folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Kara Gün 4 Nisan: Türk‘Ün Son Başbuğunun Hakka Yürüyüşü

Kara Gün 4 Nisan: Türk‘Ün Son Başbuğunun Hakka Yürüyüşü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

ferdinand bunu yazdı:
    -----------------------------

adam nekadar darbeci varsa onlarla takılmış ülkemizin karanlık zamanlarında parmağı olmuş 3-5 yerde bişeyler okumuşta ne olmuş milleytçilik hareketiyle küst meselesini zihinlere aşılamış bir kişilik bence adnan menderesle idam edilmesi gerekirdi ama sürgüne gönderilmiş

''Yeni oluşturulan MBK'de ise Alparslan Türkeş'in de içinde bulunduğu ve "14'ler" olarak adlandırılan ve ülkenin köklü yapısal sorunları çözülmeden kısa süre içinde yapılacak seçimlerle iktidarın sivillere bırakılmasını reddeden 14 subaya yer verilmiyordu.''  

bence anlılmaması gerekenb ölü olsada arkasından konuşulabilecek biri..ve bence bu adam başbuğ sa eğer fettullah gülen peygamber ozaman.!!!!

söylediklerini esefle kınıyorum,  siyaseti onu bunu herşeyi biyana bırak ömrü boyunca aldığı her nefeste Türk milliyetçiliğine hizmet için yaşamış , Türk devletinin bekası ve milletinin birliği için canı siperhane savaşmış bir "askerden" bahsediyorlar öte yandan kendileri rahmetli olmuş.  Atatürk'ün kurduğu devlete ve milletine imanla hizmet etmiş bu rahmetliyi sen kendi elleriyle ipe gönderdiği "amerikan mandacısı menderes" ve amerikan yalaması fetoş ile kıyaslamışınki dünya görüşünün sığlığına genel kültürdeki zavallılığına cevap vermeye değmez buldum, yazık valla ... 

haaa , başbuğ diyolar belki değildir böyle bir ünvan kazanmak için bütün tuğların kendine tabi olduğu bir savaşta zafer kazanması gerekiyordu ki rütbesi albaydan öteye geçmemiş bir askerdi. Yakın çağda Başbuğ ünvanını hakeden biri varsa o da Atatürk den başkası değildir belki Karabekir Paşa için kullanılması daha doğru olurdu ama merhum Türkeş'in Atatürk'ün ordusunun sadık ve şerefli bir askeri olarak anılmalıdır kanaatindeyim. 

herşeyin bir şeyi vardır
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ferdinand
    ferdinand's avatar
    Dişi

sağcı solcu milliyetçi kürt ırkçı otafaftan bu taraftan derken bu türkeş ve bunun gibiler gençleri terörist zihniyetle yetiştirdiler ve ddevam ediyolar bırak anmayın bile köle kişileri....benden bu kadar tartışmaya devam etmicem 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EMRE955
    EMRE955's avatar
    Erkek

DevilKingtr bunu yazdı:

xxx
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    warlock
    warlock's avatar
    Erkek

ferdinand bunu yazdı:

sağcı solcu milliyetçi kürt ırkçı otafaftan bu taraftan derken bu türkeş ve bunun gibiler gençleri terörist zihniyetle yetiştirdiler ve ddevam ediyolar bırak anmayın bile köle kişileri....benden bu kadar tartışmaya devam etmicem 

Bu ADAMADA TERÖRİST DEDİN YAA HELAL OLSUN...

Aynı şarkıyı 100 kere dinleme manyaklığı olan, sabah suyu yüzüne çarparken suyun bileklerden dirseklerine akmasına uyuz olan, buzdolabını açıp boş boş baktıktan sonra kapayan, kulağında mp3 ile gezerken klip tadında yürüyen, doğru insanı bekleyip yalnız kalan, ellerini bi türlü ısıtamayan, çift bölmeli çakmakta her iki tarafta gaz seviyesini dengeleme ihtiyacı duyan, girdiği kapalı bir mekanda ilk önce çıkış kapısının nerede olduğunu arayan bir insan oğluyum...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Allah rahmet eylesin

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek

DigitalMind bunu yazdı:

ferdinand bunu yazdı:

İT ürür kervan yürür

( Başbuğumun toprağı bol mekanı cennet olsun inşallah )

http://www.youtube.com/watch?v=E53SikR2zf8

www.kadirozdemir.net @kadirozdemirnet
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

ferdinand bunu yazdı:

adam nekadar darbeci varsa onlarla takılmış ülkemizin karanlık zamanlarında parmağı olmuş 3-5 yerde bişeyler okumuşta ne olmuş milleytçilik hareketiyle küst meselesini zihinlere aşılamış bir kişilik bence adnan menderesle idam edilmesi gerekirdi ama sürgüne gönderilmiş

''Yeni oluşturulan MBK'de ise Alparslan Türkeş'in de içinde bulunduğu ve "14'ler" olarak adlandırılan ve ülkenin köklü yapısal sorunları çözülmeden kısa süre içinde yapılacak seçimlerle iktidarın sivillere bırakılmasını reddeden 14 subaya yer verilmiyordu.''  

bence anlılmaması gerekenb ölü olsada arkasından konuşulabilecek biri..ve bence bu adam başbuğ sa eğer fettullah gülen peygamber ozaman.!!!!

siktir git az kitap oku, wikipediadan okuduğun ufacık bir yazıyla insanları değerlendirme

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ricin
    ricin's avatar
    Erkek

Türkiyede derin devlet kumaşı olan sayılı zatimuhteremlerdendir alparslan bey.

gerçeği söylemek gerekirse şuanki ülkücüler zaten yorganın altında milliyetçilik oynuyorlar neden derseniz alparslan türkeş vefat ettikten sonra ülkücü camiada oldukça fazla kırılmalar oldu...

bu camiayı daha yakından tanımak isteyenler varsa aşağıdaki yazıyı okumalarını tavsiye ederim.(tabi at gözlüklerini takanlar milliyetçi söylemlerde bulunacaklardır alışkınız havlayanlara benimde dicem tek bi cümle var bu insanlara karşı "hadi icrat görelim beyler ülke elden gidiyor" )

http://www.kenthaber.com/Haber/Genel/Dosya/haftanin-konugu/mhpnin-40-yildir-bitmeyen-derdi/d493346b-5ead-4af2-8189-f291dd3d1f5f

kimse çamur atmasın ben bu adamların içinde 7 sene kaldım eğer gördüklerim ise vatan severlik milliyetçilik ülkücülük olmaz olsun.Ben 8. sınıftan buyana ocak terbiyesi almış bi insanım ocakların bitik olduğunu sadece ben değil ocağa gelen adamlardan dahi duyarsanız tabi at gözlüklerinizi çıkartırsanız..

dicem o ki keşke alparslan türkeş döneminde ocakta yetişmiş olsaydık ozmları anlatan büyüklerim var ki bu adamlar da zaten ocakta tanıdığım sayılı sağlam şahsiyetlerdendiler yeni gençlerin yaptıkları bi çok şeyi onaylamazlar ama yetkiyi elinde tutanlar yinede bildiklerini yaparlardı.Bu yüzdendir ki bir çıkar çatışması yaşanmakta ve herkes kendi yolunu çizmektedir.Bende kendi yolunu çizenlerdenim.Diceksiniz ki vay efendim davadan dönülürmü.Dava dediğiniz buysa dönülür ama emin olun dönek dediğiniz adamlar sizden daha gerçekçi milliyetçiler ki ileride ocak bünyesinde yapılan şeylerin ocak ve ülkücü camia ya nasıl zararlar vereceğini gördüğükleri içindir kendi yollarını çizmelerinin sebebi.......

benim alparslan beyin ve ülkücü camianın zamanında yaptıklarına dicek bişeyim yok olan olmuş biten bitmiş hepsi yeri ve zamanı geldiğinde allaha hesap verecekler nasılsa.Ama alparslan beyle ilgili tek bişi varki onu kendime yediremiyorum..

lise çağlarındayken her ülkücü genç gibi arkasınında kollanmasından destek ve cesaret alarak sağa sola saldırır gördüğü her yağumuğu düzeltmek için yamuğu yapanların sahibine kafa tutardım.Bu dönemde fetullahçı tayfa ile tanıştım :d adamların iyi niyetli olmadıkları apaçık ortadaydı bana o kadar dil döktüler uğraşma bizimle gel bizimle ol biz aynı yolda yürüyoruz diye ama nafile böyle adam kayırmacıkla olacaksa bu dava sevda işleri o dava kendi kendini yer bitirir başka bişi olmaz.sonuç 2 sene okulum uzadı ocaktan atıldım :)

bunlar değil benim canımı acıtan o dönemlerde fetullahçı tayfadan bir hoca beni çekti kenara oturttu pc nin başına bana Alparslan beyin fetullah gülen hakkında yapılan ithamlardan dolayı bir basın açıklaması yapıyor ve kurduğu cümleler şunlar " hoca efendimiz çok zaatımuhterem bir kişiliktir biz aynı yolda yürüyoruz ülkücü camianın gençleri dini eğitimlerini onların evlerinde almaktadır " falan gibisinden bi konuşması vardı onu izletti ve bu benim kanıma çok dokundu.

nedenmi alın aradan 3 sene geçti halimiz ortada fetullahçı tayfa ebemizi çüktü çükecek bi kulağımızın arkası kaldı.Peki büyük bi camianın başında olan alparslan bey bu zaatı muhteremin ne yapmaya çalıştığını göremiyecek kadar aptalmıydı sizce? ben hiç sanmıyorum özellikle derin devlet kumaşı olan adamlar bu tarz bir aptallık yapmazlar ancak ve ancak ya çıkarları örtüşüyordur yada maddi veyahutta bir şekilde bir destek alıyorlardır ki ozamanlar onu savunmaya kalmışlar kendileri...

gecen tv de DEVLET BAHÇELİ beyfendinin konuşmasını izliyorum da ülkücü camia nerdennnn nereye gelmiş :D adam resmen fetullah güleni hain ilan etti....düşünün bakalım şimdi birazcıkta araştırın..

edit: alparslan türkeşin o konuşmasını arıyorum buluca yayınlayacağın bilginize....ve şunuda unutmayın alparslan türkeş zamanında hangi görev atamaları ile niçin amerikada görev yapmış ve eğitim almış bunun yanı sıra orada kimler ile temasa geçmiş bir araştırın ve sonrasında da sağ sol olaylarını tekrardan bir gözden geçirin bklm günümüzdeki ortadoğu ayaklanmalarına benziyormu benzemiyormu? eğer benziyor ise iki oyunuda tezgahlayanların kim olduğunuda az çok tahmin edebiliyorsunuz gerisi size ve  yorum gücünüze kalmış...

üniversite öğrencilerine devre tasarımı yapılır...! tekdag-elektronik.blogspot.com/
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

ricin bunu yazdı:

Türkiyede derin devlet kumaşı olan sayılı zatimuhteremlerdendir alparslan bey.

gerçeği söylemek gerekirse şuanki ülkücüler zaten yorganın altında milliyetçilik oynuyorlar neden derseniz alparslan türkeş vefat ettikten sonra ülkücü camiada oldukça fazla kırılmalar oldu...

bu camiayı daha yakından tanımak isteyenler varsa aşağıdaki yazıyı okumalarını tavsiye ederim.(tabi at gözlüklerini takanlar milliyetçi söylemlerde bulunacaklardır alışkınız havlayanlara benimde dicem tek bi cümle var bu insanlara karşı "hadi icrat görelim beyler ülke elden gidiyor" )

http://www.kenthaber.com/Haber/Genel/Dosya/haftanin-konugu/mhpnin-40-yildir-bitmeyen-derdi/d493346b-5ead-4af2-8189-f291dd3d1f5f

kimse çamur atmasın ben bu adamların içinde 7 sene kaldım eğer gördüklerim ise vatan severlik milliyetçilik ülkücülük olmaz olsun.Ben 8. sınıftan buyana ocak terbiyesi almış bi insanım ocakların bitik olduğunu sadece ben değil ocağa gelen adamlardan dahi duyarsanız tabi at gözlüklerinizi çıkartırsanız..

dicem o ki keşke alparslan türkeş döneminde ocakta yetişmiş olsaydık ozmları anlatan büyüklerim var ki bu adamlar da zaten ocakta tanıdığım sayılı sağlam şahsiyetlerdendiler yeni gençlerin yaptıkları bi çok şeyi onaylamazlar ama yetkiyi elinde tutanlar yinede bildiklerini yaparlardı.Bu yüzdendir ki bir çıkar çatışması yaşanmakta ve herkes kendi yolunu çizmektedir.Bende kendi yolunu çizenlerdenim.Diceksiniz ki vay efendim davadan dönülürmü.Dava dediğiniz buysa dönülür ama emin olun dönek dediğiniz adamlar sizden daha gerçekçi milliyetçiler ki ileride ocak bünyesinde yapılan şeylerin ocak ve ülkücü camia ya nasıl zararlar vereceğini gördüğükleri içindir kendi yollarını çizmelerinin sebebi.......

benim alparslan beyin ve ülkücü camianın zamanında yaptıklarına dicek bişeyim yok olan olmuş biten bitmiş hepsi yeri ve zamanı geldiğinde allaha hesap verecekler nasılsa.Ama alparslan beyle ilgili tek bişi varki onu kendime yediremiyorum..

lise çağlarındayken her ülkücü genç gibi arkasınında kollanmasından destek ve cesaret alarak sağa sola saldırır gördüğü her yağumuğu düzeltmek için yamuğu yapanların sahibine kafa tutardım.Bu dönemde fetullahçı tayfa ile tanıştım :d adamların iyi niyetli olmadıkları apaçık ortadaydı bana o kadar dil döktüler uğraşma bizimle gel bizimle ol biz aynı yolda yürüyoruz diye ama nafile böyle adam kayırmacıkla olacaksa bu dava sevda işleri o dava kendi kendini yer bitirir başka bişi olmaz.sonuç 2 sene okulum uzadı ocaktan atıldım :)

bunlar değil benim canımı acıtan o dönemlerde fetullahçı tayfadan bir hoca beni çekti kenara oturttu pc nin başına bana Alparslan beyin fetullah gülen hakkında yapılan ithamlardan dolayı bir basın açıklaması yapıyor ve kurduğu cümleler şunlar " hoca efendimiz çok zaatımuhterem bir kişiliktir biz aynı yolda yürüyoruz ülkücü camianın gençleri dini eğitimlerini onların evlerinde almaktadır " falan gibisinden bi konuşması vardı onu izletti ve bu benim kanıma çok dokundu.

nedenmi alın aradan 3 sene geçti halimiz ortada fetullahçı tayfa ebemizi çüktü çükecek bi kulağımızın arkası kaldı.Peki büyük bi camianın başında olan alparslan bey bu zaatı muhteremin ne yapmaya çalıştığını göremiyecek kadar aptalmıydı sizce? ben hiç sanmıyorum özellikle derin devlet kumaşı olan adamlar bu tarz bir aptallık yapmazlar ancak ve ancak ya çıkarları örtüşüyordur yada maddi veyahutta bir şekilde bir destek alıyorlardır ki ozamanlar onu savunmaya kalmışlar kendileri...

gecen tv de DEVLET BAHÇELİ beyfendinin konuşmasını izliyorum da ülkücü camia nerdennnn nereye gelmiş :D adam resmen fetullah güleni hain ilan etti....düşünün bakalım şimdi birazcıkta araştırın..

edit: alparslan türkeşin o konuşmasını arıyorum buluca yayınlayacağın bilginize....ve şunuda unutmayın alparslan türkeş zamanında hangi görev atamaları ile niçin amerikada görev yapmış ve eğitim almış bunun yanı sıra orada kimler ile temasa geçmiş bir araştırın ve sonrasında da sağ sol olaylarını tekrardan bir gözden geçirin bklm günümüzdeki ortadoğu ayaklanmalarına benziyormu benzemiyormu? eğer benziyor ise iki oyunuda tezgahlayanların kim olduğunuda az çok tahmin edebiliyorsunuz gerisi size ve  yorum gücünüze kalmış...

Ricin kardeş hani diyorlar ya şimdiki ülkücüler ülkücü değil diye

Şimdiki fetullah la o zamanki fetullah ta bir değildi.

Başbuş gülenin Türk okulları projesini çok beğeniyordu ve bizim düşündüğümüzü onlar yaptı diyor bu konuda onları destekliyordu. Ki ilk çıktığında böyle karanlık amaçları yoktu ne zaman amerika bunların bir potansiyel sahibi olduğunu gördü yanlarına çekti her türlü desteği sağladı işte o zaman milliliğini ve asli işlevini kaybetti. Başbuğ şimdi yaşasaydı bu yorumları asla yapmazdı her fırsatta yanlış yolda olduklarını dile getirirdi emin olun.

Özetle Türkeş cemaatin din eğitimi vermesi ve Türk okulları ile yaptığı faliyetleri beğenirdi. Ama dini ve Türklüğü sömürerek bu güne gelişini ve arkasında amerika gücü ile ülkeyi bölmeyi amaçlamasını taktir etmez bu tutumun karşısında duran ilk kişi o olurdu.

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Türkeş Ölüm Yıl Dönümünde sadece Türkeşdir.

Kişileri ölüm yıl dönümlerinde bilgelikleri ile , ileri görüşlülüğü ile,iyilikleri ile anınız.

Sonuçta bahsedilen kişi "mensup olduğu ideolojinin" önde gelen temsilcilerinden ve hayatının her noktasında uygulamaya çalışan bir kişi.

Hani "Allah rahmet eylesin" deyip geçmek isterdim ama dayanamadım şu yazılanları görünce.

Toplam Hit: 9693 Toplam Mesaj: 76