folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Kablosuz Sinyali Nasıl Yollarız?

Kablosuz Sinyali Nasıl Yollarız?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek
    C10H15N bunu yazdı

Alıcı ve verici balkon gibi bir yerde ve birbirini bir nebze görüyorsa belki işe yarar. onun dışında uydu anteni tarzı bir sistem düşünüyorsan cihazı yerleştirirken iç bükey ayna denkleminden yararlanman lazım.

birbirlerini görmüyorlarsa ve uydu anteni tarzı bir sistem olmadan mümkün değil mi yani? duvarların içinden geçmemiz çok mümkün değil diye mi anlamalıyım?

Reskam bunu yazdı
    cybermole bunu yazdı

miktorik lite5

ubnt loco m5

bunlar harici isini gormez hocam havada sinyal kirliligi cok onemli normal aplerle zor olur paket trafigi dusmesin diosan dediklerim harici bisi kullanma.

bunları yazmaya gelmiştim :)

aynı soruyu sorayım o zaman; :)

dediğin ürünlerden bir tanesini alsak mı işi görür yoksa ikisini de alıp birini alıcı birini verici olarak mı söylemiştin?

De genio e de louco, todos temos um pouco!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    coLdPriNCe bunu yazdı
    C10H15N bunu yazdı

Alıcı ve verici balkon gibi bir yerde ve birbirini bir nebze görüyorsa belki işe yarar. onun dışında uydu anteni tarzı bir sistem düşünüyorsan cihazı yerleştirirken iç bükey ayna denkleminden yararlanman lazım.

birbirlerini görmüyorlarsa ve uydu anteni tarzı bir sistem olmadan mümkün değil mi yani? duvarların içinden geçmemiz çok mümkün değil diye mi anlamalıyım?

Reskam bunu yazdı
    cybermole bunu yazdı

miktorik lite5

ubnt loco m5

bunlar harici isini gormez hocam havada sinyal kirliligi cok onemli normal aplerle zor olur paket trafigi dusmesin diosan dediklerim harici bisi kullanma.

bunları yazmaya gelmiştim :)

aynı soruyu sorayım o zaman; :)

dediğin ürünlerden bir tanesini alsak mı işi görür yoksa ikisini de alıp birini alıcı birini verici olarak mı söylemiştin?

Mümkün fakat duvar başı 100 metre kırar bunu havada bulunan sinyal kirliliğin yaratacağı parazitlenmeyi katmıyorum daha bu olayı denemeden bilemeyiz. benim wifi bazen 2 sokak ilerideki marketten bile çok az olsa bile çekiyor. ama arada 3 duvar olan odadan çekmiyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek

şimdi sayınca 10-12 duvar var galiba. 1200 metre menzil kaybediyorum; hadi diyelim 1500 metre kaybettim. 3 km veren cihazlardan alsam iş görür mü acaba? kafamda deli sorular... bugün iş yerinde birisi de CPE210 serisini bi deneyebilirsin demişti... riske girme fikri çık aklımdan... :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

hocam bu işi çözecek cihaz cok da, fiyatlari hep yüksek bu tarz tekil kullanımda 3-4 yillik internet aboneliği fiyatini ödeyeceğin bir durum oluyor. ayni bnadan birisi ile paylaşmaya calismani öneririm.

Wdsl diye gecen çözümlerde kullanılan cihazlar var. suan da bende onlardan birisini kullaniyorum evimde, 20mbit download, 10mbit upload bir paket kullaniyorum 8-10 mbit download a 2 mbit upload anca kullanabiliyorum. cihaziin da fiyatlari 800-900 civarinda benim evde ki, basestation olan ürün 8-9k. Bu ürünlerin bilgileri tahminen @LazZz nickli müridde vardir. Kibris ta evlere kablo gelmediği için herkes bu çözümler ile internet kullaniyor.. ping süresiymiş, hiz kaybi yağmurda calismama vs durumlari yüzünden önermiyorum. 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WindayS
    WindayS's avatar
    Erkek

Bahsettiğiniz cihaz tarzı bir şey kullanıyorum ben de. Normal şartlarda kaliteli cihazlar ama resimdeki durum için o cihazı almak gereksiz olur.

Yaptıklarını değil Yapacaklarını düşün
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek

yaşasın türk telekom taahhütleri o zaman! herkese çok teşekkürler!!!!

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek
    coLdPriNCe bunu yazdı
    cybermole bunu yazdı

miktorik lite5

ubnt loco m5

çok teşekkürler! çok salakça bir soru sorayım. dediğin ürünlerden bir tanesini alsak mı işi görür yoksa ikisini de alıp birini alıcı birini verici olarak mı söylemiştin?

her 2 üründen 2 tane ister mikrotik ister ubnt 2 adet alman gerekiyor verici ve alıcı modda.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

cephelerin ve katların farklı olmasından dolayı ya çatılara 2 tane dış mekan wifi sinyal iletici alıcaksın

ve o cihazlardan evlere kablo çekiceksin

veya her iki binanın en azından aynı cephesinde camın önüne iki tane wds özellikli cihaz koyacaksınız

ama bu aynı cephelerdeki cihazlara evlerden kablo veya yine bina içinde wds özellikli yapıya göre değişen sayıda cihaz koyman gerekir.

yunusdogan tarafından 24/Şub/21 11:44 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Microtik veya Loco ile bu isi halledemezsiniz.

Arada en az 10 (en az diyorum) duvar var, bina asansörlü ise 2 tane asansör ekleyin. Bunlardan gecebilecek son kullanicinin alabilecegi wifi oldugunu sanmiyorum.

Su sekilde olursa olur biryerde yapmistik:

Kirmizi isaretli yere koyabilir ise loco m2 tarzi birsey ile yayin yapilan interneti yakalayip evin icine unifi modem ile basabilirsin.

Bunun icin  yesil yere 1 tane unifi outdoor ile yayini disari araziye dogru yayinlayacaksin,

Kirmizi yere loco m2 koyup yayini yakalayacaksin, yakaladigin yayini unifi lr veya unifi outdoor ile evin icine basacaksin.

3 adet cihaz ama o kirmizi yere koyabilirsen ve garantisi yok :(

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek

ççok kasmayın ya. çağır bi elektrikci daire içerisinden çatıya çanak  anten jablosunu takip ederek outdoor bi cat 5e-cat6 kablo çektir. ardından 2 adet uniquiti loco m5 (m2 bile yeter) alın point to point olarak yapılandırın. sonra sana internet verecek ana cihaza taksin loco yu sende gelen kabloyu ister switch ile eth olarak dağıt istersen bir access point e bağla. ve kullanmaya başla. 

Digital Marketing Manager / Health Tourism
Toplam Hit: 7904 Toplam Mesaj: 30
wifi sinyal güçlendirme kablosuz güçlendirici