Kararsız Kaldım Tavsiyeniz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WarHead
    WarHead's avatar
    Erkek

Selam Mübarek Mürid Kardeşlerim;

Arkadaşlar Diz Üstü Makina almaya karar verdim uzun zamandır İnternet cafelerde sürünüyordum artık buna bir dur demenin zamanı geldi. İş hayatıma odaklandım gecenlerde annem dedi olum 26 yaşına bastın evlendirelim seni torun istiyorum felan dedi :) şimdilik geciştirdik :)

İntel Core İ5  / 3 veya 4 Gb Bellek  / 1 Gb Ekran kartı olsun Solidworks,Autocad,Catia calıştırsın yeterli  vatanbilgisayara baktım palı teknosa desen ucuyor bende 1.300 veya 1.400 cıkar. İntel Core İ3 olsa nasıl olur performans düşermi programlarla calışırken.

Bu arada manavgattlı olan mürid arkadaşlarımız varmı bilmiyorum  ama burada bir kac dükkanda gördüm bu özellikte 1 kac tane makina gördüm adam 1.200 satıyor güvenip alamadım kacaktır felan die  sordum adama ben sana fatura kesecem garanti belgesinide verecem felan dedi bende dedim abi bu özellikte maki 1.400 den aşağı değil sen nasıl bu kadar ucuza felan veriyorsun dedim :) ben fazla kar etmiyorum ama adamın dükkanı büyük hem teknik servis hemde satış yapıyor nedersiniz alayımmı  ?

Emekli
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

vatanda indirim olabilir bikaç güne

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek

vatan bilgisayar bayram indirimi yapar %25 civarında biraz bekle istersen.

Ne zaman kendini yenilmiş hissedersen hatırla; kazanan sperm sensin, doğuştan savaşcısın!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Oskar
    Oskar's avatar
    Erkek

Arızalandığında servis alabileceğiniz fiyatı uygun, mesafesi yakın yeri tercih ederseniz satın alırken elde ettiğiniz kârı bilgisayarınız arıza çıkardığında koruyabilirsiniz.

neoplanın üstüne otobüs tanımam.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

pek özellikten anlamam ama manavgat ta sorduğun yer neresi ? işten fırsatım olursa yardımcı olurum(sormak, görmek için) .çoğu bilgisayarcıyı bilirim ama yazları evde olduğum için yeni açılanlar hakkında birşey diyemem.

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

hocam bnde stajımı büyük bi bilgisayar şirketinde yaptım dediğin şekil bilgisayarlar geliyordu. magza deposudan alıyorlar. atıyorum alış 900tl satış 1.200 tl gibi birşey. neden ucuz diceksin çoğunun işletim sistemi yalnış yuklenmiş , yüklenmemiş , eksik programlar var , cd-rom bozuk , webcam sorunlu. bunlar giderilip satışa sunuluyordu ama çk sağlamdılar bi sorun arz etmiyodu :)

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

onlar toptancıdır büyük indirimleri açılışları takip eder ucuzdan alırlar aletleri daha sonra karını koyarak satarlar

teknosada calısırken cok gördüm o tiplerden hatta lavugun biri geldi acılıs günü sundan 10 tane bundan 5 tane sundan 2 tane istiyorum dedi telefonla konustu rakamları değişti adama sordum kimsin necisin die :D adam adını vermicem ama ünlü bi alısveris sitesinin elemanıyım dedi...

destination@tahribat.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

ayriyetten alacağınız bilgisayarın ekran kartına dikkat edin

herkes sadece "abi 1gb her oyunu açar " diyor ama 1gb 64bit sikimsonik bi ekran kartı ile bi halt olmuyor..

önerim Nvidia 3-4serisidir. hem şarj süresi hem performans ısınma acısından..

bunlara dikkat edebilirsiniz.

http://www.leyladansonra.com/
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxspiderxx
    xxspiderxx's avatar
    Erkek

BarisYigit bunu yazdı:
    -----------------------------

herkes sadece "abi 1gb her oyunu açar " diyor ama 1gb 64bit sikimsonik bi ekran kartı ile bi halt olmuyor..

nvidia 540m 2gb nasıl? ısınma sorunu fln olur mu?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

xxspiderxx bunu yazdı:

BarisYigit bunu yazdı:

nvidia 540m 2gb nasıl? ısınma sorunu fln olur mu?

PB bi laptopta kullanıyorum bu ekran kartını tasarımı dolasıyla ısınma olmuyor yani alttan al yanlardan üfle olarak fan düzeni yerleştirilmiş.

daha çok laptop tasarıma bakıyor ısınma.

ekran kartına gelirsek HD 5750 / 5770 arasında birşey.

nabza göre şerbet mantığı bundada var.

işleme göre frekans.

http://www.leyladansonra.com/
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

DestinatioN bunu yazdı:-----------------------------

onlar toptancıdır büyük indirimleri açılışları takip eder ucuzdan alırlar aletleri daha sonra karını koyarak satarlar

Mesela www.pcdepo.com adamlar stoktan satıyorlar, doların yükselmesi işi bozdu; ama fiyatlar oldukça uygundu.

Twitter: @CanKirca
Toplam Hit: 2281 Toplam Mesaj: 19