folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Kapıda Ödeme İçin Hangi Kargo Firmasını Kullanıyorsunuz?

Kapıda Ödeme İçin Hangi Kargo Firmasını Kullanıyorsunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek

@JOE Aynen hocam şimdi göndermek sıkıntılıymış sanırım.İnternette Vergi No istiyorlar diye gördüm.

@BLank,@izzmarit yurtiçi kargoyu sildim o zaman listeden :)

Peki kapıda ödeme dışında başka önerisi olan var mı? Sanalpazar düşündüm ama geçenlerde sıkıntı var diyorlardı hala devam ediyor mu?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

Benim su ana kadar kapida odemeli satin aldigim her yer istisnasiz yurtici kargo kullaniyordu ve o kargo asla kapiya gelmiyordu, beyfendilere kapiya kadar gelip zili calmadan "bulamadik" notu asip subeye ayaklarina getirtmek daha cazip geliyor.

Aynısını PTT çalışanları bana yaptı. Kapı önünden bir ses geliyor diye çıktım baktım ki asansör hareket etti. Kapıda da bir kağıt var. Evde bulamadık :-)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    motka bunu yazdı

@JOE Aynen hocam şimdi göndermek sıkıntılıymış sanırım.İnternette Vergi No istiyorlar diye gördüm.

@BLank,@izzmarit yurtiçi kargoyu sildim o zaman listeden :)

Peki kapıda ödeme dışında başka önerisi olan var mı? Sanalpazar düşündüm ama geçenlerde sıkıntı var diyorlardı hala devam ediyor mu?

Hocam sen alici memnun degilmis diye yurtici kargodan vazgecme senin icin daha avantajli olacaksa. Herkes onu kullandigina gore satici acisindan mutlaka bi avantaji vardir. Ben alici olarak secme sansim varsa sitende yurticini secmem ama sadece yurtici varsa da begendigim bir urunu sirf kargo yuzunden almamazlik da etmem mesela.

@imlegend Sasirdim ya ptt beni hep evde bulabildi. Onlar da baslamistir belki..

izzmarit tarafından 11/Mar/16 19:46 tarihinde düzenlenmiştir

sigara değil, balık olan.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek

@izzmarit henüz site üzerinden değil de butik olarak instagram dan satmayı düşünüyoruz.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek

Adres Adana'ysa PM at görüşelim hocam. Anladığım kadarı ile bir ticaret  projen var ancak vergi konusunda çekingen var. 

Bildiğim kadarı ile bilgi vereyim. PTT kapıda ödeme olarak göndermende kargoyu alan memur sıkıntılı bir tip değilse sorun etmez. 

Memur ile alakalı sorunu halledince bir süre boyunca faturasız göndermen sorun olmaz ancak ayda satış miktarın 2 3 bin liraları buluyorsa fatura kesmek zorundasın çünkü ansızın ceza yiyebilirsin. 

Dediğim gibi emin değilim ancak bildiğim kadarı ile çok sık gönderim yapmıyorsan sana sorun yaratmazlar ancak zaten çok sık gönderim yapıyorsan artık vergi öde yabi :)  Adana'daysan bu konu da yaz aylarında bir proje aktif olacak görüşebiliriz.

www.kadirozdemir.net @kadirozdemirnet
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek

@kadirozdemir Malesef hocam Adana da değilim.Aylık o kadar satışı ilerde olabilir ama şuan sanmıyorum.Mesela PTT ile gönderdik diyelim parayı banka hesabına mı yatırıyorlar yoksa PTT bir hesap açıp ona mı yatırıyorlar?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

Dün iki kargo firması dolaştım surat ve yurtiçi. ikiside ptt'den daha fazla bir fiyat verdi. 

PTT'nin 12.80 istanbul içi teslim ettiği kutuyu surat 16, yurtiçi ise 20 lira dedi. 

Belki şirket anlaşması falan yapılırsa fiyat düşebilir. Sürat kargo ile ciddi düşünüyorum bu ara. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek

@cemnet ben PTT düşünüyorum da fatura filan isterlerse o sıkıntı olur.Sanalpazar hala sorunlu mu bir bilginiz var mı?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek
    motka bunu yazdı

@cemnet ben PTT düşünüyorum da fatura filan isterlerse o sıkıntı olur.Sanalpazar hala sorunlu mu bir bilginiz var mı?

hocam şubeden şubeye değişmekte ptt'nin fatura olayı. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KeRiM_0_5
    KeRiM_0_5's avatar
    Erkek

aras kargo ile çalışıyoruz yaklaşık 3 yıldır ama hiç memnun değiliz gönderilerim zamanında gitmiyor 

hassas ürün gönderirken koliye 41 yasin okuyoruz tek parça ulaşabilmesi için 

peki neden değiştirmiyoruz oda bizim gevşekliğimiz dağıtım ve satıcı için en iyi yerin yurtiçi olduğunu biliyorum bunu aras kargo çalışanları bile defalarca dile getirdiler çok yaygın ve iyi bir anlaşma ile fiyatları güzel seviyelere çekilebilir

ama sürat baya kendini geliştirdi bence denemek lazım en son ki kargo sorunumda aras kargodaki samimi olduğum bir çalışan sürat kargo ile çalış böyle sorunlar yaşamazsın dedi

Bilgi tamamen özgür olmalıdır...
Toplam Hit: 2615 Toplam Mesaj: 22
kargo kapıda ödeme