folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kanser Mi Değil Mi

Kanser Mi Değil Mi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tutaysalg1r
    Tutaysalg1r's avatar
    Erkek

Aranızda daha önce böyle bir olay başına gelmiş yada doktor olup yardımcı olabilecek birisi umarım vardır

Babamın idrar kesesinde (mesanesinde) TUR var ve kanser diyorlar yani böyle bir olay başıma gelmediği için bilemiyorum belki yaşayanlar varsa yardımcı olabilirler  yada doktor var ise 

ANA TANI: MESANE KUBBESİ MALIGN NEOPLAZMİ

KLİNİK TANI : TRANSİSYONEL HÜCRELİ CA?

MAKROSKOPİK BULGULAR : TOPLUCA 3x2x2 cm BOYUTLARDA KISMEN FRAJİL GÖRÜNÜMDE TUR MATERYALİ. BİR KISMI 2B TAKİBE ALINDI

MİKROSKOPİK BULGULAR : İNCELENEN KESİTLERDE ÜNİFORM GÖRÜNÜMDE KÜÇÜK BELİRSİZ NÜKLEOLLÜ HİPERKROMATİK NÜKLEUSLU SIRALANMASI ARTMIŞ ÜROTELYAL HÜCRELERİN OLUŞTURDUĞU PAPİLLER YAPILAR İLE KARAKTERİZE TÜMORAL LEZYON İZLENMİŞTİR. LAMİNA PROPRİA İNVAZYONU İZLENMEMİŞTİR.KAS DOKUSU İZLENMEDİ

TANI : 
    *ÜROTELYAL KARSİNOM,LOW GRADE
    *KAS DOKUSU İZLENMEDİ
    MESANE,TUR 

EĞER İÇİNİZDE ÜROLOG VEYA DOKTOR TANIDIĞI VARSA BU YAZDIKLARIMI OKUTABİLİR MİSİNİZ YANİ İNANIN NAPICAĞIMI BİLEMEDİM

KONUYU YANLIŞ YERE AÇTIYSAM AFOLA

Diyemedim Ya La
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

http://tr.265health.com/cancer/bladder-cancer/1017000899.html

Sizde yazan low grade düsük dereceli olanı hocam.Simdiden Allah sifa versin 

طדṮ
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

anlamıyorum fakat dilerim çok önemli bişey değildir. tez zamanda atlatır inşallah.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

En kısa sürede Allahım şifasını versin.

Öyle korkulacak bir kanser türü değildir.

Ameliyatını olsun,moralini yüksek tutsun ve tedavisine ara vermesin kardeşim.

Çevremde 1 kaç kişide vardı diye biliyorum,sorunsuz bir şekilde atlattılar.

Tekrar geçmiş olsun.

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Derdi veren dermanini da verir.. Rabbim yardimciniz olsun. Insallah ciddi bir sey degildir.

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

hocam bilen birine sor ne yazsak, yazsalar yanlış olur, metanetli ol, geçmiş olsun.

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vebay
    vebay's avatar
    Erkek

bu tani erken evre mesane kanseri.

kas dokusunun gorulmemesi bi handikap ama patoloji raporuna gore erken evre.

bu durumda yapilacak sey ilk defa tur yapildiysa tekrarlamak bi secenek ama lamina propria tutulumu bile yok o yuzden takip edip 3 ay sonra da tekrarlanabilir..tekrarlandiginda tumor yok ve ya varsa bile kas dokusu tutulumu yoksa mesane icine ilac uygulamasi da yapilabilir...

bu arada kesin evreleme icin akciger ve karin tomografi si sart cekilecek.

kisaca ismi kotu ama cok erken evre ve onlenebilecek durumda gorunuyor..

mevcut durumda ameliyatlik degil.. 

nerde hasta bilmiyorum ama baska bir sorunu olur veya sormak istedigin bisey olursa yardimci olurum.

bu dediklerimden baska birsey onerilirse de itibar etme derim..farkli bisey oneren olursa konusuruz yardimci olurum. .

gecmis olsun

** son **
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    vebay bunu yazdı

bu tani erken evre mesane kanseri.

kas dokusunun gorulmemesi bi handikap ama patoloji raporuna gore erken evre.

bu durumda yapilacak sey ilk defa tur yapildiysa tekrarlamak bi secenek ama lamina propria tutulumu bile yok o yuzden takip edip 3 ay sonra da tekrarlanabilir..tekrarlandiginda tumor yok ve ya varsa bile kas dokusu tutulumu yoksa mesane icine ilac uygulamasi da yapilabilir...

bu arada kesin evreleme icin akciger ve karin tomografi si sart cekilecek.

kisaca ismi kotu ama cok erken evre ve onlenebilecek durumda gorunuyor..

mevcut durumda ameliyatlik degil.. 

nerde hasta bilmiyorum ama baska bir sorunu olur veya sormak istedigin bisey olursa yardimci olurum.

bu dediklerimden baska birsey onerilirse de itibar etme derim..farkli bisey oneren olursa konusuruz yardimci olurum. .

gecmis olsun

Yazan üstat izmirde medikal onkologdur kendi yazmamış ama bana da yardımı dokunmuştur. 

Geçmiş olsun hocam. Allah şifalar versin.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek
    Yigit bunu yazdı

anlamıyorum fakat dilerim çok önemli bişey değildir. tez zamanda atlatır inşallah.

İmza YOK !!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tariqat_Sapiii
    Tariqat_Sapiii's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Çok büyük geçmiş olsun hocam umarım en yakın zamanda sende birlikte rabbim bütün her türlü derdine derman bekleyen hastalarımıza yar ve yardımcı olup dermanını veriri. Umudunu yitirme bak ne güzel işte en erken evresindeymişsin

Tariqat_Sapiii tarafından 17/Haz/14 00:56 tarihinde düzenlenmiştir

Evli,Mutlu,Çocuklu (H) 70 Milyonda 1... Yapıcak Bişi Yok !
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tutaysalg1r
    Tutaysalg1r's avatar
    Erkek

hepiniz sağolun kanser çıktı . sanırım akciğer ve karaciğere de yayılmış hepinizden allah razı olsun

Diyemedim Ya La
Toplam Hit: 1931 Toplam Mesaj: 12