Kader Resmi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

merhaba sevgili tbt halkı. geçenlerde resimlerimi düzenlerken aklıma bir fikir geldi.bu fikrimin eksiklikleri ve fazlalıkları açısından sizinde görüşlerinizi almak istedim.

Fikrin İsmi: kader resmi

Ne işe yarar: hayatınız boyunca görebileceğiniz gerçekleşmiş, gerçekleşebilecek tüm anların resimlerinin var olduğu bir kombinasyon.

nasıl derseniz? 

şöyleki bir resim düşünün bu resmin en küçük biriminde yani 1 pixelinde renk kodlarından oluşan bir renk vardır.

r 0-255 g 0-255 b 0-255 renk kodları olarak olarak toplamda 255*255*255 dersek 1 pixelde 16581375 farklı renk olabilir.

elimizde 720x480 bir resim olduğunu var sayalım her pixele gelebilecek renk sayısı 16,581,375 dir yani buda 720*480 = 345,600 pixel için 16,581,375^345,600 demektir. kısacası bu kombinasyonda bütün resimleri üretirsek gözünüzle görebileceğiniz tüm anların resmini elde etmiş oluruz. yani bu arşivin içinde cennet cehennemin resmi dahi olacaktır.

eminim o kadar resimi ürettik ama işe yarayanları nasıl bulacağız gibi birşey diyenler olabilir örnek veriyorum el sıkıştığınız bir resim var bu resimdeki sizin kafanızın olduğu yerdeki pixelleri bu arşivde aratırsak kafanız sabit kalarak tüm ihtimaller karşınıza çıkacaktır.

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek

Hocam ilginç birşeye benziyor ama daha basit bi anlatım şekli var mı? Fotoğraf mı istiyorsun :D

bykamu tarafından 25/May/14 19:33 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek

İlgincmis, peki bu kadar az olasilik icerisinden nasil anlamli fotograf cikarabilirsin?

CnkGn tarafından 25/May/14 19:37 tarihinde düzenlenmiştir

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

daha açıklayıcı anlatmaya çalıştım

Kader%20resmi

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Türkiyenin de artık süper bilgisayara ihtiyacı olduğunun kanıtı. Yoksa başka türlü bu kombinasyon bulunamaz.

iyibu! yeniden..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek

"eminim o kadar resimi ürettik ama işe yarayanları nasıl bulacağız gibi birşey diyenler olabilir örnek veriyorum el sıkıştığınız bir resim var bu resimdeki sizin kafanızın olduğu yerdeki pixelleri bu arşivde aratırsak kafanız sabit kalarak tüm ihtimaller karşınıza çıkacaktır."

iyi de çıkan sonuçlar da oldukça fazla olacaktır.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek
    nessaj bunu yazdı

"eminim o kadar resimi ürettik ama işe yarayanları nasıl bulacağız gibi birşey diyenler olabilir örnek veriyorum el sıkıştığınız bir resim var bu resimdeki sizin kafanızın olduğu yerdeki pixelleri bu arşivde aratırsak kafanız sabit kalarak tüm ihtimaller karşınıza çıkacaktır."

iyi de çıkan sonuçlar da oldukça fazla olacaktır.

bunun dışında uyumlu pixel araması düşünüyorum yani örnek veriyorum bir resimde ağacın içinde yeşil tonları olması normaldir ama pembe değildir bu şekilde yakın tonlarıda elemeyi düşünüyorum. tabi buda sağlık oranını düşürecektir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Biri mealini yapabilir mi ki acaba?

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek

Düşünce çok iyi. Süper bir bilgisayar ve iyi bir arşiv kapasitesi lazım. Hayalgücünü zorlayan resimler çıkar

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

meali şu : resimler piksellerden oluşuyor. bir piksele gelebilecek renk sayısı 16581375 

720x480 piksellik bir resimede  16,581,375^345,600   tane farklı renk gelebilir. yani 720x480 piksellik resimlerden 16,581,375^345,600 adet

üretebilirsek dünya üzerinde ki bütün resimleri üretmiş oluyoruz. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    overbite
    overbite's avatar
    Erkek

renkli yerine siyah beyaz ve boyutu 720x480 den daha kucuk  ayarlayarak basla

kolay gelsin

ulan bir susar mısın?
Toplam Hit: 8921 Toplam Mesaj: 91