folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Kablosuz Bağlantıda Hız Düşmesi Sorunu

Kablosuz Bağlantıda Hız Düşmesi Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Real_Love
    Real_Love's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

harddisk'in yazım hızınıda dikkate alalım sineğin kıçına oklava sokmayalım.

wifi de güzel verim elde edebilmek için yayın kanalını doğru seçmek gerekir.

laptoptaki ethernet ve wifi kartının max değerlerini bilmek gerekir.

kablosuz olarak direk modemden farklı access pointten farklı alıyorsan kablo kalitelerini kontrol etmelisin.

eğer access point mesh ağı üzerinden bağlanıyorsa belki 300lük trafik %50 %50 kırılıyor olabilir onu da araştırmak gerek.

benim router TPlink wr740n :( arayuzden ayarlari degistirmeme ragmen bir farklilik olmadi.Demekki ac teknolojisine gecmenin zamani gelmis :)

Üzülme can ! Terkederse canan terketsin ...Dua et Rabbin seni terketmesin! Çünkü O terkederse gerçekten B İ T E R S İ N !..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

sadece router değil, bilgisayarınızdaki wifi alıcı(ve aynı zamana verici)sının da max değerleri önemli unutmayın

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayteach
    ayteach's avatar
    Erkek

200 mb lik paket hangi  iss de var ?

Bir Serseriyi Öldürecek Yine Serseri Kurşundur...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

OOOOO Yasir sen konu açarmıydın hacı :)

özletme kendini

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Real_Love
    Real_Love's avatar
    Erkek
    Martech bunu yazdı

AC teknolojisine geçmenizi tavsiye ederim.

Piyasada o kadar model varki ve birde tam bilgi sahibi olmamaktan dolayi secimi zor oluyor.Ev icin 100-150 lira arasi modem tavsiye edeceginiz marka varsa sevinirim.

Üzülme can ! Terkederse canan terketsin ...Dua et Rabbin seni terketmesin! Çünkü O terkederse gerçekten B İ T E R S İ N !..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    Real_Love bunu yazdı
    Martech bunu yazdı

Piyasada o kadar model varki ve birde tam bilgi sahibi olmamaktan dolayi secimi zor oluyor.Ev icin 100-150 lira arasi modem tavsiye edeceginiz marka varsa sevinirim.

Aynen, ben de modem tavsiyesi istemekteyim.

@Martech

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

O zaman ben şu an 5Mbit kullanıyorum, kablo ile bağlanırsam 10 civarı olurmu? Ben o zaman wifidden hemen vaz geçerim.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Real_Love
    Real_Love's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı
    Real_Love bunu yazdı
    Martech bunu yazdı

@Martech

http://www.hepsiburada.com/tp-link-archer-c20-ac750-wireless-dual-band-router-pm-HB000006AHSD

boyle birsey buldum.ac standartini destekliyor.fiyatida uygun.herhalde bunu alirim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Real_Love
    Real_Love's avatar
    Erkek
    Real_Love bunu yazdı
    ontedi bunu yazdı
    Real_Love bunu yazdı
    Martech bunu yazdı

@Martech

http://www.hepsiburada.com/tp-link-archer-c20-ac750-wireless-dual-band-router-pm-HB000006AHSD

boyle birsey buldum.ac standartini destekliyor.fiyatida uygun.herhalde bunu alirim.

Up olsunda belki bir murid tavsiyede bulunur.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı

O zaman ben şu an 5Mbit kullanıyorum, kablo ile bağlanırsam 10 civarı olurmu? Ben o zaman wifidden hemen vaz geçerim.

Öbür odadaki Modemi odama getirerek, direk kabloyla bağlandım, hız teski yaptım, 12.65mbit oldu.. :) çok mutluyum.. Wirelesi iptal ettim.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
Toplam Hit: 3628 Toplam Mesaj: 22
kablosuz