folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Kahveden Yanık Kokusu Geliyor

Kahveden Yanık Kokusu Geliyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Nescafe espresso alıyorum şu aşağıdaki paketten  ama sıcakken içerken burnuma yanık kokusu geliyor.

Başka kahveleri içerken yanık kokusu gelmiyor ama bunu sıcakken içerken geliyor.

Var mı böyle bişeyle karşılaşan? Normal bişey mi acaba.

ss

u235 tarafından 03/Mar/18 01:35 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flybatwin
    flybatwin's avatar
    Erkek

bunu fabrikada üretirken kavuruyorlarmı ki acaba

www.tekno50.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

ılık suyla yap kahveyi, kaynar su kahveyi yakıyo. pek kahve düşkünü falan değilim ama 3 ü bi aralarda falan önce biraz soğuk su ekleyince o metalik tatı almıyosun

(not: yatırım tavsiyesi değildir xd )

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Bu Nescafe expresso olduğu için olabilir ama sana sağlık için önerim granur kahve veya suda eriyen kahve içme. Hazırlamak zor geliyorsa kapsüllü bir makine al. Hem daha lezzetli hemde yag katkılı olmamış olur. Toz halden granul hale gelirken yağ ekleniyor bu işlem sıkıntılı ve tadı dogal olarak bozulur 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek
    flybatwin bunu yazdı

bunu fabrikada üretirken kavuruyorlarmı ki acaba

hocam sendeki kafaya hayranım !...

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    nevorapat bunu yazdı

ılık suyla yap kahveyi, kaynar su kahveyi yakıyo. pek kahve düşkünü falan değilim ama 3 ü bi aralarda falan önce biraz soğuk su ekleyince o metalik tatı almıyosun

Olabilir hocam.Ama suyu kaynar dökmeyincede kahve soğumadan hemen içmen gerekiyor 5 dakikada :D

Artık keyifden ödün verecez sağlık için 

@rakkoc

suda eriyen kahvelerin sağlıksız olduğunu duymuştumda makine almam heralde şuan

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    nevorapat bunu yazdı

Olabilir hocam.Ama suyu kaynar dökmeyincede kahve soğumadan hemen içmen gerekiyor 5 dakikada :D

@rakkoc

Makine almana gerek yok . Bir tane french press al. Sonra ister öğütülmüş ister tane halde alıp kendin öğüt, mis gibi kahvenin tadını çıkar.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    nevorapat bunu yazdı

@rakkoc

Makine almana gerek yok . Bir tane french press al. Sonra ister öğütülmüş ister tane halde alıp kendin öğüt, mis gibi kahvenin tadını çıkar.

Bu ucuz bişeymiş eğer bundan randıman alınıyorsa bunu alırım.

Şimdi bu french presse bakarken içine koydukları kahveyi gördüm.Kum gibi biraz değişik.Ben bir kere kampanya vardı bundan almıştım sonra direk üstüne sıcak suyu döküp içmek istemiştim ağzıma taneleri geliyordu bu nasıl kahve lan demiştim.Sonradan anladım ki o kahve bu makinalar içinmiş :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    nevorapat bunu yazdı

@rakkoc

Şimdi bu french presse bakarken içine koydukları kahveyi gördüm.Kum gibi biraz değişik.Ben bir kere kampanya vardı bundan almıştım sonra direk üstüne sıcak suyu döküp içmek istemiştim ağzıma taneleri geliyordu bu nasıl kahve lan demiştim.Sonradan anladım ki o kahve bu makinalar içinmiş :D

Tam kum gibi değil. İnce olanlar espresso makineleri için oluyor. French press için olanlar biraz daha iri hani nasıl diyeyim kahve çekirdeklerini havanda dövdüğünde olan incelikte. Kullanımı da çok basit içine kaynar suyu koyup istediğin ölçüde kalın öğütülmüş kahveyi koyuyorsun, azkarıştırıp kapağını kapatıyorsun. Kahvesine göre 5-6 dk sonra zaten demleniyor, sonrasında içindeki filtre dalgasını üstten bastırıp badağına dolduruyorsun.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    nevorapat bunu yazdı

@rakkoc

Tam kum gibi değil. İnce olanlar espresso makineleri için oluyor. French press için olanlar biraz daha iri hani nasıl diyeyim kahve çekirdeklerini havanda dövdüğünde olan incelikte. Kullanımı da çok basit içine kaynar suyu koyup istediğin ölçüde kalın öğütülmüş kahveyi koyuyorsun, azkarıştırıp kapağını kapatıyorsun. Kahvesine göre 5-6 dk sonra zaten demleniyor, sonrasında içindeki filtre dalgasını üstten bastırıp badağına dolduruyorsun.

aynen hocam 
    Yapımı benim içtiğime göre biraz daha uzun sadece.Günde 3-4 bardak içiyorum.Her seferinde bununla uğraşmak biraz uzun iş.Ama bu daha sağlıklıysa bundan alırım küçük bir tane.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

French press kullanın. Kahve Dünyasının filtre kahvesini alın 250 gr 15 lira.

French pressin içine 2 yemek kaşığı kahve atıyoruz.

Suyu kaynatıp 2 dk bekletip french pressin içine döküyoruz.

kapağını yaklaşık 1 parmak aşağıya doğru itip 6 dk bekliyoruz.

Sonra tamamını bastırıyoruz aşağıya doğru. 

İçerkende minik bardak kullanırsanız daha bir güzel oluyor. Daha sert tat istiyorsan 8 dk bekleyebilirsiniz. 

Benim sevdiğim tat bu şekilde oluyor :D

Toplam Hit: 3593 Toplam Mesaj: 27
espresso yanık