Kara Kalem Resim Çizmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo

Merhaba

Yeni bir hobi edinmek istiyorum. Bazen yazıyorum bazen kod yazıyorum bazen kitap okuyorum film dizi vs izleniyor fakat tüm vkitlerimde bunlar olmuyor. Ben de yeni bir hobi edineyim diyorum. Kara kalem oldukça ilgimi çeken bir konu. İnstagramda takip ediyorum çizerleri bildiğimiz boya kalemleri ile gerçeğe yakın resimler çiziyorlar , toplu siyah kalemle çok mükemmel tonlama yapıyorlar , çocukken kullandığım sulu boyayla harikalar yaratıyorlar. Bu kadar yetenekli olmadığım için ve bunlar hakkında çok fazla eğitim olmadığı için karakalem tercih ettim.

Nasıl bir yol izlemeleyim tavsiye ettiğiniz kaynaklar var mı? Mümkün olduğunca internet , kitap görsel işler olursa daha iyi olur insan ilişkilerinde pek iyi değilim kursa gitme imkanım yok.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Hocam sen önce bir kitabını bitir de :D 

Sana bir abi tavsiyesi vereyim. İlgilenme demiyorum ilgilen karakalemle ama çok yönlü olacağım diye her şeyi öğrenmeye kalkma, öğrenemezsin. Kendine maksimum 3 yol seç. Uzmanlaşabileceğin, sevebileceğin bu 3 yolda ilerle. Diğerlerini siktir et. Dünyada 6 milyarı geçkin insan var. Bu insanların hepsi her şeyi yapmaya çalışsa dünya kaos ortamı olurdu. 

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Başlangıç için güzel bir döküman => http://s5.dosya.tc/server2/h5pl2y/Cizimin_Sirlari.rar.html  

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo
    1049 bunu yazdı

Hocam sen önce bir kitabını bitir de :D 

Sana bir abi tavsiyesi vereyim. İlgilenme demiyorum ilgilen karakalemle ama çok yönlü olacağım diye her şeyi öğrenmeye kalkma, öğrenemezsin. Kendine maksimum 3 yol seç. Uzmanlaşabileceğin, sevebileceğin bu 3 yolda ilerle. Diğerlerini siktir et. Dünyada 6 milyarı geçkin insan var. Bu insanların hepsi her şeyi yapmaya çalışsa dünya kaos ortamı olurdu. 

hayat kısa hocam. yapacak çok iş var. en önemlisi çok vaktim var. günde bir iş için 3 saat harcasam 6 iş yapabilirim. bu her gün için aynı. bu yüzden bu derece çok yönlüyüm. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uGuR
    uGuR's avatar
    Erkek

hacı bol bol çizeceksin benzetme kaygısı yaşamayacaksın çünkü benzetebilmek zaman isteyen bir şey çize çize gözün acılacak.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek

bende şu şekilde başlamıştım hocam

http://tahribat.com/Forum-Ilk-Karakalem-Cizimlerim-176699/1/

Daha sonraları ilerlettim ancak şu günlerde pek üzerine düşemiyorum :)

Edit: 
    şuraya bakabilirsin hocam 

http://www.karakalem.info/sorular.asp

balbazar tarafından 25/May/15 21:45 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Meslek liselerinin yakinlarindaki yada  universite kitaplari satan yerlerde o alani okuyanlar icin kitaplar oluyor  

Ben birini gozume kestirdim ama alamadi

Bu arada benim eski konularimdan cizim kitabi paylasmistim. Mobilden link atamiyorum bak indir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo

yukarı

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo

güncel

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo

güncel

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek

kitapyurdunda kitaplar vardı hocam bi bakabilirsin karakalem teknikleri diye övgü dolu yorumlarda vardı öğrettiğine dair eski arşivde vardı istersen bakarım. ek olarak bende takip ediyorum konuyu ilgiliyim çünkü.

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
Toplam Hit: 2339 Toplam Mesaj: 13