folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Kaplan , Aslan , Kurt Beslemenin Yasal Sorunları ?

Kaplan , Aslan , Kurt Beslemenin Yasal Sorunları ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kasv4
    kasv4's avatar
    Erkek

türkiye hukuksal olarak yaptırımlar nelerdir bilgisi olan varsa paylaşabilirmi ? (merak ettigim için soruyorum )

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackmir
    blackmir's avatar
    Erkek

elinden alınıp doğaya salınır :D

"Sevin O seni her an yaşattığı için ." "Üzül O nu bir an yaşayamadığın için."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    avezgista
    avezgista's avatar
    Dişi

sadece doğal parklarda koruma altına alındığı zaman beslenebiliyor bu hayvanlar bazı yerlerde kaçak olarak bazı yerlerdede yasal olarak beslenebiliyor sanıyorum. türkiye de ise yasak.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

hayvanat bahçesi ruhsatın ya da risk ruhsatının olması gerekiyor . ruhsat almak yeterli değil ticari faaliyet olarakta aktif olması gerekiyor. 

Tr de olmadıgı ıcın ithal etmen gerek bunun ıcınde ılk satır gecerlı. 

yakalnırsan yaptırımı yuksek hapis cezası ve para cezası var. 

orman bakanlıgı ılgılenır dırekt , ufacık culluk vurmanın cezası 400 500 tl den başlıyor mesela kacak avda. karaca ıcın ıse 20 bın ya da 40 bin tl ucret odemen gerekıyor devlete bu av ucretı bak cezası kat kattır. Yaban hayvanı sonucta.

hayvanı kaçak olarak getırdıgın ıcın gumruk bakanlıgıda karısır ısın ıcıne organıze suç olayına bıle sokabılırler savcıya bağlı :)

izin alabılırsen ornegın sırk ruhsatı ya da egıtım yerı vs seklınde yasal getırırsen hıc sorun olmaz. avrupada bır adam vardı fılmler ıcın kurt / ayı fılan yetiştirip eğitiyordu

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Kaplan aslan alamazsın zaten 16000 euro gibi fiyatları var, bide onu yurtdisindan getirecen, bu masrafın küçük bölümü. Asıl sorun buna ne yedirecen hacı? kedi maması biyere kadar besler bunu, ama et vermen lazım milyon dolara fln gelir heralde hayat boyu. Etin en pahalı olduğu ülkelerden birinde yaşıyosun

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiqRoP
    MiqRoP's avatar
    Erkek

500 bin liraya geliyo diye duymuştum birinden ruhsatla hayvan ama araştırmadım hiç.

Söyleyemediğim sözlerim var benim.. Yüreğimin derinliklerine gizlediğim.. Kimi zaman bir iç çekiş anlatır beni, kimi zaman hüzünlü bir şarkı ağlatır.. Hergün düşünceler sarar beni, derin derin düşünürüm.. Öyle bir haldeyim ki, sıcağın ortasında üşürüm...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

aslan kaplan nedir amk bari çita filan al daha az yer belki..

ama böyle hayvanları doğal ortamlarından alıp kafeslerde besleyen zincirlere vuran o arap prenslerine hep ana bacı kaymışımdır yani içimden. 

düşün ormanın kralını alıyorsun amk. sanki enişteni yemiş gibi müebbet hapisle cezalandırıyorsun. sikerler öyle dünyayı. yemek verirken kolunu bacagını kaptırırsın sikerler amk. siksinlerde.

hayvanat bahçeleri için de farklı şeyler düşünmüyorum bu arada. hepsi hayvanlara zulüm amk. uzaylıların bizi sergilediğini düşünsenize. 

tabi lan
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nights_judge
    nights_judge's avatar
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı

ama böyle hayvanları doğal ortamlarından alıp kafeslerde besleyen zincirlere vuran o arap prenslerine hep ana bacı kaymışımdır yani içimden. 

düşün ormanın kralını alıyorsun amk. sanki enişteni yemiş gibi müebbet hapisle cezalandırıyorsun. sikerler öyle dünyayı. yemek verirken kolunu bacagını kaptırırsın sikerler amk. siksinlerde.

hayvanat bahçeleri için de farklı şeyler düşünmüyorum bu arada. hepsi hayvanlara zulüm amk. uzaylıların bizi sergilediğini düşünsenize. 

combo yapmış resmen :D :D

Yıllarca parazit gibi yaşayıp kim güçlüyse ona yakınlaşıp bizde sizdeniz pozu veren kişilik yoksunu yalaka köpekler;Bizim VATAN sevgimizi hayal bile edemezsiniz.Bizim adımız SONSUZLUĞA uzanırken; Çok ucuza sattığınız karekterlerinizi,büyük bedeller ödeyipte geri alamadığınız zaman adınızın sadece OYUNCAKÇI dükkanlarında satılan ucuz kuklalara verildiğini göreceksiniz..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opsiyonel_Bilgiler
    Opsiyonel_Bilgiler's avatar
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı

uzaylıların beni sergilediğini düşündüm;

sonra isyan başlattım, 

bir şekilde bir grup insan ormana kaçtık; yaralı olanlarımızın bir kısmı iyileşti bir kısmını da toprağa verdik.

artık savaşmalıydık ! hala tutsak olan arkadaşlarımızın için !

ve kendimize mızraklar yaptık. yetenekli olanlarımız taştan balta yaptı.

koşuyoruz zafere 

Diyelim ki, dövüşülmeye değer bir şeyler için, 
    diyelim ki, cephedeyiz. 
    Daha orda ilk hücumda, daha o gün 
    yüzükoyun kapaklanıp ölmek de mümkün. 
    Tuhaf bir hınçla bileceğiz bunu, 
    fakat yine de çıldırasıya merak edeceğiz 
    belki yıllarca sürecek olan savaşın sonunu. 

Yaşamaya Dair 2 / Nazım Hikmet 

imza mı gelmiş?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Evde vahşi hayvan beslemek icin

3 unsurdan biri olacak

1 ya çok zengin

https://youtu.be/DIkut3vNogU

2 ya çok deli cesareti

https://youtu.be/N3sEbQWSH4c

3 uyusturucu yada silah kaçakcısı ??? Böyle bir garip moda var.

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

Hayvanlara yazık edersin hiç gerek yok. AL bi kedi besle de gör masrafları!!!

aşısı, kumu, maması, ense damlası o kadar çok şey çıkıyor ki!!

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
Toplam Hit: 2002 Toplam Mesaj: 12
#aslan #kaplan #kurt #yasal #sorumluluk