folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kan Yükselmesi

Kan Yükselmesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek
    • Kemik iliğinin yağlanmasını önleyip, kan yapımı canlı tutulur.
    • Verilen kanın yerine, anında vücuttan genç hücreler dolaşımına katıldığı için, bağışçı daha dinç ve canlı olur.
    • Kandaki yüksek yağ oranı düşer.
    • Kan bağışı kalp krizi ihtimalini %90 azaltır.
    • Kan bağışlayan kişide baş ağrısı, stres, yüksek tansiyon, yorgunluk gibi rahatsızlıkların giderilmesinde çok büyük katkısı olur.
    • Kan bağışçısı her kan verdiğinde:
      AIDS , Hepatit B , Hepatit C , Sifiliz
      Kan grubu taramasından ücretsiz olarak yararlanmış olur.
    • Trafik kazasında yaralanan bir kimsenin, kan uyuşmazlığı olan bir bebeğin, kan bulunmazsa ölecek bir hastanın sizin verdiğiniz kanla kurtulmasının, size verdiği manevi duygu ölçüsüzdür. Bağışınız çok insancıl ve onurlu bir davranıştır.

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cicuta-douglasii
    Cicuta-douglasii's avatar
    Erkek

Bağış yaptıktan 3-5 gün sonra kızılay mesaj atar "bağışladığınız kan ihtiyaç sahibine ulaştırılmıştır, bir hayat kurtardığınız için teşekkürler" diye. Güzel bi duygu.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Felony
    Felony's avatar
    Erkek

montla sıç

...

Güçsüz halklar güçlü liderler çıkarır, güçlü halklarınsa lidere ihtiyacı yoktur. "Viva ZAPATA"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek
    bi zararı olsa doktor ver der mi adam işi biliyo. ben de kan vermek istiyorum ama kan tahlili yaparlarken bile akmıyo kanım çok az yani anca bana yetiyo senin kan grubun ne ?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek

Aksine sana faydası var, kan miktarı yüksek insanlar durdukları yerde birşey yapmasalar bile terlerler,aşırı şekilde.Aynı durum bir arkadaşımda vardı şimdi düzenli olarak kan veriyor terleme sorunu da kalmadı.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek

Kan grubum B (-)

maalesef en zor bulunan kan grubuymuş

http://www.facebook.com/group.php?gid=6037159919

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kivanc
    kivanc's avatar
    Erkek

kan bağışı yapmak isterdim ama haberlerde Kızılay'da kan bağışı sırasında hastalık kaptı gibi olayları duymuşsunuzdur.hatta çocuğun birine aids mi ne bulaştırmışlar. o yüzden kan man bağışlamam. haa hemen diyeceksiniz sana ihtiyaç olduğunda da kan bulmazsın falan acıtasyon yapmayın. :P

dolmuşta para uzatmamak için ölü taklidi yaptım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

kivanc bunu yazdı:
    -----------------------------

kan bağışı yapmak isterdim ama haberlerde Kızılay'da kan bağışı sırasında hastalık kaptı gibi olayları duymuşsunuzdur.hatta çocuğun birine aids mi ne bulaştırmışlar. o yüzden kan man bağışlamam. haa hemen diyeceksiniz sana ihtiyaç olduğunda da kan bulmazsın falan acıtasyon yapmayın. :P

-----------------------------

Hoca o eskiden kızılay öyleydi şimdi iğnenin paketini gözünün önünde açıyor.

ayrıca sen kan bağışçısın alıcı değilsin :)))

senin kanın tahlilden geçtikten sonra kişiye verilir ama seni ilgilendiren durumda yok burda sen bağıçısın

ama korkuyorum diyorsan o ayrı bişi diyemem çünkü bahane arıyorsun gibi his var

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kivanc
    kivanc's avatar
    Erkek

:P o zaman tamam.bunu bilmiyordum. korkmuyom da ne bileyim... bu yaz bizim cadde de kızılay aracı kan bağışçıları için hizmet veriyor.söz dostum bağışlıyacam. o kadar da önünden geçip duruyom. acaba diyorum o sıcakta arabanın içinde ne biçim bakteri mikrop üremiştir diye kuruntu yapardım. hiç bağışta bulunmadım ama bu yaz bağışlayacam.

dolmuşta para uzatmamak için ölü taklidi yaptım.
Toplam Hit: 3589 Toplam Mesaj: 20