folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Kabuklu Fındık İşini Yapanlar İyi Para Varmıdır?

Kabuklu Fındık İşini Yapanlar İyi Para Varmıdır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

birader maliyeti 4-5 TL ise bu adamlar burda nasıl  4,5 TL satıyor ?

matematik24.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

hacı yaş fındık tan bahsediyorum temizlenmemiş.

biraz daha uzun yuvarlak değil bu cinsini adını tam bilmiyorum

matematik24.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

HeYeT bunu yazdı:
    -----------------------------

birader maliyeti 4-5 TL ise bu adamlar burda nasıl  4,5 TL satıyor ?

mesajımı iyi oku. maliyeti 4-5 demedim. maliyeti 3-3.5 lira dedim.

bu sene üretici 4-5 den satabilir tabi fındık hasatından 1-2 ay sonraya kadar fındığını bekletebilen satar.

birde not düşmüştüm. bizim gibi mecburiyetten zararına satanlar çok olduğu sürece 2 lirayada 2.5 lirayada alırsın.

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

HeYeT bunu yazdı:

hacı yaş fındık tan bahsediyorum temizlenmemiş.

biraz daha uzun yuvarlak değil bu cinsini adını tam bilmiyorum

tamam kabuklu dedin temizlenmemiş. dedin ama birde buyrada kabuğunu temizleyip satıyorlar dedin. maliyeti 2-2.5 lira dedin. demekki kabuğunu soyduktan sonra 2-2.5 lira ediyor. uzun fındığın tadı güzel olmaz ki. onu biz sattığımız fındığın içine bile karıştırmayız randımanı düşürür o. içi (yenebilecek kısmı) küçük olur kabuğu büyüktür. ama bilmeyen adama güzel itelenebilir :) eğer o fındığın maliyeti 2-2.5 diyorsan haklısın. satılamadığı için ucuza satıyorlar onu

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

tmm kardeş o fındıktan bahsediyorum işte :)

matematik24.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fatihari41
    fatihari41's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Kandıra yağlı fındık ı 3 gün önce 3.75 ten toptancıya sattım hatta bilen varsa kandıra tonguçlar a.

bize maliyeti daha cok gelldi su an zarardayız ama bizden benzin parası filan  toptan cıkmıyor ama fındık parası tooptan geldşiği için cazip oluyor

he geçimimi fındıktan sağlıcak olsam gercekten o fındıgı gidipte orada toplamam.

FthAяI(!)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

fatihari41 bunu yazdı:

Kandıra yağlı fındık ı 3 gün önce 3.75 ten toptancıya sattım hatta bilen varsa kandıra tonguçlar a.

bize maliyeti daha cok gelldi su an zarardayız ama bizden benzin parası filan  toptan cıkmıyor ama fındık parası tooptan geldşiği için cazip oluyor

he geçimimi fındıktan sağlıcak olsam gercekten o fındıgı gidipte orada toplamam.

kesinlikle haklısın. gerçi fındıkdan geçimini sağlayan yada sağlayabilen birileri kaldımı ki?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fatihari41
    fatihari41's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

oliWeR bunu yazdı:

fatihari41 bunu yazdı:

kesinlikle haklısın. gerçi fındıkdan geçimini sağlayan yada sağlayabilen birileri kaldımı ki?

su anda kocaeli kandıra ve ordu nun yani ordu ilinin buyuk kısmında sadece fındık var yani olduugu iç.in topluyoruz diyenler var gecimini sağlayan kimse cok zor bulunur köyle insan fındıga bakmaz cunku buyuk hayvanları kim otlatacak? küçük baş hayvanlara kim sahip cıkacak? auynı zamanda domates biber patlıcan kavun bostan yani karpuz bunlarla kim ilgilenecek ..

ve fındık toplamak ..haftalarca sürüyor

FthAяI(!)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

hacı baya dertliymişiniz be

matematik24.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    hocam benim babam suan bu işi yapıyor.toptan ve perakende satış.maliyeti 1.70 tl toptan satışı 4.00 tl.bazen 3.50 tl den verdiği oluyo.perakende satış heryerde ortalama 5 tl

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
Toplam Hit: 3022 Toplam Mesaj: 27