folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kanada Da Yaşayan Var Mı?

Kanada Da Yaşayan Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hellboy4tr
    hellboy4tr's avatar
    Erkek

ne is olsa yaparim dersen bulursun, pompacilik garsonluk vs, fakat yazilim vs gibi beyin islerinde iki yakinim var gittikten 10 ay sonra falan is bulabildiler. 

https://www.youtube.com/c/hobitadilat
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    override
    override's avatar
    Erkek

Yazılım işine girme 10 ay ne sürmüş ?

g͇̫͛͆̾ͫ̑͆l͖͉̗̩̳̟̍ͫͥͨ
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    override bunu yazdı

Dil yoktur. Yurtdisinda dilde sart. 3-4 dil arayan bile var.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    hellboy4tr bunu yazdı

ne is olsa yaparim dersen bulursun, pompacilik garsonluk vs, fakat yazilim vs gibi beyin islerinde iki yakinim var gittikten 10 ay sonra falan is bulabildiler. 

garsonluk falan şuanlık benim için en ideal gördüğüm iş, hem dil gelişimi açısından hemde ortama adapte olup insanları daha iyi analiz edebilme açısından sosyal bir iş daha mantıklı gibi geliyor bana

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı
    hellboy4tr bunu yazdı

garsonluk falan şuanlık benim için en ideal gördüğüm iş, hem dil gelişimi açısından hemde ortama adapte olup insanları daha iyi analiz edebilme açısından sosyal bir iş daha mantıklı gibi geliyor bana

Hele sen önce oraya bi adim at, isi düsünme, bulursun muhakkak 1 hafta icinde dahi.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    Florenzi bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı
    hellboy4tr bunu yazdı

Hele sen önce oraya bi adim at, isi düsünme, bulursun muhakkak 1 hafta icinde dahi.

Hocam tatmin edecek derecede dil yoksa nasıl gerçekleşecek o iş ki?

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    Florenzi bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı
    hellboy4tr bunu yazdı

Garson, komi, mutfak gibi yerlerde çok fazla dile gerek var mı hocam sipariş alıp verebilmek için çok akıcı konuşmaya gerek olmasa gibi geliyor

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı
    end bunu yazdı
    Florenzi bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı
    hellboy4tr bunu yazdı

Garson, komi, mutfak gibi yerlerde çok fazla dile gerek var mı hocam sipariş alıp verebilmek için çok akıcı konuşmaya gerek olmasa gibi geliyor

servant olarak geçiyor sanırım commis miydi yoksa 

muhabbete lafa gerek yok masaları düzenle temizle işin bu kadar 

kötü tarafı tip sana gelmiyor

tabi çalışacağın yerin tip politikası değişikse bilemem

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hellboy4tr
    hellboy4tr's avatar
    Erkek
    Florenzi bunu yazdı
    override bunu yazdı

Dil yoktur. Yurtdisinda dilde sart. 3-4 dil arayan bile var.

dedigim adamlarin dil konusunda sikintisi yoktu, orada o tur pozisyonlara girmek biraz sikintili sonucta 30m nufuslu ulke. sirkilasyon cok fazla degil sanirim. ama hizmet sektorunde is bulursun gunu kurtarmak icin gecici sufeli calisilabilir, fransiz sokagindan uzak dur (gayler sokagi)  baska tavsiyem yok.

https://www.youtube.com/c/hobitadilat
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı
    orheyn bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı
    orheyn bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı

Merhaba müridler,

Bulgaristanın Aralık 2017 de kanada vizelerinin kaldırılacağını duydum, bununla ilgili kanada da yaşam nasıl? Asgari saatlik çalışma ücreti ne civardadır? 10k dolarla gitsem alışana ve iş bulana nekadar yeter vb bilgiler ile ilgili yardımcı olabilirmisiniz?

Hocam homestayler var aylik max 1000 cad$ birinin yaninda ikamet edebilirsin. Ek olarak insaatlarda calisicaksan saatlik ucreti 40-50 cad$ olmasi lazim diye biliyorum. Eger istersen yolda karsilastigim insaatcilikla ugrasan Turk bir adam taniyorum. Numarasini atabilirim, eleman ariyodu en son. Eger gunde 12 saat calisirsan 1 ayda 14cad$  yaparsin.

Hocam o iş bana çok ağır gelir ve yükseklik korkum var, barda, restoran da oto yıkama mağazada vs çalışabilirim, kendi mesleğim grafik tasarım ui design vb bilumum edit işlerini yapabilirim 

Hocam öyle bir yer tanımıyorum. Ek olarak çalışma iznin var mı artık öğrenciler bile belgesi olmadan çalışamıyor.

Hocam konun başındaki yazdığıma bakarsan anlarsın

Hocam bak şimdi şöyle bir yanlışın var. Bulgaristan ve orada belirtilen ülkelerin vatandaşlarına Eta yani elektronik vize alınabilme olanağını getiriyor. Öyle vizeler kalktı istediğim gibi gideyim kalayım çalışayım olayı yok yani. Eğer çalışmak ve orada kalmak istiyorsan çalışma ve oturma izni alman lazım.

Özellikle göçmen kabul eden ülkeler bunlara çok dikkat eder. Pasaport kontroldeki görevli senin her işi yaparımcı olduunu anladığı an aynen geri döndürür ki ben zamanında ABD'den karayolu ile geçerken bile birsürü soru sormuşlardı (vizem olmasına ve tatil için gittiğim halde).

Yoksa genelde vizelerde klasik 6 aylık dilimde 90 gün kalma olanağı verirler sonunda ya kaçak kalıp çalışırsın yakalandığında da sınır dışı edilirsin.

torpedo_XL tarafından 05/Tem/17 23:07 tarihinde düzenlenmiştir

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Toplam Hit: 5271 Toplam Mesaj: 34
kanada