folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kanada Göçmenlik Başvurusu - Sharepoint Yazılım Geliştirme Uzmanı

Kanada Göçmenlik Başvurusu - Sharepoint Yazılım Geliştirme Uzmanı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CuCo
    CuCo's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar forumda birz araştırdım ama bu konu ile ilgili konular son olarak 2012 de açılmış.

Göçmenlik ile ilgili az çok araştırdık. Kendimiz yapabileceğimiz kanısındayız, zira aracı kuruluşlar 5000 $ civarında masraf istiyor. Kendimiz başvurursak 3000 TL civarında tutuyor. Kendimiz yaparsak herhangi bir sıkıntı yaşarmıyız?

Birde Kanada da yaşam nasıldır. Biz çok sosyal hayatı olan (o bar senin bu disco benim) biri değiliz. 

Yazılım mühendislerinin maaşlarını araştırdığımızda 5000 $ a yakın bir maaş olduğunu gördük. Orda yaşanabilecek şehirler. Kalınabilecek yerler çalışabilecek pozisyonlar konularında yardımlarınızı rica edeceğim.

Şimdiden teşekkürler

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

merak ettim gocmenlik basvuru sebeni ney? iltica mı?

[22817//kaanabak]
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

skill workerdan basvurucak adam ama kurum uzerınden basvurursan daha ıyı olur takıbi vs istersen nisantasında bırı var  sınırıdısı br arkdasıma bıle oturma ıznı aldı adam 

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    COURAGE_x
    COURAGE_x's avatar
    Erkek

O  gocmenlik dedigin ilticadir bana gore iltica (vatan hainligidir)ben kurdum bana cok teklifler geldi yurt disindan iltica yapayimda gideyim diye..

Ne diyecekmisim: ben kurdum ulkede boyle zorbalik kanunsuzluk var biz kurtler eziliyor vs vs vs diye ulkeyi assagliyacak kendimi 5 kurus degere dusurup kabul ettirecekmisim...

Kansizmiyim lan ben kahpemiyim! Sahsi cikar ugruna vatan hainligi savunmak..neymis efendim yok oraya yerlesene kadar oyle diyecekmisim...peki o ulkenin hafizasina kazinacak olan gitme bicimim ne olacak..

Uzatmaya gerek yok....gocmenlik × iltica = vatan hainligi...

Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

Nerden başvuruluyor buna şartlar nedir istedıgın zaman oluyormu nasıl green card gıbımı kanada da ıyıdır lan 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    COURAGE_x bunu yazdı

O  gocmenlik dedigin ilticadir bana gore iltica (vatan hainligidir)ben kurdum bana cok teklifler geldi yurt disindan iltica yapayimda gideyim diye..

Ne diyecekmisim: ben kurdum ulkede boyle zorbalik kanunsuzluk var biz kurtler eziliyor vs vs vs diye ulkeyi assagliyacak kendimi 5 kurus degere dusurup kabul ettirecekmisim...

Kansizmiyim lan ben kahpemiyim! Sahsi cikar ugruna vatan hainligi savunmak..neymis efendim yok oraya yerlesene kadar oyle diyecekmisim...peki o ulkenin hafizasina kazinacak olan gitme bicimim ne olacak..

hoca torbacının numarasını versene

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    COURAGE_x bunu yazdı

04:02'de ancak böyle bir mesaj çıkabilirdi. Gece uykusunun önemine dikkat çekmek için önemli bir kamu spotu olmuş.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Şimdi ben sana Kanada'ya iltica yolu ile giden bir tanıdığımın yaşadıklarını anlatayım. İlk önce seni göçmenlik bürosuna alıyorlar, böyle bütün göçmenlik başvurusu yapanların toplandığı biryer.

Daha sonra sıra ile hikayeni dinliyorlar, eğer uygun görürlerse göçmenlik işlemlerini başlatıyorlar.

Burada ilk önce eğitim başlıyor, sana o ülkenin kanunlarını tarihini vs kısaca öğretiyorlar. Daha sonra Kanada marşını okutturup yemin tarzı birşey ettiriyorlar.

İlk seferde 3 yıl boyunca ülkeden çıkışın çok önemli birşey yoksa yasak. Ondan sonra vatandaşlığını alıp rahat ediyorsun.

Ha sen kalifiye eleman olarak gidiceksen bu dediklerimi yaşamazsın bu mülteci sıfatı ile gidenler için geçerli prosedür.

Ülke olarak benim gittiğimdeki izlenimim ve tanıdığımın anlatttıklarına göre, bir kere sosyal devlet olayı tam olarak oturmuş düzeyde. Sağlık tamamen ücretsiz (ama bir röntgen için bile beklemen gerekebiliyor).

Ben büyük şehir olarak Toronto'ya gittim. Gayet düzenli ve büyük bir metropol.

İnsanlar genelde bisiklet kullanıyorlar. 

Vergiler biraz fazla ama kazandığın paraya oranla rahat geçinebiliyorsun. İnsanlar genellikle büyük şehirlere yakın banliyölerde yaşıyorlar.

Bundan dolayı evler genelde müstakil bahçeli. Apartmanlar büyük şehirler dışında nadir var ve genelde yaşlılar kalıyor. Yani tercih edilen birşey değil apartman hayatı.

Etraf çok sakin hatta bizim gibi bir ülkeden giden için sıkıcı olabilecek kadar sakin.

Kışın bok gibi bir soğuk var, bildiğin özellikle kuzey bölgelerinde kapıları kapatıcak kadar kar yağıyor. Evin önünü falan küremek kaldırım dahil senin sorumluluğunda yoksa cezayı dayıyorlar. Aynı şekilde çöp atma olayında da evin önünde senin çöp kutunun kapağı kapanıcak şekilde çöp koyabilirsin fazlası ceza. Biz gittiğimizde hayvan gibi yiyip içtiğimiz için baya çöp oldu arabaya çöpleri koyup böyle apartmanların oralarda çöp konteynırları var gizlice onlara atmıştık :D

Onun dışında çoğu insan ABD de çalışıp Kanada'nın sosyal imkanlarından faydalanma şeklinde yaşıyor. Hatta benim tanıdıklarım ABD de çalışıyor akşam eve giderken alışverişini yapıp öyle giriyor Kanada'ya :D

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FahrenHeiT
    FahrenHeiT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yeni zellanadayıda araştır derim avustralyaya nispeten daha kolay

avustralya kanada ve yeni zellanda hepsine internetten form dolduruluyor

FahrenHeiT tarafından 30/Eki/14 11:15 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

olum adam iltica etmiyor herkes gotunden element uydurmus adam çifte vatandaslık ıcın canadadakı iş olaraklarından faydalanmak ısıtıyor kalıfıye eleman eksıgınde dolayı canada hukumetı bellı baslı iş gruplarına sponsor olucak fırmalar buluyor firmalar 5 yıl bu kısıyı calıstırıyor ilk basta oturma izni veriliyor sonrasında takriben 5-6 yıl sonra pasaportunu verıyor bılmeden konusmak ne kadar kolaymıs lan :D bu arada ilticada kabul etmıyor canada artık 20 yıl once ediyormus gemıden atlayıp gelenlerı ama artık etmıyor.

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    HeyQirs bunu yazdı

olum adam iltica etmiyor herkes gotunden element uydurmus adam çifte vatandaslık ıcın canadadakı iş olaraklarından faydalanmak ısıtıyor kalıfıye eleman eksıgınde dolayı canada hukumetı bellı baslı iş gruplarına sponsor olucak fırmalar buluyor firmalar 5 yıl bu kısıyı calıstırıyor ilk basta oturma izni veriliyor sonrasında takriben 5-6 yıl sonra pasaportunu verıyor bılmeden konusmak ne kadar kolaymıs lan :D bu arada ilticada kabul etmıyor canada artık 20 yıl once ediyormus gemıden atlayıp gelenlerı ama artık etmıyor.

Hocam bu bahsettiğin Canada hükümetinin sponsor olarak bulduığu firmalar ile iletişime nasıl geçilebilir bilgin var mı? 

Sanırım aracı kurumlar varmış belli bir ücret karşılığında bu şirketlere ulaşmanı sağlayan. Lakin ne derece güvenilir olur bu aracı kurumlar?

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
Toplam Hit: 2469 Toplam Mesaj: 17