folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kafayı Yastığa Koyar Koymaz Uyumak.

Kafayı Yastığa Koyar Koymaz Uyumak.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacked75
    hacked75's avatar
    Erkek

Kafayı yastığa koyunca 2 saate zor uykuya geçiyorum. Şarkı falan zor uyuyorum. Uyku düzeninden kaynaklanıyor herhalde. Daha doğrusu uyku düzenim yok. herneyse ; Kafayı yastığa koyar koymaz uyumak istiyorum . 
    Varmıdır yöntemi ?

İçinizde hâlâ bomba atmasını bilmeyen hayvanlar var.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

hacı ne iş yapıyorsun yada kafayı yastığa koyunca kafana birşeyler takılıyor mu. Yöntemi falan varmı bilmiyorum ama istersen bir google amcaya sor:

https://www.google.com.tr/search?q=hemen+uyuman%C4%B1n+y%C3%B6ntemleri&rlz=1C1ASUT_trTR512TR512&oq=hemen+uyuman%C4%B1n+y%C3%B6ntemleri&aqs=chrome..69i57j0.5660j0&sourceid=chrome&ie=UTF-8

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    syklops
    syklops's avatar
    Erkek

10 saat uyuyorsan 6 saat uyu ve o gün tabiri caizse it gibi dolaş yorul, bak bakalım nasıl uyuyorsun, sonra aynı şekilde devam et bir kaç güne kalmaz bu rutine uyarsan, uykun düzene girer

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

çağımızın hastalığı hocam.

gün içinde yaşadığımız stres, ekonomik ve farklı kaygılar, uyku düzensizliği vs. hepsi yol açar buna.

mümkün olduğunda uyku saatlerini düzenle yani geç yatıyorsan bile hep aynı saatte yatıp aynı saatte kalkmaya çalış. gün içinde şekerleme diye tabir edilen uykudan uzak dur.

stres kaygılardan kurtul diyecem o zor zaten.

yatmadan bir bardak süt veya bir kase yoğurtta iyi gelir. ama ilaca filan bulaşma bağımlılığı yüksek olan ilaç grubudur.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo

hocam bende senin gibiydim. Kafaya birşeyler takıyorsundur. Yada birşeyler düşünüyorsundur. Senenin belli zamanlarında aynı o şekilde bende de oluyor.

Olduğu zamanlar sadece siyahı düşünüyorum. Her yer karanlık. Bi nebze olsun daha rahat uyuyor insan :)

Konu dışında,

şimdi bi arkadaşla görüştüm. Haftasonu 4 saat uykuyla duruyorum diyor. Günde 3 saat uyuduğunu söylüyor. Bunu nasıl başarabilirim ?

...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacked75
    hacked75's avatar
    Erkek

Google'de baktım bakmasınada pek yararlı bilgi bulamadım size sormak istedim aynı sorunu yaşayıpda bu sorunu yenebilen var mı diye. ?
    Karanlığı düşünmek, çok çalışıp yorulmak bunlar çare değil...

İçinizde hâlâ bomba atmasını bilmeyen hayvanlar var.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

valla doğal yollardan bitanesi olarak, yoğurt insanın uykusunu getirir derler ama yada süt bizim gibi bünyeye sahip kişilerde ne kadar etkili olur onu bilemem bide gün içinde çok çay kahve yada cola fln tüketiyosan vazgeç o işden vucuda cafein bi kere girdimi bi 4-5 saaat çıkmıyo buda sürekli uyanık olmana sebeb olur yatmadan 1 saat öncede yoğurt yada süt içmeyi dene hiç işe yaramazsa en azından kalsiyum almış olursun :D

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdibaba06
    erdibaba06's avatar
    Erkek

ayni sekilde yatamiyorum muzik dinliyorum yok faydasi :S

Bize kalmayacak dünya için, bize kalacak günahlar biriktiriyoruz.'' Pir Sultan Abdal
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Müritlerin tavsiyelerine ek olarak, uyumadan önce bi tuvalete git. Faydasını görürsün.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

aynı sorunu 2012-2013 akademik dönemini kapsayacak sekilde cektim, nasıl bir sey oldugunu da iyi bilirim.

muhtemel sebepler, fazla stres, olur olmaz her seyi kafaya takma, bilgisayar basında fazla durma, asosyallik, bozuk uyku düzeni falan filan.

uyku düzenin bozulmasının temeli burada baslıyor zaten, onu cözmezsen uyumak yine zor gelecek, kısır döngüye girersin.

yaz baslangıcından beri, ramazan'ı saymazsak, uyku saatlerimi geriye cektim ve is yerinde calıstıgım günlerin gecesinde hic zorluk cekmeden yattıgım gibi uyudum. ugrasabilecegin bir is varsa, bu bilgisayar basında seni zihnen yoracak bir sey de olabilir, onunla ilgilen veya her gün kitap oku, özellikle gec saatlerde. uyumadan en az yarım saat öncesinde de her türlü elektronik esyayla vedalas mesela.

sen zihnen veya bedenen kendini yordugunda, vücut fazla dayanamayacak zaten, uyumak isteyeceksin.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ONEMINUTE
    ONEMINUTE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

isiklar acik. tv den bide tartisma programi veya haber programi buluyorum yuzu koyun uzaniyorum oyle uykuya daliyorum.

oyle istedigin gibi bi uyku sereguen miydi selaguenmiydi ne bi ilac vardi 100 mg lik 2 tane salla aninda mortingen .)))

;ATATÜRK"ÜN FEDAİ ORDUSU {AFO}; # ATATÜRK Öldümüki? Atatürkçüler Ölsün... #
Toplam Hit: 7534 Toplam Mesaj: 77