folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kadir Suresi Okunurken Kayan Yıldız.

Kadir Suresi Okunurken Kayan Yıldız.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fcuk
    Fcuk's avatar
    Erkek

Ben Konyalıyım, mevlana müzesini bir çoğunuz biliyordur, şimdi bizim belediye burayı düzenledi felan geniş kitleler cemaat olarak namaz kılabiliyor, dün gece teravih namazında, kadir suresi okunurken yıldız kayıyor ilginizi çekeceğini düşündüm :)

Hoop.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

Ne alaka ya rastlantıdır o sanki yıldızlar hiç kaymıyormuşta sure okunurken kaymış gibi anlatmışsın :) 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Fotoğraf seven bi kişi dün akşam çekmiş bu fotoğrafı

Image%20and%20video%20hosting%20by%20TinyPic

JuMaN tarafından 24/Tem/14 19:10 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı

Fotoğraf seven bi kişi dün akşam çekmiş bu fotoğrafı

Image%20and%20video%20hosting%20by%20TinyPic

hee çok bumbastik bir foto olmuş kadın erkek aynı hizada :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

ben de putperestim. zaman zaman açık havada geceleri çıkar ayin yaparım. ne zaman ayin yapsam ya yıldız kayar ya zifiri karanlıkta birden yıldızlar parlaklaşır etraf hafif aydınlık olur. 

sizde yılda bi kerecik mi oluyor?

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

Kadir suresiyle ilgili ne derece doğru olduğu/olabileceği "imkansız"dır. O nedenle "olur böyle şeyler" diyoruz. 

Duyduğum kadarı ile bu aylarda zaten yıldız kaymaları mı ne oluyor. Bilen birisi yazar. 

Daniel-Koo tarafından 24/Tem/14 19:18 tarihinde düzenlenmiştir

ne diyon?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo
    Prometheus bunu yazdı

ben de putperestim. zaman zaman açık havada geceleri çıkar ayin yaparım. ne zaman ayin yapsam ya yıldız kayar ya zifiri karanlıkta birden yıldızlar parlaklaşır etraf hafif aydınlık olur. 

hacı abi ben senin putperestlik olayını anlamadım. Paganizm=putperestlik mi de böyle söylüyorsun?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    tustanbakanadam bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı

hacı abi ben senin putperestlik olayını anlamadım. Paganizm=putperestlik mi de böyle söylüyorsun?

evet, paganizm dinlerine maalesef bilgisizlikten dolayı putperestlik diyorlar. ben de alaya almak amaçlı putperest diyorum kendime. oysa ki yaygın propagandanın aksine nasıl ki müslümanlar namaz kılarken kabeye dönünce 4 duvara tapmış olmuyorsa paganlar da heykellerin önünde diz çökerek o heykele tapmış olmaz. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo
    Prometheus bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı

evet, paganizm dinlerine maalesef bilgisizlikten dolayı putperestlik diyorlar. ben de alaya almak amaçlı putperest diyorum kendime. oysa ki yaygın propagandanın aksine nasıl ki müslümanlar namaz kılarken kabeye dönünce 4 duvara tapmış olmuyorsa paganlar da heykellerin önünde diz çökerek o heykele tapmış olmaz. 

anladım. zaten aşinayım , dedim dalgasına mı diyor yoksa değişik bir mevzu mu. Paganizm olarak hangi inanca bağlısın , yani demek istediğim Wicca-Pagan tarzı mı yoksa orta asya Ülgen-Erlik-Kayra vs vs mi takılıyorsun?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    Prometheus bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı

anladım. zaten aşinayım , dedim dalgasına mı diyor yoksa değişik bir mevzu mu. Paganizm olarak hangi inanca bağlısın , yani demek istediğim Wicca-Pagan tarzı mı yoksa orta asya Ülgen-Erlik-Kayra vs vs mi takılıyorsun?

tam olarak ne olduğunu paylaşmayı uygun bulmuyorum. bu benim içimde yaşadığım birşey. inancımda misyonerlik ya da tebliğ gibi bir durumda olmadığından hiç gerek yok. benim inandığıma inanmayan cehenneme gidecek iddiasında da değilim.

şu kadar bilgi verebilirim; özellikle bu yıllarda popüler olan neo-wicca, yeni akım şamanizm vesaire gibi şeylerde değilim. bunlara saygı duysam da bi hevesle bunların havasına bürünen ergenlere pek hoş bakmıyorum.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
Toplam Hit: 1686 Toplam Mesaj: 19