folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Karavan Vs Otel

Karavan Vs Otel

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

TBT için biraz değişicek olacak ancak geleceğini düşünen bir çok kişi için güzel bir planlama olabilir olayın özütü şudur benim hatun ile muhabbet ederken o kesinlilkle bi 10 sene sonra karavan sahibi olmamız gerektiğini ve bu sayede türkiyeyi ve dünyayı hem gezerek hem yaşıyarak ( burdaki yaşamak birkaç günük tatil günlerini kapsıyor öyle hipi degiliz :D ) öğrenmek.

Ancak basit bir hesap yaptıgım zaman tatillerde otelde kalmanın karavandan daha ucuza maal oldugunu düşünüyorum bende diyorum ki karavan alana kadar her sene gider kaliteli bir otelde kalırız 

şimdi ikisininde olumlu ve olumsuz yanlarını yazacağım ve sizden de öneri isteyeceğim 

Otelin + ları

-:D bakım masrafı yoktur

-birden çok para ödemeniz gerekmez ( 50-70-100 bin belki daha fazla kalitesine göre karavan )

-zaman geçtikçe değer kaybetmez ( araçlar değer kaybeder ) 

-arıza yapma bana ekstra masraf oluşturma sıkıntısı yoktur 

-daha geniştir dogal olarak otel odaları karavana göre daha geniş konforlu ve ferahtır

-açık büfedir yolculuk masrafına bide yemek parası ödemezsin.

-otel plajları havuzları ücretsizdir halk plajı aramazsın

etc. uzatabliriz. ama başlıcaları bunlar

Karavanın + ları 

-Yakınında barınma yeri (otel apart vs) bir çok beldedeki güzide yerleri gezip gidip görmeni sağlar 

- bir kere satın aldıktan sonra tatil için para biriktirme derdin olmaz bakımını yaptır benzini at git

-keşfetmeni sağlar %90 otelde kaldıgında o bölgeyi değil sadece oteli geziyor olacagım ancak karavanda her karışını öğrenebilirim diye düşünyorum

- özelleştirme mümkündür içini istediğin gibi keyfine göre döşe istersen playstation ve plazma istersen kocaman bir yatak istersen muhteşem bir mutfak mal senin keyif senin

-kamp hayatı her zaman daha eğlencelidir ! :) 

-gittiğin koyu beğenmediysen tek yapman gereken gaza basmak 

PanxeR tarafından 04/Mar/16 00:08 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Karavan masraftan cok zevk isi sanirim

Gectimiz yaz adamlar bildihin bisikletinden tutta kano suna kadar yanlarinda gezditlriyorlardi . 

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Yuhh ya eşin (kız arkadaşın) karavan isticek ve sen otel hesabı yapıcaksın valla yuhh .)

Karavancıların en muzdarip olduğu konu eşlerinin uyum göstermemesidir sırf bu yüzden ayrılan insanlar var

Otelde ne var mk bende onu anlamıyorum ot gibi yaşamak için gidilir mi tatile sırf yemekler self servis diye; gez dolaş dağda bayırda ,biraz doğaya karışın  .)

Ülke olarak gezme kültürümüz olmadığı için tatil deyince akla otel geliyor herkesin

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Abi ne gerek var Hint gurusu gibi gezmeye ya.Git sezon dışı beş yildizli otellere, 1500 çeşit kahvaltı, 850 çeşit akşam yemeği, belej içki gibi modern zevklerden faydalan.  

while (1<2)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

TBT için biraz değişicek olacak ancak geleceğini düşünen bir çok kişi için güzel bir planlama olabilir olayın özütü şudur benim hatun ile muhabbet ederken o kesinlilkle bi 10 sene sonra karavan sahibi olmamız gerektiğini

şuradan sonra okumadım liseli hayali gibi geldi :D 

hocam ne gerek var karavana ya paran varsa git gez sürüncen iki büklüm oralarda herşeyede hayal perest bakmamak lazım 

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Bana kalırsa karavan. :) Tatil deyip betonların arasına gidiyor millet. Afedersiniz hayvanat bahçesi gibi geliyor bana. AL karavanı dağda bayırda köyde mis gibi tatilini yap. 

Bir tane de teleskop al.   oh misss

Yazarken heyecanlandım. :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akustikelektrik
    akustikelektrik's avatar
    Erkek

konuyla ilgili keyifle izleyeceğiniz bir film önereyim :)

http://www.imdb.com/title/tt0449089/

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlbayHardal
    AlbayHardal's avatar
    Erkek

Yemin ediyorum bu karavanlarla ilgili bir başlık açacaktım, neyi unuttum diyodum.

Benim de aklımda sağlam bir bütçe ayırıp mercedes actros gibi bir karavan almak var.

Küçük bir 5 yıldızlı otel odası gibi zaten araç.

They are as numerous as ants in the earth, as fish in the water, as birds in the air. They are timid, brave, ignorant, dominating and they are children.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı

Abi ne gerek var Hint gurusu gibi gezmeye ya.Git sezon dışı beş yildizli otellere, 1500 çeşit kahvaltı, 850 çeşit akşam yemeği, belej içki gibi modern zevklerden faydalan.  

birbirinize cvp vermişsiniz hacım :D 

Tayga bunu yazdı

Yuhh ya eşin (kız arkadaşın) karavan isticek ve sen otel hesabı yapıcaksın valla yuhh .)

Karavancıların en muzdarip olduğu konu eşlerinin uyum göstermemesidir sırf bu yüzden ayrılan insanlar var

Otelde ne var mk bende onu anlamıyorum ot gibi yaşamak için gidilir mi tatile sırf yemekler self servis diye; gez dolaş dağda bayırda ,biraz doğaya karışın  .)

Ülke olarak gezme kültürümüz olmadığı için tatil deyince akla otel geliyor herkesin

vallahi bak 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

karavan ile oteli karşılaştırmaya girmek bile en büyük hata. Karavan çok ayrı kafadır. Otelden bazı durumlarda kat kat pahalı olabilir ama bu doğayı sonuna kadar yaşama, sana diretilen havuz, snake değil senin bulmak istediğin koy, kıyı, orman olayıdır. Otelci yer içer sıçar yatar, karavancı gezer, araştırır, mutlu olur, o da yer, o da içer, o da sıçar, o da yatar ama karavanında yatar, çadırında yatar. Dayatılanla değil özgür iradesi ile ne yapacağına karar verir. Belki odasına yanar dönerli meyve gelmez ama en kral balığı bulur mangalına atar rakı balık yapar. Yani bu karşılaştırmayı bence yapma hadise ile mehmet aslantuğu, beyonce ile bob marleyi karşılaştırmış olursun.

Bir karavanım yok ama off road sporcusu olmamdan dolayıdır ki benmde tatillerim genellikle kamplar şeklinde geçiyor ki ben eşimi, çocuğum kamp tatili yapıyorum. Otel beni bozar, boğar, daralırım, tüketim manyaklığından başka birşey değil. 

(bu arada babam eskiden lüks otel işletmecisiydi ki düşün bunları ben söylüyorum)

Wordpress - SEO & Digital Marketing