folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Kadının Soyunma Özgürlüğü Olur Ama Örtünme Özgürlüğü Olmaz

Kadının Soyunma Özgürlüğü Olur Ama Örtünme Özgürlüğü Olmaz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    ZoktriP bunu yazdı:
    -----------------------------

HolySeclorum bunu yazdı:
    Kadını kapatmak gibi çağ dışı bi uygulamaya kadınlar nasıl sessiz kalabiliyolar anlamak mümkün değil. Birde üstüne üstlük marifetmiş gibi kapanmayı savunuyorlar.

Ya afedersin ama nie kadınları beyinsiz varlıklarmış gibi yaftalıyosun.. Bi kadının kendi isteği ile kapanabileceğini kabullenmek niye bu kadar zor?

Çağdaşlaşmış aklı başında bir kadın bu tür bir uygulamanın kendisine hakaret olduğunu bilir.Bir kadın ancak birşeylerin etkisi altına girerse kapanır.Kendimizi kandırmayalım.Hepimiz neyin ne olduğunun farkındayız.

Her Hakkım Saklıdır
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

HolySeclorum bunu yazdı:
    Çağdaşlaşmış aklı başında bir kadın bu tür bir uygulamanın kendisine hakaret olduğunu bilir.Bir kadın ancak birşeylerin etkisi altına girerse kapanır.Kendimizi kandırmayalım.Hepimiz neyin ne olduğunun farkındayız.

Senin o birşeylerin etkisi dediğin şeye biz kendi aramızda DİN diyoruz.. Ve bildiğim kadarı ile herkes kendi dinini seçmekte ve yaşamakta özgür. Kendi iradesi ile yapıyor seçimini..

Ayrıca bu senin çağdaş kavramın genel geçer birşey değil. Ve son olarak bi insan çağdaşlaşıp çağdaşlaşmamak konusunda da özgürdür yani gene bi kişisel tercih söz konusu.. Eğer bi insan'ı zorla çağdaşlaştırmaya çalışıyorsan orda da bi özgürlük ortamından söz edemeyiz..

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    ZoktriP bunu yazdı:

Senin o birşeylerin etkisi dediğin şeye biz kendi aramızda DİN diyoruz.. Ve bildiğim kadarı ile herkes kendi dinini seçmekte ve yaşamakta özgür. Kendi iradesi ile yapıyor seçimini..

Ayrıca bu senin çağdaş kavramın genel geçer birşey değil. Ve son olarak bi insan çağdaşlaşıp çağdaşlaşmamak konusunda da özgürdür yani gene bi kişisel tercih söz konusu.. Eğer bi insan'ı zorla çağdaşlaştırmaya çalışıyorsan orda da bi özgürlük ortamından söz edemeyiz..

Herkes dinini seçmekte ve yaşamakta özgür DEĞİL işte arkadaşım. Genel olarak bakınca bunu görmek çok kolay; müslüman ailede doğan müslüman, hristiyan ailede doğan hristiyan olur. İstisnalardan bahsedersen de zorlamış olursun biraz...

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dreamtn
    Dreamtn's avatar
    Erkek

underzero bunu yazdı:

Darkroasted bunu yazdı:

underzero bunu yazdı:

Darkroasted bunu yazdı:

underzero bunu yazdı:
    ortunme ozgurlugunun kisitlandigi yer neresi ?

yüksek öğretim kurumları

yuksek ogretim kurumlarinda soyunma ozgurlugu var da benim mi haberim yok ?

ortunme ozgurlugunun kisitlandigi yer neresi ? merak ettiğin soru bu soyunmanın nerede olup olmadığı değil konuyu yayma lutfen

bir soru sordum cevabini aldim, ikinci bi soru sorma ozgurlugune kisitlama mi getirildi de benim haberim yok ?

bi haber yasiyorum haberim yok

Yüksek öğretim kurumlarında Mini Etek giyiyosun uzun eteğe göre parçası daha az soyunmuş olursun ona göre

Kapanıyosun kafana sadece bişi takıyosun burdada kapanmış olursun.. Demekki soyunma özgürlüğü sadece çırılçıplaklık değil ..

Benim indimde ve birsürü insanın indinde..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek
    örtündükten sonra ben özgürüm diyen kadın kısa ve öz olarak eziktir.

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

VIGILANTE bunu yazdı:
    ZoktriP bunu yazdı:

Herkes dinini seçmekte ve yaşamakta özgür DEĞİL işte arkadaşım. Genel olarak bakınca bunu görmek çok kolay; müslüman ailede doğan müslüman, hristiyan ailede doğan hristiyan olur. İstisnalardan bahsedersen de zorlamış olursun biraz..

Dinini değiştirmek istediğin zaman sana karışan kimse var mı? Bu konular için önünde yeterince imkan ve kaynak var. Değiştirip değiştirmemek de senin tercihin. Yok ben anamdan babamdan korkuyorum diyosan kusura bakma da bu bariz bi ahmaklıktır.. Dinimi değiştirme ihtiyacı hissedersem annem ve babamın bana karışmasına izin vermem.. Kaldı ki gerçekten bulunduğun dinin yanlış olduğunu düşünüp de doğru dini bulduğuna inanıyorsan. Senin önünde ne anan ne baban durabilir...

Sonuçta hepimiz özgürüz arkadaşım ;)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek

fatihack bunu yazdı:
    HolySeclorum bunu yazdı:
    Kadını kapatmak gibi çağ dışı bi uygulamaya kadınlar nasıl sessiz kalabiliyolar anlamak mümkün değil. Birde üstüne üstlük marifetmiş gibi kapanmayı savunuyorlar.
    kadının orasını burasını açmak gibi iğrenç bir uygulamaya, teşhirciliğe, kadını seks objesi olarak insanlara yansıtma şerefsizliğine insanlar nasıl sessiz kalabiliyor, üstüne üstlük birde destek verebiliyor anlamak mümkün değil.

kapanmayınca orasını burasını açmak zorundamı kalıyor kadın ? ayrıca kadını sen seks objesi olarak görüyorsan bu senin sorunun. teşhircilik yapılıyorsa sende bakma.. sonuçta kapalı olunca bile türbanlı içki içenleri bile görüyorum ben. herşey yürekte biter dış görünüşe aldanmamak lazım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Quetzalcoatl bunu yazdı:

Düzgün konuş haddini aşıyosun ;) Benim annem de kapalı bir insan, ve pekala özgürüm diyor. Kimseyi tercihlerinden dolayı ezik diye nitelendiremezsin.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Desiqner
    Desiqner's avatar
    Erkek
    Quetzalcoatl bunu yazdı:
     Önemli OLanın kafalardaki özgürlük olduğunu anlamayan,fiziksel kapanmayı tutsaklık olarak düşünen beyinler Eziktir.

Anladım işi, sanat Allah'ı aramakmış; Marifet bu, gerisi yalnız çelik-çomakmış...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek
    bi kere kadın özgür mü? elbette hayır........ sorsalar dersiniz hemen yok özgür olmamasi lazim, yok kadının iyiligi icin filan. kadınlar ne zaman özgür oldu ki yahu. bosuna dememisler bu dünya böyle gelmis böyle gider.. ne insanlar belkide bu yola feda etti kendini..
Toplam Hit: 15135 Toplam Mesaj: 105