folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kahin Mi Sarlatan Mi?

Kahin Mi Sarlatan Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xtlan
    xtlan's avatar
    Dişi

Internette gezerken denk geldi.Halil Mercanli diye birisi depremleri onceden tahmin ettigini soyluyor.Sitesinde verdigi bilgilere gore bir cok depremi onceden tahmin etmis.Takip etsek mi etmesek mi.Takip edersen bize ne zarari olur :)

http://www.halilmercanli.com

"Toros dağlarının tepelerinde tek bir Türkmen evinin bacası tüter halde kalmış ise, ben bu milletten umudumu kesmem, bayrağımı göğsüme sarar, milletimin istiklali uğruna ölürüm. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cerololo
    Cerololo's avatar
    Erkek
    Yazılı basında da arkadaşın depremi önceden tahmin edebildiği sabitlenmiş.Daha ne denebilir ki...?

Çapayı bırakırıp eve dönmek gibi seviyorum seni.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek
    ben jeoloji muh.yim mumkun degildir. bahsedilen kisi p ve s dalgalarinin vucudunda elektriklenmeler yaptigini iddaa ediyor.

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    8mm
    8mm's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Sitede ilk dikkat çeken şey şu. Tamamen pazarlama mantığına göre şekillendirilmiş farkettin mi :)

Her yerde yazı var. Yani adamın amacı inandırmak.

Şimdi bizim halkımız ne olursa olsun nerde olursa olsun hep inanmak istiyor. Bu adam yaşlı bir teyzeye giderek ağlaya ağlaya "teyzecim bana allah bu yeteneği verdi rüyamda göründüler deprem olacak 10 gün sonra hepimiz hakkın rahmetine kavuşucaz" dese 10 teyzeden 7 si inanmazsa ne olayım..

Adama birşey demiyorum. İnsanların hissiyatları kuvvetlidir fakat zaten hissiyatı kuvvetli adam ben şunu bildim bunu bildim demez tutup bunu reklam malzemesi yapmaz. O zaman işin büyüsü bozulur.

Kısaca,

Bu adama inananlarda küçük emrah kadar akıl yoktur.. :)

Sen böyle birşeye zaten inanmazsında boşver takip te etme sözlük daha iyi :)

Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın. 8mm@tahribat.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maqara
    maqara's avatar
    Erkek
    boş  ver hoja deprem meprem, kaderde varsa düzülmek neye yarar üzülmek :))

Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hbgrstyle
    hbgrstyle's avatar
    Erkek
    maqara bunu yazdı:
    -----------------------------
    boş  ver hoja deprem meprem, kaderde varsa düzülmek neye yarar üzülmek :))
    -----------------------------
    :D KaTıLDım (ama GüLMekTen) şaka yapTım

iTiNayLa c/p YaPıLıR
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kahraman
    Kahraman's avatar
    Erkek
    bizim mahaLLedeki köpekLerde depremden önce havlıyor diyorlar.. :)

Bir tek gece vardır insanın hayatında. Ömür boyu sürer nöbeti... Bu da öyleydi. İyi ol... Sağ ol.. Uzak ol... Ama bir daha görme beni!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek
    adam bilim adamıyım diyor

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lekton
    lekton's avatar
    Erkek
    adam s*k*m*n adamı

Dikkat: Hazine Ceyhan ırmağının kıyısında iki köprü arasında... kuru ağacın Dibinde...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    White_AnGeR
    White_AnGeR's avatar
    Erkek
    Bence Şarlatan Ne Zaman Deprem Olacağını Şu Anda Hiçbir Bilim Adamı Bilemiyor Sadece Fay Hattından Yola ÇIkarak Tahmin Yürütebiliyorlar. Yani Depremi sadece ALLAH Bilir O Yüzden  Rabbim Sonumuzu Hayır Eylesin...

Bugünü Yaşadın Yarının Varmı. Gençligine Güvenme Ölen Hep İhtiyarmı... (Hz. MEVLANA)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

elbet bir gün öleceğiz yarını göreceğimiz ne malum.Bu durumda kimseyi üzmemeye özen gösterelim.Kim bilir yarın sevdiğişmiz bir yakınımız ölse son konuşmanız kavga olabilir.

Değer mi ?Değmez.DEpremde beni hiç mi hiç ilgilendirmez.Doğada biraz şartları eşitleyecek.Biyoloji gören bilir.Denge vardır insanın aşırı üremesi dengenin aqoyuyor.

Toplam Hit: 3137 Toplam Mesaj: 13