli. fakat bir diğer önemli husus modemin anten çıkış gücü. ve modemin alıcı hassasiyeti değeri. bu değerleri yazmaz üreticiler. kim bilir kaçtır?

şimdi sizin yapabileceğiniz en ucuz deneme yöntemi şu olacak; https://www.robotistan.com/24ghz-mini-esnek-wifi-anten-ufl-konektorlu şunun gibi 2.4GHz ufl konnektörlü, 360 derece yayın yapan(omni directional) bir anten almak. bu linkteki tükenmiş fakat linkteki anten stoklara gelirse 2 adet alıp modeminize takarsanız baya farkedeceğini düşünüyorum. anteni adafruit tasarlamış. https://www.adafruit.com/product/2308#technical-details 2.5$ satış fiyatı var kendi sitelerinde. 

aldığım anten uyumlu mu diye soracak olursanız wifi için konuşursak piyasada bulacağınız 2.4GHz antenlerin tamamı modeminizde çalışır teoride. sadece her yöne yayın yapan bir anten almaya özen gösterin. modeminizin anten bağlantı tipinin adı da uFl konnektör.

ekleme: antenlerin dbi değerlerine aldanmayın. 5 dbi yazan anten gerçekten de 5 dbi olması çok olası değil. muhtemelen 2.4ghz'de 2dbi falandır. anten kazancı frekansa göre ve yayılımına göre değişiyor. antenlerin teknik dökümanlarında çok ayrıntılı bilgi bulmak mümkün. adafruit'in yukarıda paylaştığım anteninin teknik dökümanını bulamadım ama forumlarda kullananlar iyi olduğunu söylemiş. 4dbi yazmışlar. 4dbi olmasa da yakın bir değerdir.

GuArDiAn55 tarafından 23/Eki/20 13:29 tarihinde düzenlenmiştir

HACKEROKAN!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    GuArDiAn55 bunu yazdı

ayrıntılı okumadım ama kimse wifi haberleşmesi ve çekim mesafesinden bahsetmemiş sanırım. friis equation denilen bir denklem mevcut. kullanılan haberleşme donanımlarının alıcı hassasiyeti, anten çıkış gücü, alıcı anten kazancı, verici anten kazancı, haberleşmenin gerçekleşeceği frekans(wifi için 2.4GHz veya yeni nesil 5GHz) ile teorideki mesafe hesaplanabiliyor.

antenin kaç dBi olduğu evet önemli. fakat bir diğer önemli husus modemin anten çıkış gücü. ve modemin alıcı hassasiyeti değeri. bu değerleri yazmaz üreticiler. kim bilir kaçtır?

şimdi sizin yapabileceğiniz en ucuz deneme yöntemi şu olacak; https://www.robotistan.com/24ghz-mini-esnek-wifi-anten-ufl-konektorlu şunun gibi 2.4GHz ufl konnektörlü, 360 derece yayın yapan(omni directional) bir anten almak. bu linkteki tükenmiş fakat linkteki anten stoklara gelirse 2 adet alıp modeminize takarsanız baya farkedeceğini düşünüyorum. anteni adafruit tasarlamış. https://www.adafruit.com/product/2308#technical-details 2.5$ satış fiyatı var kendi sitelerinde. 

aldığım anten uyumlu mu diye soracak olursanız wifi için konuşursak piyasada bulacağınız 2.4GHz antenlerin tamamı modeminizde çalışır teoride. sadece her yöne yayın yapan bir anten almaya özen gösterin. modeminizin anten bağlantı tipinin adı da uFl konnektör.

Elimde 2 tane 1 metre 7 db lik VHF anteni var. 1 tane de UHF anteni var kafayı kırıp onları monte edicem.

Oda olmadı çanak takacam a*k un aletine

Hatta iletken ne varsa monte edicem artık ya

iLLuMiNaTi tarafından 23/Eki/20 13:21 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    iLLuMiNaTi bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    iLLuMiNaTi bunu yazdı

Ethernet değil hocam wifi to wifi yani extender.

TP link 200-205-305

Xiaomi vs..

Kanal ayarınıda yaptım, konumunu da kontrol ettim

Aşağıda 95 mbps yukarıda 1 en fazla 3 durumunda. Anca gece 2 de bi 10 u görüyor.

wifi to wifi yi siktiret , bu aletin wifi yi kapat. bitane access point alıp ethernetle bağla işte.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 2897 Toplam Mesaj: 24
anten